Güncel İçerikler

DIY Lite: Herhangi bir kapalı bahçe – çim ve bahçe için yerden tasarruf sağlayan bir çözüm

Ev bitkileri bir pencere kenarında güzel görünmekle birlikte, orada mevcut alan biraz sınırlı olabilir – üç küçük ila orta boy saksı en iyi ihtimalle sığabilir. Daha iyi fikir “> En sevdiğiniz bitkileri özel bir standa istifleyin. Yeşilliğe adanmış üç katmandan oluşan bu ince merdivenli bitki standı, çok fazla yer kaplamaz. Üstelik, bir iç bahçe yetiştirmek […]

Bu Haber 24 Aralık 2020 - 13:22 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

DIY Lite: Herhangi bir kapalı bahçe – çim ve bahçe için yerden tasarruf sağlayan bir çözüm

Ev bitkileri bir pencere kenarında güzel görünmekle birlikte, orada mevcut alan biraz sınırlı olabilir – üç küçük ila orta boy saksı en iyi ihtimalle sığabilir. Daha iyi fikir “> En sevdiğiniz bitkileri özel bir standa istifleyin. Yeşilliğe adanmış üç katmandan oluşan bu ince merdivenli bitki standı, çok fazla yer kaplamaz. Üstelik, bir iç bahçe yetiştirmek için ihtiyacınız olan her şeye etkili bir şekilde uyar! Bu projeyi inşa edin! Öğleden sonra çok kolay, söz veriyoruz en zor kısım hangi açıya girmek istediğinize karar vermek.

Amazon’da bulunan malzeme ve araçlar
– 1 x 6 Ahşap (2)
– kural koyan
– kurşun kalem
– el testeresi
Zımpara kağıdı
– Kürek çapı ade ile Elektrikli Matkap / Sürücü
– (12) inç çivili ayna çelik kancalar
– Açık İstiflenebilir Metal Sepetler (3))
Ahşap tutkalı
– 1½ Ahşap Vidalar (4)
– inç dübel

Ahşap boya
– Halkasız ahşap vernik – boya fırçası
– “S” kancaları
– Küçük Metal Parantez (2)

Aşama 1
Tahtaları (bacakları) 5 fit (veya yaklaşık 62,5 inç) uzunluğunda olacak şekilde kesin. Daha sonra merdivenli bitki standı duvara yaslanacağı için her bir ayağın üst köşesini yerleştirmeniz gerekecektir.

Bir bacağın üst 6 inç boyunca, köşeden inç ölçün ve bir işaret yapın; Ardından, bacağın kenarından 4 inç aşağı ölçün ve ikinci bir işaret yapın. Bir noktadan diğerine düz bir çizgi çizin ve izleyin.

Parçaları, aynı açıya sahip olacak şekilde ikinci merdivenin ayağına yerleştirin ve uygun olduğunu görün. İkisi de kıyma.

Adım 2
İhtiyaç duyduğunuzda bahçe aletlerini yakınınızda bulundurmak iyi bir fikir olduğundan, asmak için merdivenin üst kısmına bir dübel geçireceğiz. Merdivenin bacaklarının her birine bir delik açarak katmanı hazırlayın: Ahşabı bir parça hurda üzerine yerleştirin ve üst merkezden 2 inç uzaklıkta bir delik açmak için inç x inçlik bir matkap ucu kullanın.

Aşama 3
Eğimli merdivenin tabanının yerde düz durması için ayaklara bir köşe koymanız da gerekecektir. Eğimli bacağın aynı tarafındaki inç yüksekliğini üstte ölçün, ardından buradan karşı alt köşeye kadar takip edin. Testere hattınız boyunca kesin ve pürüzlü kenarları zımparalayın.

İkinci darbeyi tekrarlamak için, mükemmel bir şekilde eşleşecek şekilde izlemek en iyisidir.

4. adım
Bu noktada merdiven ayaklarını sepet sepet seviyelerine getirdiğinizde böyle görünmesi gerekir.

