Doğal doğumdan kaynaklanan ağrı ve komplikasyonları azaltmak için konforlu doğal doğum pozisyonları

Rahat doğal doğum pozisyonları Bazı kadınlar için inanması zor olabilecek bir şeye, özellikle de zihinlerinde doğal doğum ile ondan kaynaklanan dayanılmaz ağrı arasındaki koşullu bağlantı ve sonuç bir trenddi. Birçok hamile kadın, ağrı hissetmemeleri için kendi rızaları ile sezaryen doğum yapmayı tercih eder. Doğal doğum Ve ona eşlik eden boşanma.

Ancak son çalışmalar, neden olduğu hasarın boyutunu kanıtladı. Sezaryen doğum Anne ve fetüs konusunda yurtdışındaki doktorlar annenin ve fetüsün hayatını korumak için kesinlikle gerekli durumlar haricinde sezaryenle doğuma başvurmadığından, doğal doğum deneyimini yaşamak istiyor ama acısından korkuyorsanız, artık endişelenmenize gerek yok çünkü ince bir dergi size en iyi koşullarda geldi. Doğum sancısını büyük ölçüde azaltan, sizin için rahat bir doğal doğum.

Rahat doğal doğum pozisyonları 2

Bu konu içerir …

Rahat doğal doğum pozisyonlarının avantajları

Sizler için gözden geçireceğimiz rahat bir doğal doğum pozisyonu seçerken size tahakkuk eden ve bu özelliklerden en öne çıkan birçok avantajı vardır:

  1. Doğum sürecinde daha az zaman harcanır.
  2. Pelvis ve servikal açıklığı genişletmek için çalışmak, böylece doğum sürecini kolaylaştırmak.
  3. Doğum sırasındaki kramplar daha az ağrılı hale gelir.
  4. Rahim içindeki fetüse oksijen ulaştırma kolaylığı.
  5. Büyük bir güven kazanın ve doğumdan ve dertlerinden korkmayın.
  6. Kesinlikle gerekli olmadıkça sezaryen doğuma başvurmayın.
  7. Daha ucuz fiyat nedeniyle doğum masraflarını azaltmaya çalışın Doğal doğum Çok pahalı sezaryen ile karşılaştırıldığında.

Rahat doğal doğum pozisyonları

Elbette her kadın rahatlığı ve kendisine en uygun pozisyonu açısından birbirinden farklıdır, bu yüzden belirli bir şeye ihtiyaç duymayın, sadece sizi rahatlatacak ve daha az sancılı doğum hissettirecek pozisyonu seçin.

1- Ayakta pozisyon

En rahat doğal doğum pozisyonlarından biri, çünkü bu pozisyon rahim ağzının açılmasını genişletir, çünkü yerçekimi bebeğin iniş hızına etki eder ve sizin için başka herhangi bir rahat pozisyon alarak dinlenebilirsiniz.

2- Oturma pozisyonu

Taç giydiğinizde, eşinizle ya da en yakın refakatçinizle, bireyin dizinden bir ayağını büküp diğer ayağını gevşeterek bir şövalye olarak oturabilirsiniz.

Ayrıca rahmin öne doğru itilmesi sonucu pelvik kaslara kan akışı süreci için yararlı olan bu pozisyondayken dayanmak için yatak ve yastıkları da kullanabilirsiniz.

3- Diz çökme pozisyonu

Omurga üzerinde fetüsten şiddetli ağrı ve baskı olduğunda diz çökme pozisyonunun kullanılması tercih edilir, çünkü bu pozisyon kasları gevşetmek için çalışır.

Omurga üzerindeki fetüsün baskısını hafifletmenin yanı sıra bu pozisyonu alırken bir yatak veya masa yardımı da kullanabilirsiniz.

4- Çömelme pozisyonu

Bu pozisyon doğum tarihi yaklaştıkça en uygun olarak kabul edilir ve cenini rahimden dışarı itmeye yardımcı olduğu ve alçak bir sandalye kullanabileceği veya size en yakın kişiye yardım edebileceği için doğumun son aşamalarına girersiniz.

5- Yanda uyku pozisyonu

Doğum sırasında kendinizi yorgun hissettiğinizde, fetüse kan akışını hızlandıran yan uyku pozisyonunu deneyebilirsiniz.

Ayrıca, özellikle enjeksiyon yapıldıktan sonra (epidural) yorgunluk hissini azaltmaya çalışır, böylece yan taraftaki uyku pozisyonu analjeziği tüm vücuda daha hızlı yayacaktır.

6- Başı kaldırarak secde pozisyonu

Doğum oranı arttığında alabileceğiniz en rahat doğal doğum pozisyonlarından biri, çünkü bu pozisyon rahim kasılmalarını azalttığı gibi vücudu rahatlatır ve kramplara neden olmaz.

Sonuçta kararı veren sizsiniz.Doktorun isteyerek ve doğru talimatlarını uygulayarak güvenli, kolay ve konforlu bir doğal doğumun maksimuma çıkmasını sağlayabilirsiniz.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından