Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Diyet için en iyi peynir .. 13 çeşit peynir arasından seçim yapın

Diyet rejimlerini takip edenlerin çoğu, özellikle peynir çoğu insanın sevdiği gıdalardan biri olduğu için diyet için en iyi peyniri belirlemede bir sorunla karşı karşıyadır ve bazıları diyetin peynirle birleşmediğine inanmasına rağmen zayıflama sistemlerine uygun bazı peynir türleri vardır. Günlük öğünlerinizde peynirden vazgeçemiyorsanız ve kilo vermek için diyet uygulamak istiyorsanız, diyet için doğru peyniri seçmek için […]

21 Aralık 2020 - 14:37 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi. A+A-

Diyet için en iyi peynir .. 13 çeşit peynir arasından seçim yapın

Diyet rejimlerini takip edenlerin çoğu, özellikle peynir çoğu insanın sevdiği gıdalardan biri olduğu için diyet için en iyi peyniri belirlemede bir sorunla karşı karşıyadır ve bazıları diyetin peynirle birleşmediğine inanmasına rağmen zayıflama sistemlerine uygun bazı peynir türleri vardır.

Günlük öğünlerinizde peynirden vazgeçemiyorsanız ve kilo vermek için diyet uygulamak istiyorsanız, diyet için doğru peyniri seçmek için ilk kriter olduğu için kalori içeriğine bakmalısınız.

Kilo verme fikri, mümkün olan en yüksek kalori miktarını yakarken daha az kalori tüketmektir, bu nedenle bu yazıda besin değerine göre diyet için en iyi peynir türlerini gözden geçireceğiz.

Bu konu içerir …

Diyet için en iyi peynir türleri

Süzme peynir

Bu tür peynir, diyet sırasında yenebilen nötr bir gıda olarak nitelendirilir ve evde yapımı ve hazırlanması kolay olan peynir çeşitlerinden biri olduğu için birçok tarifte süzme peynir kullanılır.

Bir fincan tam yağlı süzme peynir 220 kalori içerdiğinden, süzme peynirin kalori içeriği yağ içeriğine bağlıdır.

Daha düşük kalori seviyesine sahip, fincan başına sadece 160 kalori ile yağsız tip sadece 100 kalori içeren başka süzme peynir türleri vardır.

Süzme peynir, kahvaltıda veya akşam taze sebzelerle yenebilir, çünkü bu durumda süzme peynirdeki yağ miktarı 14 gram proteinle bir gramı geçmez.

Peynir Üçgenleri

Bu tür peynirler küçük üçgenler şeklinde üretilir ve yuvarlak bir kutuya yerleştirilebilir ve peynir tam yağlı ise üçgen başına 50 kaloriye kadar kalori içeriğine sahiptir.

Daha hafif yağlı üçgen peynirdeki kalori, oldukça ılımlı olan ve aynı zamanda düşük olma eğiliminde olan 35 kaloriye eşdeğerdir.

Üçgen peynir bir diyete başlarken iyi bir çözümdür, ancak profesyoneller bunun en sağlıklı seçenek olmadığını söylüyor.

Beyaz peynir

Beyaz peynir en yaygın peynir türlerinden biridir ve özellikle Akdeniz’e bakan insanlar için farklı diyetlerde yenebilir.

Beyaz peynir yemenin faydaları çoktur, çünkü az miktarda yağ içerdiği için kalp problemlerinin görülme sıklığını azaltmada büyük etkisi vardır ve diyetten yararlanma şansını azaltmadan diyetlerde kullanılabilir.

Beyaz peynir, kalsiyum içermesi nedeniyle özellikle osteoporoz hastasıysa kemiklerin güçlenmesine katkıda bulunur, bu nedenle günde bir porsiyon beyaz peynir vücuda kalsiyum ihtiyacının% 14’ünü sağlar.

Beyaz peynirin lezzetli tadını arttırmanın, taze meyvelerden birkaç dilim ekleyip kahvaltıda yemek gibi bazı yolları vardır.

Beyaz peynir, 28 gram eşdeğerinde 4 gram protein ve 1.2 gram karbonhidrat içerdiği için vücuda ihtiyacı olan proteini 6 gram yağ oranıyla verir.

Bir ons beyaz peynir 75 kaloriden fazla olmayan kalori ile karakterize edilir ve bu, tüm diyetlerin başarısı için gerekli kabul edilir, çünkü kilo verme, gün boyunca kalori sınırlamasına dayanır.

Beyaz peynir, özellikle kahverengi ekmeğin üzerine küçük bir dilim koyduğunuzda, kişinin tok hissetmesi ve diğer yiyecekleri uzun süre yemesine gerek kalmaması için çok az miktarda yemeye yetebileceğiniz zengin bir tada sahiptir.

Hellim peyniri

Pek çok zayıflama uzmanı, yüksek besinler içerdiğinden, kepekli ekmek parçalarıyla birlikte ızgara hellim peyniri yemeyi önermektedir.

Bir ons süzme peynir, ons başına 68’den fazla kalori içermeyen bazı çok düşük kalorili çeşitlerin mevcudiyetine ek olarak 85 kalori eşdeğerini içerir.

Hellim peyniri, 6 gram protein açısından zengin olmasının yanı sıra yağdan 57 kalori içerir, bu nedenle yeme proteinine dayalı diyet türlerine dahil edilebilir.

isviçre peyniri

Bir porsiyonda vücuttaki enerjiyi artırmak için kullanılan% 14 B12 vitamini içeren peynirin başında İsviçre peyniri geliyor.

İsviçre peyniri, bir onsu 106 kalori artı 7.78 gram yağ ve 7.54 gram protein içerdiğinden diyette bolca kullanılır.

Kuark peyniri

Bu peynirler yumuşaktır ve doku olarak yoğurda çok benzerdir ve yağ oranı düşük olduğu için, lezzetli bir tada sahip olması ve bol miktarda protein içermesi nedeniyle diyette yoğun olarak kullanılmaktadır.

Quark peyniri, sebzeler ve tam buğday ekmeği içeren temel bir kahvaltıdır, bu peynirin 100 gramında 69 kalori, 12 gram protein ve 3 gram karbonhidrat bulunur.

Mozzarella peyniri

Rendelenmiş mozzarella peyniri, sağlıklı pizza gibi tam buğdaydan yapılan bazı hayranların üzerinde yenebilir.

Bir ons mozzarella peyniri, 6,3 gram protein içeriğine ek olarak 80 kalori içerirken, ortalama yağ sadece 6 gramdır.

Mozzarella peynirindeki kalori miktarı, peyniri pembeye koyup kızarttığınızda artabilir, tıpkı lezzetli parmaklara çevirmede yaygın olduğu gibi, kaloriyi yükseltmemek için fırına koyarak yöntemi değiştirebilirsiniz.

Krem şanti peynir

Pek çok insan, bu tür peynirin isminden dolayı verilen en kalorili ve yağlı olduğuna inanır, bu nedenle normal peynire en iyi alternatiflerden biri olduğu için buğday ekmeği ile yenmesi tavsiye edilir.

Krem peynir, dokusuna rağmen kilo alımına neden olmaz ve yağ varlığını akla getirir, ancak 1.06 gram protein ile sadece 51 kalori ve 46 kalori yağ içerir.

En popüler tür ons başına 99 kaloriye ulaşan peynir olduğundan, daha hafif, kremsi peynirleri seçtiğinizden emin olun.

Amerikan peyniri

Amerikan peynirinin diyette kullanıldığında pek çok avantajı vardır, ancak ona parlak sarı bir renk vermek için bir miktar boyanın varlığı gibi bazı dezavantajları da vardır.

Amerikan peynirinde 96 kalori artı yağdan 57 kalori bulunurken, protein 5.37 gramdan fazla protein değildir.

Rokfor

Bu tür peynirlere Rokfor peyniri denir, çünkü diyet için kullanılan en iyi peynir türlerinden biri olarak kabul edilir, çünkü 6.1 gram protein ve yağdan 76 kalori ile ons başına 99 kaloriyi geçmez.

Mavi peynir veya rokforun çok miktarda tuz içerdiğinin, vücutta su tutulmasına ve dolayısıyla diyetin kilo vermedeki etkinliğine yol açtığını bilmelisiniz.

Mavi peynir, kemikler ve genel sağlık üzerinde olumlu etkisi olan, bol miktarda kalsiyum içeren peynir türlerinden biri olduğu için sağlık açısından bol miktarda bulunur.

Çedar peyniri

Diyete başlarken çedar peyniri yemek tercih edilir çünkü hem harika tadı, hem kalori hem de yağ açısından harika bir seçimdir.

Çedar peyniri inek sütünden yapılır ve beyaz renklidir ve bazen eklenen doğal annatto boyasına bağlı olarak turuncu renge ulaşır.

Çedar peyniri, taze sebzelerle ana yemeklerden biri olarak kabul edildiğinden veya diğer bazı gıda maddeleriyle eklendiğinde kahvaltıda yenebilir.

Bir ons çedar peyniri 113 kalori ve yağdan 9.28 kalori içerir, bu da kabaca yüzde on beşe eşittir artı yedi gram protein.

Çedar peyniri kullanmanın sağlık açısından faydaları, özellikle dişler ve kemikler, diğer peynir türlerine kıyasla içerdiği yüksek miktarda kalsiyum ve protein nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Roumi peyniri

Roumi peyniri harika tadı nedeniyle çok sayıda kişinin tercih ettiği peynir çeşitlerinden biri olmasına rağmen kalorisi yüksektir.

Hindi peynirinin onsundaki kalori sayısı 116 kalori artı 11 gram yağ olup, 8,3 gram yüksek protein bulunurken karbonhidrat veya liften tamamen yoksundur.

Hindi peynirinin bu besin değerine sahip olmasının nedeni, üretim ve işleme sürecinin uzun sürmesi ve çok miktarda süt ve tuz tüketmesidir.

parmesan peyniri

Parmesan peyniri ünlüdür çünkü İtalya’da yapılan en iyi peynirlerden biridir ve çeşitli yemek tariflerinde kullanımdaki çok yönlülüğü nedeniyle dünya çapında büyük bir yayılım sağlamayı başarmıştır.

Parmesan peyniri, sadece bir tutam ekleyerek tariflere lezzetli bir tat verir ve büyük miktarda mineral, protein ve kalsiyum içermesi ile karakterize edilir, bu nedenle sağlık yararları bol miktarda bulunur.

Kahverengi undan yapılan makarnaya küçük bir porsiyonunu ekleme imkanı ile en sağlıklı kahvaltı yemeklerinden biri olarak kabul edildiğinden, diyete uyduğunuzda tam buğday ekmeği ile Parmesan peyniri yiyebilirsiniz.

Bir yemek kaşığı rendelenmiş Parmesan peyniri 21 kalori artı 1.89 gram protein içeren yağdan 12 kalori içerir.

Parmesan peynirinin son sırada yer almasının nedeni, bir onsunun 122 kalori içermesidir ki bu, önceki peynir türlerine kıyasla büyük bir yüzde.

Diyet için peynirli sandviç nasıl yapılır

Salatalık ızgara beyaz peynirli sandviç

Bu sandviçin şunları getirmesi gerekiyor:

 • İki dilim esmer ekmek.
 • Bir parça az yağlı beyaz peynir.
 • Dilimler halinde kesilecek iki meyve salatalık.
 • Bir yemek kaşığı zeytinyağı.
 • İsteğinize göre tuz ve karabiber ekleyin.

Mantarlı ızgara peynirli sandviç

Bu sandviçin malzemeleri şunlardan oluşur:

 • Dört dilim esmer veya tam buğday ekmeği.
 • Beş adet mozzarella peyniri.
 • Dört parça hellim peyniri.
 • Bir yemek kaşığı zeytinyağı.
 • İki diş doğranmış sarımsak.
 • İki bardak doğranmış mantar.
 • İki yemek kaşığı kıyılmış maydanoz.

Ispanaklı ızgara peynirli sandviç

Bu sandviç şunları içerir:

 • İki dilim buğday ekmek yaptı.
 • İki bardak ıspanak.
 • İki yemek kaşığı zeytinyağı.
 • Kıyılmış sarımsak karanfil.
 • ¾ fincan çedar peyniri.
 • Avokado dilimleri.
 • İki yemek kaşığı pesto sosu.

Sağlık ve güzellik dünyasına yeni olan her şeyi getirmek için konuyu paylaşmayı ve ince bir dergiyi takip etmeyi unutmayın.

Ayrıca oku:

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Emziren kadınlar için denenmiş ve test edilmiş bir diyet 20 kg’ı düşürür ve güvenli ve hızlı sonuç verir. Emziren kadınlar için denenmiş ve test e...

Emzirme diyeti İnsan sağlığını etkileyen herhangi bir ciddi komplikasyonla sonuçlanmayan tamamen güvenli ve sağlıklı; Tam tersine bu di...

Dashti diyeti, denek ve deneycinin haftada 7 kilo vermesi Dashti diyeti, denek ve deneycinin hafta...

Dashti diyeti Hussein Dashti tarafından tanımlanan ve geliştirilen bir diyettir, bu nedenle Dashti diyeti onun adını almıştır ve bu diy...

Birçok insanın diyetle takip ettiği 20 kötü alışkanlık Birçok insanın diyetle takip ettiği 20 k...

Diyet rejimlerini takip eden bir çok insanın yürüdüğümüz ve daha sonra yanlış alışkanlıklar olduğunu ve zaman geçtikten sonra bize zara...

Kahvaltılık yiyecekler kilo almaya yardımcı olur Kahvaltılık yiyecekler kilo almaya yardı...

Ciddi utançlara neden olan aşırı zayıflıktan muzdarip birçok kişi var ve vücutları kendileri için istenmeyen görünüyor ve bu utançtan k...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/