Sepetlerinizin boyutu, 5 fitlik merdivenli bitki standı boyunca katmanlar arasında bırakabileceğiniz alan miktarını – ve bitkilerinizin dikey olarak büyümesi gereken alan miktarını – etkilediğinden, 8 inçten daha uzun olmayan sepetler seçmenizi öneririz. (8 inç boyundayız ama alçak bir cepheye sahibiz ki bu onları sığ görünmektedir.) Bu yükseklik, her seviye arasında en az 7 inç bırakmanıza izin verir.

Şimdi, sepetin alt çizgisinden başlayarak, her bir ayağın üzerinde – kesiğin altına paralel – üç çapraz çizgi çizeceksiniz. Bacağın her iki yanında alttan 22 inç ölçün ve işaretleyin; Bu iki noktayı birleştirirken eğik bir çizginiz olacaktır. Sonra, her iki tarafta 15 inç ölçün ve ikinci seviye için tekrarlayın. Üst seviye için başka bir 15 inç ölçü.

Adım 5:
Sepetleri merdivenli bitki standı boyunca taşımak için her bir eğim hattının her iki ucunda orta ayna kancaları ve vidalı ayna.

6. Adım
Zemine merdivenli bitki standını monte etmeye başlayın. Bacakları birbirine bakacak şekilde yerleştirin ve üç sepeti aralarına bağlayın. Şimdi bacaklar arasındaki mesafeyi ölçün.

Merdiven çerçevesini güçlendirmek için, bu uzunluğa kadar bir parça 1×6 kalıntı kesin (her iki taraftaki sepet bağlantısını yerleştirmek için muhtemelen sepet genişliğinden biraz daha uzun olacaktır).

Her bacaktan 8 inç aşağı başka bir çapraz çizin. Tahtanın kenarlarını yapıştırın ve iki paneli bu hafif açılı kılavuz boyunca bantlayın. Son olarak, her bir bacağın dışından ve merdiven bitki standının altına çivi çakmak için matkabınızı kullanın.

7. Adım
Fabrika merdiven sehpasının üst kısmında, dübeli 2. adımda açtığınız deliklerden geçirin. Çerçevenin kenarını geçerken bir kurşun kalemle işaretleyin.

İnç santim dübelini çıkarın ve işaretinizi kesin. Ardından, yerinde tutmak için yeniden takın ve ahşap tutkalı kullanın.

8. Adım
Yapıştırıcı kuruduktan sonra, sepetleri zımparalamak için çıkarın ve tüm merdiven ekici tutucuyu boyayın. Seçtiğiniz renkte bir veya iki kat leke uygulayın (sepetlerdeki koyu kırmızımsı bronzla yakından eşleşen koyu kahverengiyi seçtik) ve kuruması için yeterince zaman ayırdıktan sonra bir kat vernikle bitirin.

9. Adım
Vernik kuruduğunda merdiveni duvara yerleştirin ve sepetleri ayna kancalarına geri asın. İpin üzerinde asılı olan birkaç “S” kancası, pota aletleriniz için bir platform oluşturacaktır.

Tavsiye: Merdiven rafının duvardan aşağı kaymasını önlemek için, eğimli portmantoda yaptığımız gibi, küçük metal braketler kullanarak üst kısmını duvara tutturmayı deneyin.

Yerleştirildikten sonra, mükemmel iç mekan ormanını inşa etmeye başlamak için devam edin ve tel katmanlarını saksı bitkileriyle doldurun.

Çok renkli halat sepetlerimizin görünümünü seviyorum

Kendin Yap bağımlısı ve Ohoh’s Blog’un arkasındaki yaratıcı zihne gelince. Teknik ne olursa olsun çizim, dikiş ve oyma içeren ev dekorasyonu, aydınlatma ve mobilya projelerini seviyor! Ulaşabileceği tek şey, yaratma ilhamı ve tehlikeli geri dönüşüme bağımlılığı için yemdir.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal