Doğal doğum yarası ve nasıl hızlı tedavi edileceği “kapsamlı dosya”

Hamilelik ve doğum, her kadının kendisine eşlik eden acılara rağmen yaşamak istediği, şiddetinden ve bu acılardan dolayı bu ağrılara katlanma ihtimaline inanılamayan inanılmaz bir deneyimdir. Doğal doğum yarası Doğal doğumdan sonra ağrı ve rahatsızlığa neden olan.

Doğal doğum yarası 3

Doğal doğumu kolaylaştırmanın ve doğum sancısını azaltmanın yollarını da okuyun

Bilinen, çok fazla ağrıya neden olan sezaryen yarasıdır, ancak Doğal doğum yarası Küçük boyutuna rağmen ağrı ve rahatsızlığa neden olur.Doğumda vajinanın büyüklüğüne göre bazen çocuğu çıkarmak zordur, vajina ile anüs arasındaki bölgede gerginlik oluşur ve yara oluşur veya basit bir cerrahi kesi yapılarak çıkarılması veya Çocuğu hızlı bir şekilde dışarı atma ihtiyacı veya kadının güçlü bir şekilde itememesi nedeniyle, doktor onu hızlı bir şekilde çıkarmak için küçük bir cerrahi kesi yapmak zorunda kalır.

Bu konu içerir …

Normal bir doğum yarasının ağrı derecesi

Doğal doğum genellikle ağrılıdır, ancak kadın doğumdan sonra kendini rahat hisseder ve bebeğin başının baskısı sonucu birkaç gün hafif ağrı ve rahatsızlık devam eder, ancak yara varsa Doğal doğum yarası Ağrı miktarı az olmamakla birlikte ağrı derecesi, yırtılmanın derecesine ve yaralanmanın derinliğine göre değişir.

Doğal doğum yarası türleri

İki tür vardır Doğal doğum yarası Çoğu kadın yaradan muzdariptir, ancak şiddeti kadından diğerine farklılık gösterir, dikiş gerektirmeyen hafif bir yırtık olabilir ve dikiş atmayı gerektiren büyük ve derin bir yırtık olan başka bir yırtık türü vardır ve kadınların yüzdesi Yırtılmaları, kopma vakalarının% 60 ila% 70’inde sütür gerektirir ve her halükarda, dikişlerin büyük oranda korunmasının yanı sıra yara iyileşmesini hızlandırmaya çalıştığı için büyük bir faydası vardır.

Ayrıca doğumdan sonra karnı sıkılaştırmak için karın egzersizlerini okuyun

Doğal doğum sürecinde

Doğal doğum yarası

Doğum sırasında ve yara oluştuğunda çocuk çıkarılır, daha sonra kadının ağrı hissetmemesi için lokal anesteziye tabi tutularak operasyon sırasında kozmetik dikişlerle yara dikilir ve operasyon sonrasında kadının ağrı hissetmemesi için birçok ağrı kesici alınır ancak doğumdan sonraki gün hissedilmeye başlar. Biraz morarma hissetme olasılığı.

Doğal doğum yarasından iyileşme süresi

Çoğunlukla morarma ve ağrı günler içinde azalır, ancak dikişler doğumdan 3 ila 4 hafta sonra iyileşir.

Ayrıca sezaryenle doğum, faydaları, riskleri ve nasıl yapıldığını resimler ve videolar ile okuyun

Doğal sütür yara ağrısı nasıl azaltılır

Yaranın ağrısı, doktorun reçete ettiği, genellikle ağrı hissini azaltmak için merhem veya jel olan tıbbi analjeziklerle azaltılabilir veya doktor, emzirme döneminde güvenli olan bazı ilaç türlerini reçete edebilir, ancak doktorun önerdiği bazı doğal yöntemler vardır. Ağrıyı azaltmak ve yara iyileşmesini hızlandırmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Kalçalar ve doğum yarası üzerindeki baskıyı azaltmak için uzanabilirsiniz ve biraz rahatlama hissedersiniz.
 • Yorgun ve bitkin hissettiğinizde dinlenmek ve rahatlamak tercih edilir.
 • Yuvarlak bir minder veya dairesel bir lastik koltuk üzerine oturun ve yaraya baskı uygulamamak için yumuşak koltuklara oturmaya özen gösterin.
 • Doğumdan sonra ilk kez tuvalete girerken ellerinizi iyice yıkayın ve ardından dikişlere temiz kağıt havluyla hafifçe bastırın.Bu, yarayı koruyacak ve kaçma ihtimalini azaltacaktır ki bu kadın gevşek olmamasına ve hatta kayma kabiliyetine rağmen hissettiği şeydir.
 • Kişisel hijyeni sağlayın, tuvalete girmeden önce ve bitirdikten sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız.
 • Hijyenik pedleri, değiştirmeden önce ve sonra ellerinizi yıkamayı dikkate alarak gün içinde birkaç kez değiştirin.
 • Herhangi bir bakteriyel enfeksiyon kapmamak için alanı iyice temizlemeye ve dezenfekte etmeye özen gösterin.
 • Ağrıyı azaltmak için ılık suyla banyo yaparak veya bir küveti veya herhangi bir büyük tencereyi ılık suyla doldurup içinde oturarak ılık su kullanın.
 • İdrar yaparken bölgeye ılık su verilebilir, bu da yarayı ve temizliğini sağlamanın yanı sıra idrar yoğunluğunu azaltacak ve idrar yaparken yanma hissini azaltacaktır.
 • Tuvaleti bitirdikten sonra iyice yıkamalı, ardından alanı iyice kurulamalı ve temiz kağıt mendil kullanarak nazikçe kurutmalısınız.
 • Ağrıyı azaltacağından yara bölgesine soğuk su kompresi uygulayabilirsiniz.
 • Kegel egzersizleri (pelvik taban egzersizleri) yaptığınızdan emin olun ve bu egzersizlerin çalışmasını doğumdan hemen sonra hızlandırmak ve pelvik bölgeye ve doğal doğum yarasına kan akışını artıracağı ve yara iyileşme ve iyileşme sürecine katkıda bulunacağı için bu egzersizlere devam edilmesi ve devam ettirilmesi tercih edilir. .

Doğal doğum yarası 2

Ayrıca yenidoğan ağlamasını da okuyun: nedenleri ve çocukla nasıl başa çıkılacağı

Tüm bu basit adımlar, doğal doğum yarasının hızlı bir şekilde iyileşmesine ve ağrıdan hızlı bir şekilde kurtulmasına katkı sağlayacaktır ancak yara iyileşme süresi bir aydan fazla sürerse bir doktora başvurmak tercih edilir, ayrıca anormal bir şey hissettiğinizde doktorunuza danışabilirsiniz, sonuçta en önemli şeydir. Sağlığınız ve yeni doğan bebeğinizin sağlığı ile ilgili endişedir, doğum deneyiminizi bizimle paylaşın, doğum sırasında yaralandıysanız ve herhangi bir sorunuz varsa, sormaktan çekinmeyin, iyi ve sağlıklısınız.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin