Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

DIY Lite: Yeni Başlayanlar İçin Ahşap Saksı Kutusu Yapma Kılavuzu – Çim ve Bahçe

Büyük bir arsanın belirlenmiş bir bahçe alanı olması için yeterli mülke sahip bazı şanslı ev sahipleri; Geri kalanımız için, bir saksı kutusu gür yeşilliklerin veya yenilebilir bir bahçenin tadını çıkarmanın en iyi yoludur. Uzun, dar tarlalar teraslar, verandalar ve hatta ara sıra dar avlu gibi daha küçük dış mekanlara enerji verebilir – bu da kendinizi […]

29 Aralık 2020 - 8:58 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi. A+A-

DIY Lite: Yeni Başlayanlar İçin Ahşap Saksı Kutusu Yapma Kılavuzu – Çim ve Bahçe

Büyük bir arsanın belirlenmiş bir bahçe alanı olması için yeterli mülke sahip bazı şanslı ev sahipleri; Geri kalanımız için, bir saksı kutusu gür yeşilliklerin veya yenilebilir bir bahçenin tadını çıkarmanın en iyi yoludur. Uzun, dar tarlalar teraslar, verandalar ve hatta ara sıra dar avlu gibi daha küçük dış mekanlara enerji verebilir – bu da kendinizi doğayla çevrelemek için kesinlikle büyük bir arka bahçeye ihtiyacınız olmadığını kanıtlar. Ve adından da anlaşılacağı gibi, bu dış mekan kurulumu tepesi olmayan bir küpten başka bir şey olmadığı için, DIY değerinde bir hafta sonu projesi. Yeni başlayanlar için marangozluk becerilerinden başka bir şey gerektirmeyen temiz bir ahşap saksı kutusu için bu tasarıma göz atın.

Amazon’da bulunan malzemeler ve araçlar
– 1 x 6 kereste, 8 ayak uzunluğu (2)
– 1 x 2 kereste, 8ft uzunluklar (2)
– 1 x 4 kereste, 8 fit uzunluğunda (1)
– 1 x 10 kereste, 8 fit uzunluğunda (1)
– 2 x 2 kereste, 8 fit boyunda (2)
– Cetvel
– el testeresi
Zımpara kağıdı
– ahşap boyası (3 renk)
– fırça
– vernik
odun
– ahşap tutkal – matkap ucu
Elektrikçi – 11 Demir Cıvata (72)
– 2 inç metal braketler (4)
Orta boy PVC kaplama (5ft x 8ft)
– Temel tüfek

Aşama 1

Tüm ağaç parçalarını doğru uzunluklarda keserek başlayın. (Neredeyse) odun atığı bırakmayan kesimleri kolaylaştırmak için 4 fitlik bir ekici tasarladık.

• Ön ve arka ekici yapmak için, 1×6 keresteyi 4 fit uzunluğunda dört parçaya, 1’e 2 keresteyi 4 fit uzunluğunda dört parçaya ve 1’e 4 keresteyi 4 fit uzunluğunda iki parçaya kesin.
• Kenarları yapmak için, 2 x 2 keresteyi 2 fit uzunluğunda dört parçaya ve 1 x 10 keresteyi 2 fit uzunluğunda iki parçaya kesin.
• Tencerenin dibini yapmak için kalan 43 inçlik iki adet 2 x 2 kereste ve 46 inçlik kalan 1 x 10 keresteyi kesin.

Kıymıkları çıkarmak için tüm yaraları zımparalayın. Ardından, kutudaki talimatları izleyerek tüm ahşap parçaların üzerine ahşabı boyayın. Ahşap şeritleri aynı rengi kullanarak boyayabilir ve değişen genişliğin bitmiş plantasyonlara ince bir doku sağlamasına izin verebilir veya daha yüksek kontrast ve ilginç bir çizgili yüzey oluşturmamız gereken birden fazla ton seçebilirsiniz. Tüm 1 x 2, 2 x 2 ve 1 x 10 dilimlerde çikolata kullandık; 1 x 4 çıta üzerinde maun; Ve dış mekan tezgah stiline uyması için 1 x 6 slaytta erken Amerikan. Lekeli ahşabı korumak için iki kat verniği (tercihen dış mekanda kullanıma uygun) uygulayın.

Adım 2

Tüm boya ve vernik katmanları kuruduktan sonra, ekici tarafları oluşturmaya başlayabilirsiniz. İki adet 2’ye 1 paneli 2 fit önünüze yerleştirin ve her birinin üzerine 2’ye 2’ye 2 parça yerleştirin; Kesiklerin geri kalanını şimdilik yana ayarlayın.

Birini 2 x 2’yi ilk 1 x 10 uzunluğun üst kenarına ve diğerini alt kenarına yerleştirin, ardından ahşap tutkalıyla yapıştırın. Yapıştırıcı kuruduktan sonra, 1 x 10 parçayı ters çevirin ve 2 fitlik her bir kenar boyunca dört eşit mesafe olacak şekilde düz sırtından önceden delin. 1-1⁄4 inçlik vidaları doldurun. İkinci tarafı aynı şekilde yapıştırın ve sabitleyin.

Aşama 3

Ardından, metal braketleri taktığınız 2 x 2 parçayla takın. Konumları, ekicinin tabanını belirleyecek ve bitkilerinizin tam olarak ne kadar yer kaplaması gerektiğini belirleyecektir. Bitkileri tırmanmaya yetecek kadar toprak tutmak için, kemerleri ekicinin üstünden 18 inç uzağa yerleştirdik. Yalnızca çiçek veya bitki ekicinizi kullanmayı planlıyorsanız, 10 inç fazlasıyla yeterli olacaktır.

L şeklindeki kemeri, alt kısmı 2×2’ye tutturulacak şekilde çevirin ve daha sonra ekici içinde durduğunuzda zemin ne olacak açılış yüzüne; Delikleri önceden delin ve yerine vidalayın. Dört braketin her biri 2 x 2’ye takılana kadar tekrarlayın, her ikisinin de üstten aynı mesafede olmasına dikkat edin – ekici kutusunun alt kısmının düzensiz olmasını istemezsiniz!

4. adım

Dikim kutusunun her iki yanını köşeli ayraçlar birbirine bakacak şekilde döndürün. Ardından, iki adet 43 x 2 x 2 x 2 parçanın uçlarını bu braketlerin açıkta kalan uçlarına vidalayarak yanlardan geçirin. Daha sonra bu iki parça alt plakayı destekleyecektir.

Adım 5

Projeniz şimdi şekilleniyor. Ön ve arka ekici kutusunu oluşturmak için, 4 fitlik parçalarınızı kutu çerçevesine yerleştirerek başlayın, yukarıdan aşağıya doğru çalışın, böylece kemerleri ve kutunun kenarlarını birbirine bağlayan 2×2 parçaları kapatın. 1 x 6, 1 x 2 ve 1 x 4’ten beş taneye kadar tekrar eden bir düzende tahta plakaları değiştirin. (İpucu: 1 x 4 tekrar etmeyecek.)

Daha sonra, üst tahtayı kaldırın, kaplanacak dikim kutusunun kenarlarına ahşap tutkalı sürün ve tahta tahtayı yerine bastırın. Paneller arasında boşluk kalmadığından emin olarak öne doğru devam edin. Ardından, tekrar geri dönün ve bu ahşap çıtalara vidalarla ek koruma sağlayın: her iki uçtan biri 2 inç genişliğindeki parçaları tutmalı ve geri kalanlar için her köşede bir tane olmalıdır.

Arka taraf için aynı işlemi tekrarlayın.

6. Adım

Dikim kutusu yapısını oluşturmanın son adımı, alt plakayı yerleştirmektir. 46 inçlik 1 x 10 kartınızın her köşesinden 2 inçlik bir kare kesin, böylece şimdiye kadar inşa ettiğiniz şeye tam olarak oturabilir. Uzun kenarların her biri boyunca alt kısmına yapıştırıcı uygulayın ve levhayı, 2 x 2 kenarlarına dayanacak şekilde saksıya yerleştirin. Kartı sabitlemek için, ekici kutusunu ön ve arka kenarlar boyunca alttan vida üzerinden çevirin.

7. Adım

Saksı kutunuz dolmaya çok yakın – ancak birkaç mevsim sulu toprakla dolu olmasını istiyorsanız, onu çağırmadan önce bir parça plastikle kaplamanız gerekecek.

5’e 8 fitlik bir orta boy plastik tabakayı, uzun kenarları kutunun içine, öne ve arkaya gelecek şekilde yerleştirin. Keneviri kaldırın ve ekicinin ön tarafının arkasına mümkün olduğunca çekin; Ekici kutusundan daha uzun olduğunu düşünerek, kağıdın her köşede biraz istiflenmesini bekleyin. Üst tahta boyunca yerine vidalamak için bir anahtar tabancası kullanın. Plastik tabakayı ekicinin içine doğru bükün ve diğer tarafın (arka) üst kenarını yerleştirin. Şimdi plastiğin küçük kenarlarından birini ekicinin 2 fitlik tarafına zımbalayana kadar gerdirin. Karşı tarafta tekrarlayın.

Ekici kutusunun iç çevresini tamamen kapattığınız ve ahşabı yakında olacak olan toprak çukurundan ayırdığınız sürece, kırışıklıklar olup olmadığı veya bu yaprağın altının bükülmüş bir keseye benzemesinin önemi yoktur.

8. Adım

Kuruduktan sonra, favori toprak ve anaçlarınızı eklemeye hazır olacaksınız. 10 x 46 inç yüksekliğinde ve 2 fit yüksekliğindeki ekici kutusu alanı, bir sebze bahçesinden asma katmanlarına kadar her şeyi hızlı bir mahremiyet artışı ile tutacak kadar esnek hale getirir. Gökyüzü siz ve yeni gelişen arkadaşlarınız için sınırdır!

Kendin Yap bağımlısı ve Ohoh’s Blog’un arkasındaki yaratıcı zihne gelince. Teknik ne olursa olsun çizim, dikiş ve oyma içeren ev dekorasyonu, aydınlatma ve mobilya projelerini seviyor! Ulaşabileceği tek şey, yaratma ilhamı ve tehlikeli geri dönüşüme bağımlılığı için yemdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En İyi Çapa Makinası Alırken Nelere Dikkat En İyi Çapa Makinası Alırken Nelere Dikk...

En İyi Çapa Makineleri Aileden kalma Antalya’da küçük bir bahçemiz var. Zaman zaman orayla ilgileniyoruz ve bizi çok mutlu ediyor. Bahç...

En İyi Çim halı Döşeme En İyi Çim halı Döşeme

Suni çim: Avantajları, çeşitleri, özellikleri ve kaliteli olanı nasıl satın alınır En iyi suni çimi satın almak için adım adım kılavuz....

Beton zemine çim ekmek Beton zemine çim ekmek

Beton Zemin Üzerine Çim Nasıl Dikilir Beton zemine nasıl çim ekileceğini buradan öğrenin. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, bet...

Seyrek çim nasıl sıklaşır bakım ekim Seyrek çim nasıl sıklaşır bakım ekim...

Mükemmel çim için çim tohumu nasıl ekilir Çim tohumlarının ekilmesinin, çim satın almak ve döşemek için daha iyi bir alternatif olmasın...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/