Güncel İçerikler

Diyette meyveye izin verilir

Diyette meyveye izin verilir En iyi diyet türlerinden biri meyve diyeti olarak kabul edilir çünkü meyveler insan vücudunun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin, mineral, besin ve besin içerir ve meyveler fazla kilo vermeye ve yağ yakmaya yardımcı olur ve meyveler az kalori içerir, bağışıklığı güçlendirmek için çalışır ve enfeksiyonları tedavi etmeye yardımcı olur. Ve kalp kasını […]

Bu Haber 15 Aralık 2020 - 16:03 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Diyette meyveye izin verilir

Diyette meyveye izin verilir En iyi diyet türlerinden biri meyve diyeti olarak kabul edilir çünkü meyveler insan vücudunun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin, mineral, besin ve besin içerir ve meyveler fazla kilo vermeye ve yağ yakmaya yardımcı olur ve meyveler az kalori içerir, bağışıklığı güçlendirmek için çalışır ve enfeksiyonları tedavi etmeye yardımcı olur. Ve kalp kasını güçlendirir ve doktorlar çok fazla meyve yemeyi önerir.

Diyette meyveye izin verilir

Diyette meyveye izin verilir
Diyette meyveye izin verilir

1-Elmalar : Elmalar, hızlı sindirim sürecini kolaylaştıran yüksek oranda lif içerdiğinden ve elmalar az kalori içerdiğinden ve çinko, demir ve vitaminler dahil olmak üzere birçok mineral açısından zengin olduğundan ve yemek yerken fazla kilolardan ve yanan yağlardan kurtulmaya yardımcı olan en önemli meyvelerden biridir. Günde bir elma, basit bir diyetle biriken yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur.

2-Armut : Yağ yakmaya yardımcı olan ve uzun süre tok hissetmeye yardımcı olan yüksek diyet lifi içeren meyvelerden biridir ve ayrıca kalp kasını güçlendirmeye ve bağışıklığı artırmaya yardımcı olan potasyum içerir.

3- Greyfurt Greyfurt, fazla kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmaya yardımcı olan harika meyvelerden biridir, çünkü içerdiği fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olan enzimler ve ayrıca vücudun günlük olarak ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri de içerdiği, diyet sırasında vücudun telafi ettiği vitamin ve mineralleri içerir. , Uzun süre tokluk hissi verir, fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olan yüksek oranda lif içerir ve hızlı sindirime yardımcı olmak ve fazla kilolardan kurtulmak için öğünden yarım saat önce 1/2 bardak greyfurt tüketilmesi tercih edilir.

4-kivi : Kivi meyvesi midede kolayca çözülemeyen, besinleri kolayca sindirmeye yardımcı olan, vücudu yağ yakmaya teşvik eden, az kalori içeren, tokluk hissi veren ve vücudun bağışıklığını güçlendiren enzimler içeren tohumlar içerir.

5-çilek : Çilek, metabolizmadan sorumlu olan ve işlevi yağ yakmak olan leptin ve adiponektin hormonunu güçlendirmeye çalıştıkları için fazla kilolardan kurtulmaya ve yağ yakmaya çalışan meyvelerden biri olarak kabul edilir, ancak alerjiye neden olduğu için sınırlı miktarda yenmesi gerekir ve doku tedavisine yardımcı olan enzimleri de içerir. Vücutta hasarlı ve bina hücreleri.

6-Çilek Meyveler, metabolik sendroma karşı koruyan, insülin direncine ve yüksek tansiyona yardımcı olan ve vücuttaki fazla yağ hücrelerini ortadan kaldıran antioksidanlar içerdiğinden deri altında biriken fazla kilolardan ve yağlardan kurtulmaya yardımcı olur.

7-Guava : Guava meyvesi tokluk hissine neden olur ve vücuttaki insülini tutar, böylece fazla yağlardan kurtulur.

8-Karpuz Karpuz büyük oranda su içerir ve bu da gün içinde uzun süre tokluk hissine neden olur.

9-Turuncu: Portakal, kalori eksikliğinden dolayı kilo vermede çok önemli olan C vitamini içerir.Ayrıca her türlü solunum yolu hastalıklarını tedavi eder.

İzin verilen meyve miktarı

Günde bir elma, portakal, armut veya çilek veya iki şeftali veya incir, 4 kayısı veya 12 kiraz, 15 üzüm gibi meyvelerin ölçülü olarak tüketilmesi önerilir. Yarım bardak greyfurt, 4 bardak ananas, yarım nar veya yarım bardak meyve salatası.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal