Dizüstü Bilgisayar Kapağını İndirirken Ubuntu’nun Askıya Alınmamasını Sağlama

Dizüstü bilgisayarınıza bakmak kontrolden çıkamayan bir şeydir. Bu ekipler günümüzün günlük görevlerinde o kadar önemlidir ki, başarısızlık baş ağrısıdır.

Dolayısıyla, sizin ve bilgisayarınızın refahı için, en iyisi belirli hilelerle nasıl başa çıkacağınızı öğrenmek olacaktır. Bu yüzden bilmelisin dizüstü bilgisayar kapağını indirirken Ubuntu’nun askıya alınmaması için nasıl yapılır.

Devam edin ve en basit ve en ilginç Linux hilelerinden biriyle bu ilginç ve besleyici okumayı inceleyin. Bunu herkesle paylaşmak isteyeceksiniz!

Ubuntu Linux sisteminden

Dünyanın en popüler ve kullanılan işletim sistemleriyle uğraşmak, bir gecede olan bir şey değildir. Linux, 1991’de piyasaya sürülen bir işletim sistemidir, ana özelliği? Nedir ücretsiz yazılım.

Ancak bu, o dönemde pek çok insanın dikkatini çekmedi. Ancak son yıllarda kullanıcı sayısında sürekli ve önemli bir artış yaşanmıştır. İlerlemesi öyle oldu ki, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda en çok kullanılan üçüncü işletim sistemi.

linux ubuntu sistemi

Ubuntu dağıtımı 2004 yılında yayınlandı. Bu da birçok kişinin tercih ettiği dağıtımdır. Bu, çok yönlülüğünden ve tabii ki özelleştirme yeteneği.

Enerji tasarrufu

Ve tam da bu makale için konuşulmaya devam eden özelleştirme kapasitesidir. Sahip olabileceği kapsamı hayal edebiliyor musunuz? İşte bir ipucu: dizüstü bilgisayarınızın şeklini değiştirebilirsiniz enerji tasarrufu.

Doğru, Ubuntu sisteminin başlangıç ​​veya önyükleme süresini kolayca nasıl hızlandıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu makale bir başlangıç ​​noktası olarak hizmet edecektir! Tüm bunlar, basit ve çok sık gerçekleştirilen bir eylem sayesinde: dizüstü bilgisayarın kapağını indirin.

Kapağı indirdiğinizde ne olur?

Genellikle bu eylemin hemen bir sonucu vardır. Dizüstü bilgisayarınızın kapağını her indirdiğinizde, ‘uyku’ veya ‘hazırda bekletme moduna geçer. Hala bu modların ne olduğunu bilmiyorsanız, askıya alma ve hazırda bekletme arasındaki farkın ne olduğunu gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Gerçek şu ki, tüm dizüstü bilgisayarlar bu işlevleri desteklemez. Ve genellikle zararsız olsalar da, eski bilgisayarlarda bazı dengesizliklere neden olabilir. Ubuntu Linux sisteminin nasıl optimize edileceğini ve temizleneceğini bilmek için yeterli nedenler.

Kapağı kapatırken dizüstü bilgisayarımda hazırda bekletme veya askıya alma modunu nasıl etkinleştireceğimi öğrenmek son derece basit … Yaparsın ve işte bu kadar! Ama … kazara yapmadın mı ve dilemeyi Dizüstü bilgisayar kapağını indirirken Ubuntu askıya almıyor?

Değişim zamanı

Gördüğünüz gibi, bu, tamamen sezgisel değil. Bazen bilgisayarın kapağının indirilmesi, bilgisayarın ‘uyku’ veya ‘hazırda bekletme’ moduna girmesi gerektiği anlamına gelmez. Normalde, Ubuntu Linux’ta otomatik bir gücün nasıl açılıp kapatılacağını öğrenmek tavsiye edilir. Ancak bu numara size çok daha fazla zaman kazandıracaktır.

  1. Aşağıdaki komutu girmek için sistem terminalinizi kullanın: sudo nano /etc/systemd/logind.conf
  2. Şunları içeren bölümü bulun: # HandleLidSwitch = askıya alma.
  3. Açıklamayı kaldırabilir (askıya alabilir) veya hazırda bekletme modunda değiştirebilirsiniz (böylece kapağı kapatırken ‘hazırda bekleme’ moduna geçebilir).

Ubuntu teminal süspansiyon

Dizüstü bilgisayarınızın davranışını da değiştirebilirsiniz. kapağı farklı bir şekilde kapatırken. Bilgisayarınızın masaüstünden sistem yapılandırmasını girin ve:

  1. “Enerji” bölümüne erişin.
  2. Sonra bölüme gidin “Kapağı kapatırken”.
  3. Seçenekler çubuğunda “Askıya al” ve “Hiçbir şey yapma” seçenekleri gösterilir.

Kolay, hızlı ve kullanışlı

Şu Ubuntu dizüstü bilgisayar kapağını indirirken askıya almayın Sürekli hareket halindeyseniz şiddetle tavsiye edilir. Çoğu zaman masa veya odayı değiştirmek için, askıya alınmadan kapağı indirmek gerekir.

Rağmen çok fazla enerji tasarrufu yapma Normalde aktif seçenekte yaptığınız gibi, çalışırken kendinizi rahatsızlıktan kurtarırsınız. Daha fazla numara öğrenmek istiyorsanız, kesinlikle Ubuntu Linux’ta yazarken dokunmatik yüzeyi nasıl etkinleştireceğiniz veya devre dışı bırakacağınızla ilgileniyorsunuzdur.