Doğal doğumu kolaylaştıran 5 yiyecek


önceki
Sonraki

 • 123rf / koreograf

  Doğum, dokuzuncu aya ulaşan bir kadının yaşadığı korkutucu aşamalardan biridir. Daha sonra, özellikle normal bir doğum olmak üzere, doğum sancısı ve korkusu hissetmeye başlarsınız.

  Hepimiz doğal doğumun tercih edilen doğum türü olduğu konusunda hemfikir olmalıyız çünkü anne ve fetüs için daha güvenli kabul edilir ve riski daha düşüktür. Bu, kadının iyileşmesi için daha fazla zaman gerektiren ağrılı sezaryene maruz kalmaması nedeniyle sezaryenle doğum yapsa ihtiyaç duyacağına kıyasla daha kısa sürede iyileşmesine ek olarak. Ancak sezaryen doğum, bazı acil durumlarda annenin veya fetüsün hayatını kurtarabilir, jinekoloğunuz bu tür bir doğum yapmaya karar verirse korkunuzu artırmayın.

  Her halükarda doğum süreciniz tarihe yaklaştıysa ve doktorunuzla doğal doğum yapmaya karar verdiyseniz, işte süreci kolaylaştıran ve ağrısını dindiren en önemli besinler.

 • Tarihler veya ıslak

  123rf / serezniy

  Hurma, doğal doğumu kolaylaştıran en önemli gıdalardan biridir, bu nedenle hamilelik sırasında yediğinizden emin olun!

  Hurma, rahmin aktivitesini uyaran ve vücudu doğal bir doğuma hazırlayan maddeler içerir. Hurmada bulunan şekerler, size doğal doğum sürecindeki zorlu çabayı göstermeniz için gereken enerjiyi verir. Tarihler ayrıca pelvik kasları gevşetir ve rahmin cenin boşalmasına yardımcı olur. Hurma, hamile kadının vücudunun nemlenmesine katkıda bulunur, bu da rahim kasılmalarını artırır ve böylece kadın doğal olarak doğum yapar. Bu nedenle, hamile kadınım, dokuzuncu ayın başında günlük olarak tarihler veya randevular yemelisiniz.

 • Çilek

  123rf / Thanthima Limsakul

  Meyveler, doğumun kolaylaştırılmasında büyük rol oynar ve bunların en önemlileri meyvelerdir.

  Berry meyveleri, rahim kaslarının uyarılmasına ve kasılmalarının artmasına katkıda bulunan bazı doğal bileşikler içerir. Bu, kalsiyum, fosfor, potasyum ve çinko dahil olmak üzere rahim ve pelvis kaslarını güçlendiren besin ve vitaminlerin yanı sıra içerir. Bu nedenle çilek veya meyve şurubu yemelisiniz.

  Doğal bir doğumun acısını dindirmek için dokuzuncu ayın başında günlük olarak alın. Meyveler, doğal emeği güçlendirdiği ve rahim ağzını açtığı için vücudu doğum için hazırlamaya yardımcı olur, ayrıca doğumu hızlandıran bazı enzimler içerir.

 • maydanoz

  123rf / Inacio Pires (

  Maydanoz, uterusun doğum için hazırlanmasını uyaran yapraklı bir sebze ve bitkidir.

  Maydanoz, rahmi uyaran çok sayıda uçucu yağlar ve doğal bileşikler içerdiğinden, doğum hazırlığı için kasılmalarını ve kasılmalarını artırdığı için harika bir rahim toniğidir, bunlardan en önemlileri meristikin ve apioldür. Bazı uluslararası ilaç firmaları, doğum sürecini kolaylaştırmak ve fetüsü rahim dışına kolaylıkla boşaltmak için doğal bir öz olarak maydanoz özünü kullanmaya başvurdu.

 • Bal

  123rf / darios

  Bal, bir kadının hamileliği boyunca karşılaştığı birçok sağlık sorununun tedavisidir.

  Hamile bir kadın için en önemli faydalarından biri, doğum sürecini kolaylaştırması, süreç sırasında ağrı ve krampları hafifletmesi ve hatta doğum engelini azaltması ve kadının ağrıya dayanmasına yardımcı olmasıdır. Bunun nedeni, balın hamile bir kadının vücuduna doğum sancısına dayanması için enerji ve güç sağlayan şekerlerden biri olan glikoz açısından zengin olmasıdır. Bal, hamile kadının vücudunu nemlendirmeye, rahim kaslarını yumuşatmaya, doğum sancılarını güçlendirmeye ve doğumu hızlandırmaya yardımcı olur. Yani her sabah bir çorba kaşığı bal yemelisin.

 • Patlıcan ve acı baharatlar

  123rf- Svetlana Kolpakova

  Patlıcan, özellikle pişirme sırasında biraz baharatlı baharatlar eklendiğinde, doğal doğum sürecini kolaylaştırmak için çok faydalı bir sebzedir.

  Sıcak baharatlar, rahim ağzını genişleten ve içeriye kan sağlayan yüksek oranda vazokonstriktör içerdiğinden doğum sürecini uyarır ve rahim kaslarını güçlendirir. Patlıcan ise kas aktivitesini arttırır çünkü rahim kası kasılmalarını artırır ve doğumu kolaylaştırmak için pelvik kasları genişletir. Hamile bir kadının zencefil, tarçın ve acı biber gibi baharatlı baharatlarla lezzetli patlıcan tüketmesini sağlayın.