Dış mekan oturma düzeni tasarlamak için harika fikirler


önceki
Sonraki

 • 123rf Jan Hanus

  İster bahçelerde ister çatılarda açık havada oturma, açık havada güzel gecelerin keyfini çıkarmanıza veya ferahlatıcı bir atmosferde kahvaltı yapmanıza yardımcı olan harika bir alandır.

  Bahçeli bir villanız veya çatılı bir eviniz varsa, o zaman kesinlikle birçok şekilde kullanabileceğiniz ve arkadaşlarınızla mükemmel gecelerin tadını çıkarabileceğiniz harika bir alana sahipsiniz. İster rahat, ister pratik, ister lüks seanslar tercih edin, zevkinize ve size uygun alana uygun seçebileceğiniz birçok tasarım var. Dış mekan seanslarını düzenlerken aydınlatma faktörü ve su bileşeni, iyi göz önünde bulundurmanız gereken ilkeler arasındadır.

  Dış mekan oturma düzeni tasarlamak için harika fikirleri keşfedin.

 • Dış mekanda oturmak için seçkin mobilyalar

  123rf Katarzyna Białasiewicz

  Size lüks hissi veren farklı bir mekan tercih ediyorsanız, mobilyaları çok dikkatli seçmeniz tavsiye edilir.

  Evinizin bahçesinde veya çatı katında gecelerinizi arkadaşlarınız veya ailenizle geçirmek için çok özel bir alan yaratabilirsiniz. Mobilya seçerken, güneşten etkilenmeyen bazı malzemelerle pratik tarafı elde etmeyi düşünmelisiniz, ancak farklı bir tasarıma sahip mobilya tercih ediyorsanız, yağmuru ve güneş ışığını engellemek ve mobilyayı korumak için camla kaplı ahşap şemsiyeler kullanarak koruyabilir, dış mekanların tadını çıkarmak için size gölgeli bir alan kazandıracaktır. Güneş hakkında.

 • Dış mekan oturumlarında basitlik

  123rf tolgaildun

  Açık hava seanslarını evin diğer alanlarından ayıran en önemli şey boşluk hissi ve nefes alma alanıdır.

  Dış mekanlarda çok sayıda mobilya parçası kullanmak, onları gürültülü hale getirecek ve alan unsurunu kaybetmelerine neden olacaktır. Bu nedenle, dekoratörler, dış mekan oturumlarını koordine ederken, bahçenin veya çatının geniş bir alanını kaplamaması için küçük boyutlu mobilyalar seçmelerini veya evde en sevdiğiniz kitapla havada bir fincan kahve içmek için küçük bir masaya sahip kişi sayısı için daha az mobilya seçmelerini ve mekanın gürültüsüz bir şekilde keyfini çıkarmalarını tavsiye eder.

 • Dış oturumlarda pratik taraf

  123rf zekal

  Mobilya, dış mekan seanslarında toz, güneş ışığı ve yağmur gibi hızla yok olmasına yardımcı olan birçok faktöre maruz kalır.

  Metal mobilyalar, dayanıklılığı ve güneşin etkisine karşı dayanıklılığı nedeniyle açık havada oturma için ideal bir seçimdir. Arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirmek ve açık havada akşam yemeği yemek için ihtiyacınız olan tek şey bir takım metal sandalye ve bir masa ve düşük bir maliyetle farklı bir dış mekan oturma yeriniz var. Çok sayıda şık tasarımlı metal kanepeler de mevcuttur.

 • Bohem Açık Hava Etkinlikleri

  123rf Katarzyna Białasiewicz

  Bohem karakter, açık atmosfer ile harmanlanır ve onu ferahlatır.

  Bambu, ekose ve saksı bitkileri, bohem bir his elde etmenize yardımcı olan basit malzemelerdir. Bitkiler, ister bahçelerde ister çatılarda olsun, açık hava seanslarına daha fazla tazelik ve güzellik hissi verir. Açık atmosferle uyum sağlamak ve mekana rahatlık hissi vermek için açık hava oturumlarını koordine ederken daima doğadan ilham alan renkleri seçmeye çalışın.

 • Dış mekan oturumlarında parlak renkler

  123rf hxdbzxy

  Açık hava seansları, akşam partilerinin ve arkadaşlarla bir araya gelmenin aktif olduğu yaz ve ilkbahar mevsimleriyle bağlantılıdır, bu nedenle her zaman parlak renkler seçin.

  Su bileşeni, açık hava seanslarına daha fazla tazelik veren en önemli unsurlardan biridir. Havuzun yanına mobilya koymaya çalışın, ancak yüzme havuzunuz yoksa veya çatıda bir açık hava seansı kurmuyorsanız, farklı boyutlarda hazır çeşmeyi veya atmosfere daha fazla huzur ve dinginlik katmaya ve mekana pozitif enerji çekmeye yardımcı olan küçük şelaleleri kullanabilirsiniz.