Doğal tarifler olmadan saçları yumuşatmak için püf noktaları

123rf -famveldman

Her kadın ipek gibi pürüzsüz ve düz saçların hayalini kurar, ancak bunu başarmak için takip etmesi gereken bazı ipuçlarına ve püf noktalarına ihtiyaç duyabilir ve saçı yumuşatmaya, toksinlerden ve iltihaplardan arındırmaya ve kuruluk ve pürüzlülükten kurtulmaya katkıda bulunabilecek birkaç doğal tarif ve karışım vardır.

Bu doğal tarifler etkileyici sonuçlar verecek, ancak daha fazla zamana ihtiyaç duyuyorlar ve kadınların sınırsız günlük sorumlulukları ve yükleri olduğundan saçlarına bakmak için yeterli zamanları yok.

Bu yüzden sevgili hanımlar, ipek gibi yumuşak, pürüzsüz ve pürüzsüz saçlara kavuşmanız için gün boyunca kolaylıkla takip edebileceğiniz çok doğal ve sade atlar sunacağız.

1- Sağlıklı yiyecek ve içme suyu

Öncelikle bilmelisiniz ki sevgili kadınlar, saçınızı güçlü, yumuşak, sağlıklı ve etkileyebilecek herhangi bir estetik problemden arındıran şeyin doğru beslenmedir, çünkü bazı besleyici besinlerde bulunan vitaminler, proteinler ve mineraller saç derisine düzgünlük ve akış sağlamak için yeterli beslenmeyi sağlayabilir ve mineraller etkileyebilir. Ve saç üzerinde sağlıklı besinler ve saçın gelişmesine yardımcı olur ve saçın sert ve kırılgan olmasını önler. Yemeklerinize daima taze sebze ve meyveler ile yoğurt, peynir ve yoğurt ekleyin. Gün içinde sık sık ve yeterli miktarda su içmek de gereklidir çünkü su, damar şeklindeki iç toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Saçın nemlenmesine ve kuruluktan korunmasına da katkı sağlar.

2- Saçları ılık suyla yıkayın

Saçınızı çok sıcak suyla yıkamayın, çünkü sıcak su beyin hücreleri üzerindeki etkisinin bir sonucu olarak saçtaki yağları ve kreatini emerken kafa derisini yok etmeye ve saç köklerini bombalamaya yardımcı olabilir. Ayrıca saçınızı soğuk suyla yıkamayın çünkü bu saç hasarına da yardımcı olabilir, bunun yanında soğuk su saçı temizlemez ve sizi çok soğuk ve rahatsız edebilir. Uzlaşmacı bir çözüm seçin ve tüm saç sorunlarını tedavi etmek ve ona gereken yumuşaklığı vermek için saçınızı yıkamak için ılık veya ılık su kullanın, çünkü ılık su saç tellerini nemlendirmeye ve kurumalarını veya iltihaplanmalarını engellemeye yardımcı olabilir.

3- Saç kremi ve krema banyosu kullanın

Vaktiniz olmadığından ve sürekli meşgul olduğunuzdan dolayı saçınızı yumuşatmak ve nemlendirmek için kullandığınız doğal tarifler ve karışımlardan uzak, ılık suyla duş aldıktan hemen sonra yapmalısınız. Saçınız için uygun şampuanı kullanın ve biraz saçınıza sürün, ardından nemlendirmeye yardımcı olması için saç kremi kullanın ve ardından saç kremi banyosu yapın.Saçlarınız kuru tip ise haftada üç kez krem ​​banyosu kullanın. Yağlı ise haftada iki kez kullanın. Haftada bir kez “zeytinyağı, hindistancevizi yağı, badem yağı ve hint yağı” içeren doğal yağların kombinasyonunu kullanarak saçlar için ılık yağ banyosu yapabilirsiniz.

4- Saça masaj yapın ve havalandırın

Saçları yumuşatmak ve ipek gibi pürüzsüz hale getirmek için en önemli doğal ve sihirli püf noktalarından biri saçları yıkadıktan sonra iki adımdır.İlk adım saç derisine iyice masaj yapmak yani saç derisindeki kan dolaşımını canlandırmak için saç masajı yapmaktır. Saç derisi ve saç telleri için gerekli olan kan akışını ve malzeme ve besin maddelerinin gelişini arttırın. İkinci adım saçı havalandırmak ve yıkadıktan hemen sonra örtmemek iken bu, saç derisine kepek bulaştırarak saça zarar verebilecek ve dolayısıyla saçı kurumasına neden olan büyük bir hatadır. Saçınızın kimliğinden emin olun, böylece saç derinizdeki yağ hücrelerini uyarmazken kilitleriniz nefes alabilir. Ayrıca saç derinizin kuru saça neden olacak ciddi enfeksiyonlara yakalanmaması için saçınızın güneşe maruz kalmamasına dikkat edin.

5- Saç kurutma ve tarama yöntemleri

Saçları yıkadıktan ve masaj yaptıktan sonra temiz bir havluyla kurulayın, saçınızın üzerine yerleştirin ve fazla sudan kurtulmak için iyice bastırın. Bundan sonra, saç dökülmesini önlemek için saçınızı fırçayla değil, tarakla iyice kurutduktan sonra tarayın ve ardından saçlarınızı düz, pürüzsüz ve kıvırcık olmayacak şekilde tekrar bağlayın. Saçınızı öne doğru şekillendirip daha sonra bölüp ters çeviren saçlarınızda kap yöntemini kullanabilir ve en az üç saat bekledikten sonra saçınızı açıp şekillendirebilir, sonuçla göz kamaştıracak ve ipek gibi pürüzsüz ve düz saçların keyfini çıkaracaksınız. Sert ve kuru uçlardan kurtulmak için düzenli olarak saç kestirdiğinizden emin olun.