Doğru hamilelik hesaplayıcısını kullanarak hamileliği ve doğum tarihini hesaplayın (tek tıklama)

Son adet döneminin ilk gününün tarihini girin ve ardından (Hesaplamak)

Önemli Not: (Doğum tarihi yaklaşıktır ve doğum gününü belirlemek uzman doktorun sorumluluğundadır)

Hamilelik sırasında yeni bir bebek bekliyorsanız ve Yük hesaplama Doğum tarihini büyük bir doğrulukla bilmek, bu ayrıntılı konuda bilmeniz gereken her şeyi size açıklayacağız ve kullanarak tam doğum tarihini hesaplayacağız. Hamilelik Hesaplayıcı.

Bu konu içerir …

Hamilelik Hesaplayıcı

Bu konuda hamilelik hesaplama yöntemini ve doğum tarihini bilimsel yöntemle hesaplama yöntemini ve kadın doğum uzmanları ve jinekologların gebelik süresini hesaplamak ve böylece kesin doğum tarihini hesaplamak için kullandıkları denklemi açıklayacağız,

Ama bu başka bir tarihe bağlı Adet dönemi sizindir; Bu nedenle hamileliğinizi ve doğum tarihinizi hatasız bir şekilde doğru hesaplayabilmek için öncelikle son adet döneminizin tarihini doğru hatırlamanız gerekir.

Size kolaylık sağlamak için makalenin sonuna ekleyeceğiz Hamilelik Hesaplayıcı Hesaplama ve matematiksel denklemler yapmaya gerek kalmadan basit ve kolay bir şekilde yükü hesaplamak için kullanılan bir araçtır.

Yapmanız gereken tek şey biraz veri yazmak ve ardından doğum tarihinizi kolay ve doğru bir şekilde almak için bir düğmeye basmak … Bunu detaylı olarak anlatacağız, bizi takip edin …

Hamileliği hesaplayın ve matematiksel olarak doğum tarihini hesaplayın

Hamileliğinizi ve beklenen doğum tarihini hesaplamanın birkaç yolu vardır.

1- Naegele kuralı olarak bilinen bir yöntem: Çoğu kadın için normal gebelik süresi yaklaşık dokuz ay 7 gün (280 gün veya 40 hafta) olduğu için bu süre, hamilelikten önceki son adet döneminin ilk gününe eklenir.

Açıklama örneği: Son adet döngüsünün ilk günü 4 Şubat 2015 ise doğum tarihi 11 Kasım 2015’tir.

2- yöntem Parikh formülü: Önceki yöntem, adet döngüsü süresinin 28 gün olmasına ve bu sürenin bazı kadınlar için farklı olduğu göz önüne alındığında hesaplanmasına dayanmaktadır, çünkü adet döngüsü 28 günden az olan bazı kadınlar vardır ve bu nedenle önceki yöntem bu kadınlarda doğru olmayacaktır ve bu yöntem kullanılır. Bunların yerine aşağıdaki gibidir:

Son döngünün başlangıç ​​tarihine 8 ay 9 gün eklenir + 28 günden fazla veya az ise son döngünün süresi

Not: Doğum tarihini ve hamilelik süresini döngü süresine göre hesaplayan bir hesap makinesi vardır, 28 gün veya farklı bir süre ise son makale aynı doğru sonuçları ve oldukça kolay bir şekilde elde etmek için kullanılabilir.

Ayrıca, hamilelik olasılığını artırmak için yumurtlama hesaplayıcısını okuyun

Farkedilebilir: Bir Android cep telefonunuz veya tabletiniz varsa, tüm bu yöntemlerden vazgeçebilir ve ince bir dergi için hamilelik hesaplayıcı uygulamasını kullanabilirsiniz.

Kullanımı kolaydır ve Arapça’dır ve bir düğmeye tıklayarak fetüsünüzün yaşını, doğum tarihinizi ve bu zamanda rahimde fetüsün neye benzediğini öğrenebilirsiniz.

Ulusal, uygulamayı buradan indirin >>> Gebelik Hesaplayıcı İnce Günlüğü

İnce bir dergiden gebelik hesaplama uygulaması
İnce dergi gebelik hesaplama uygulamasının içinden fotoğraf

Uygulamanın kullanımı çok kolay, tek yapmanız gereken son adet döngüsünün ilk gününü girmek, adet döngüsünün süresini yazmak ve ardından “HesaplamakO zaman kesin sonucu bulacaksınız.

Hicri Gebelik Hesaplayıcı:

Mesele Hicri takvimdeki hesaplama yönteminden pek farklı değildir.Son adet döneminin başlama tarihine 14 gün 9 ay eklenir.

Açıklığa kavuşturmak için bir örnek: Son adet döneminin başlangıç ​​tarihi 3/3/1424 AH ise 14 gün (6 + 14 = 20) ve 9 ay (3 + 9 = 12) eklenerek tarih aşağıdaki gibi olur: 20/12/1424 AH.

Miladi tarih üzerindeki yük hesaplanarak ve ardından günü Hicri takvime dönüştürülerek de hesaplanabilir.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin