Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Doğru Saç Kesimi

Yeni Bir Şey Denemek düz sac kesimi Saçını kestirmek oldukça korkutucu bir deneyim olabilir, özellikle de o salonda veya berberde ilk defa yapıyorsun. Birçok erkek saçlarını nasıl kestirmek istediklerine karar vermekte zorlanır ve daha kolay bir yaşam için stiliste genellikle şu iki yanıttan birini verir: “Bana uygun olacağını düşündüğün şey”veya “Sahip olduğumun daha kısa versiyonu”.küt […]

13 Mart 2021 - 12:55 'de eklendi ve 341 kez görüntülendi. A+A-

Doğru Saç Kesimi

Yeni Bir Şey Denemek düz sac kesimi

Saçını kestirmek oldukça korkutucu bir deneyim olabilir, özellikle de o salonda veya berberde ilk defa yapıyorsun. Birçok erkek saçlarını nasıl kestirmek istediklerine karar vermekte zorlanır ve daha kolay bir yaşam için stiliste genellikle şu iki yanıttan birini verir: “Bana uygun olacağını düşündüğün şey”veya “Sahip olduğumun daha kısa versiyonu”.küt saç model , v kesim saç , v kesim sac , v saç kesimi , v sac kesimi , bob saç kesimi , bob saç kesim , düz saç kesimi , duz sac kesimi , düz sac kesimi , kat kat saç kesimi , kat kat sac kesimi,

İşleri daha da zorlaştırmak için, stilist bir konsültasyon yaptığında, meseleleri gerçekten karıştırmak için birkaç ‘kuaförlük terimi’ atma eğilimindedir! Profesyonel bir stilist olarak, erkeklerin çoğunun saç stiliyle yeni bir şeyler denemekten endişe duyduğunu düşünüyorum ve bunun çoğu ne isteyeceklerini bilmemekten ve gerçekten yapmazlarsa biraz aptal görünmekten korkuyor. neyin tartışıldığını veya saç stilinin sonunda nasıl görüneceğini anlayın.

Bunu akılda tutarak, bugün, bilginizi artırmak ve belirli kesim türlerinin nasıl farklı sonuçlar elde edebileceğini anlamanıza yardımcı olmak için sektörde standart olan bazı temel terminolojileri açıklamaya çalışıyoruz küt saç model , v kesim saç , v kesim sac , v saç kesimi , v sac kesimi , bob saç kesimi , bob saç kesim , düz saç kesimi , duz sac kesimi , düz sac kesimi , kat kat saç kesimi , kat kat sac kesimi,

kat kat sac kesimi,

Saçınızın nasıl kesilmesini veya şekillendirilmesini istediğinizi tam olarak düşünmeden önce, alnınızın üst kısmındaki saç uzamasının şekli olan saç çizginizi dikkate almak son derece önemlidir.

Olgunlaştıkça, şakaklardaki ve ön taraftaki saç çizgisinin etrafındaki saçlarda incelme olan, uzaklaşan bir saç çizgisi fark edebilirsiniz.

Saç çizginizin yanı sıra, göz önünde bulundurmanız gereken bir whorl, cowlick veya hatta çift taç gibi bazı bireysel saç büyüme modellerine de sahip olabilirsiniz – bunların hepsi size uyacak saç kesimi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Pek çok okuyucunun saç dökülmesi veya bu spesifik büyüme modelleri ile mücadele edeceğini kabul etsem de, size her duruma uygun tek bir tavsiye vermem imkansız. Saçı görmeden ve yönünü, türünü ve kalınlığını, yaşam tarzınız veya ‘görünüşünüz’ gibi diğer faktörleri göz önünde bulundurmadan, bireysel ihtiyaçlarınızla ilgilenmek için sunabileceğim tek bir kesim veya genel öneri yok.

Çözüm, her zaman olduğu gibi, işi saç stilinizi benzersiz gereksinimlerinize göre uyarlamaya yardımcı olan güvenilir veya önerilen bir stiliste danışmaktır. Şu anki stilistiniz bu hizmeti her salona girdiğinizde sağlamıyorsa, yeni bir tane almanın zamanı geldi.küt saç model , v kesim saç , v kesim sac , v saç kesimi , v sac kesimi , bob saç kesimi , bob saç kesim , düz saç kesimi , duz sac kesimi , düz sac kesimi , kat kat saç kesimi , kat kat sac kesimi,

Kuaförlük Terminolojisi: Saç Kesimini Yaratmak

Bir saç kesimi oluşturmanın birkaç yolu vardır: Bir stilist, saç stilinizi size, saç tipinize ve kafa şeklinize göre kişiselleştirmek için bir makas, bir tıraş bıçağı veya kesme makinesi kullanabilir.

Kesme Teknikleri: İnceltme / Cilt Soldurma

Saç kesme makineleri, saça keskin ve keskin bir görünüm kazandırmak için harikadır. Bazı stilistler, genellikle 0,5 ile 8 arasında değişen korumalı saç kesme makineleri kullanmayı tercih edeceklerdir. Doğru koruyucuyu seçmek, sayı ne kadar küçükse saç o kadar kısa olduğundan önemlidir.

Koruyucu 2 ve altındaki herhangi bir şey saç derinizi açığa çıkaracak ve saçın başa kısa ve sıkı hissetmesine neden olacaktır. 2 veya üzeri bir saç derisinin kapatılmasına neden olur, bu da parmaklarınızı içinden geçirdiğinizde saçın hareket etmeye başlayacağı anlamına gelir.

Stilistiniz ayrıca bir saç kesimi için birden fazla koruyucu kullanabilir; erkekler genellikle bir ten renginin solmasını veya incelmesini seçer – bu, saçın bir uzunluktan diğerine kademeli olarak solması anlamına gelir. Örneğin, 4’ten 1’e (2 ve 3 numaralı koruyucular aracılığıyla) ve ardından cilde giden bir koruma:küt saç model , v kesim saç , v kesim sac , v saç kesimi , v sac kesimi , bob saç kesimi , bob saç kesim , düz saç kesimi , duz sac kesimi , düz sac kesimi , kat kat saç kesimi , kat kat sac kesimi,

Tarak Üzeri Kesme Makinesi

Bu etkiyi yaratmanın bir başka yolu da çıplak bir bıçak ve tarak kullanmaktır.

Stilist, tarak kafasına düz olacak şekilde saçınızın altından başlayacak ve başın yanlarını yukarı kaldırdıkça, sivriltme / solma oluşturmak için tarağı hafifçe dışarı çekecektir:

Tipik olarak, konsültasyonunuz sırasında saçınızın ne kadar kısa olmasını istediğinize karar verirsiniz ve ardından stilist şekli oluşturmak için en iyi yöntemi seçer.

Makas Teknikleri

Pek çok stilist, saç kesiminin çoğunluğu için makas kullanmayı tercih edecek.

Makasla bile, bir makas üzerinden tarak tekniği kullanarak arka ve yanlardan çok kısa gitmek mümkündür; uzunluk, tarağın kalınlığı ve kafasından tuttuğu açı ile belirlenir.küt saç model , v kesim saç , v kesim sac , v saç kesimi , v sac kesimi , bob saç kesimi , bob saç kesim , düz saç kesimi , duz sac kesimi , düz sac kesimi , kat kat saç kesimi , kat kat sac kesimi,

Kör kesim

Saçınızı makasla kestirmeyi seçerken, saçınızı künt veya noktadan kestirme seçeneği vardır. Künt bir kesim, makasın yatay olarak tutulduğu ve tüm saçların aynı uzunlukta kesildiği yerdir:

Nokta Kesme

Ben şahsen nokta kesimini tercih ediyorum, özellikle de saç stilinin üst kısmından.

Nokta kesme, makasın belirli bir açıyla tutulduğu yerdir ve saç üzerinde testere dişi etkisi yaratır. Bu, doku oluşturur ve kısa saçın daha uzun saçları desteklemesini sağlar – dikenli veya darmadağınık olarak giymek istiyorsanız harikadır:

Bazı stilistler saçınızı künt kesmeyi ve daha sonra nokta kesmeyi bile seçebilir – bu sorun değil, ancak dış şeklin tamamının aynı uzunlukta olacağı anlamına gelir.

Saç İnceltme

Özellikle kalın veya kontrol edilemeyen saç tiplerine sahip olanlar için önemli olan saçlar, ıslak veya kuru iken saç kesimi ile inceltilebilir. Bazı stilistler bu yönteme ‘parçalama’ veya ‘dilimleme’ adını verir.

Saç inceltmenin bir başka yolu da özel inceltme makası kullanmaktır: Bunlar saçtaki hacim ve ağırlığı almak ve çizgileri yumuşatmak için kullanılan bir tür kuaför makasıdır. Bıçaklar çentiklidir, böylece kapatıldığında sadece birkaç kıl kesilir. Doğru kullanıldığında inceltme makası, saç kesiminin sonucu üzerinde büyük bir fark yaratabilir.

Stilistin saçın ağırlık veya kalınlığının tam olarak nerede olduğunu görmesi gerektiğinden kuru saçta daha iyi kullanılırlar. Bununla birlikte, aşırı kullanılırlarsa, saçlar cansız ve gevşek hale gelebilir.küt saç model , v kesim saç , v kesim sac , v saç kesimi , v sac kesimi , bob saç kesimi , bob saç kesim , düz saç kesimi , duz sac kesimi , düz sac kesimi , kat kat saç kesimi , kat kat sac kesimi,

Jilet Kesimi

Jiletle kesme, saçı kesmek, dilimlemek ve tekstüre etmek için keskin, bıçak benzeri tıraş makinelerinin kullanıldığı bir işlemdir.

Bu teknik, bahsedilen diğer tüm araçlardan farklı bir yüzey oluşturur ve bir tıraş makinesinin tutulduğu açıya bağlı olarak, yumuşak görünümlü düz stillerden doku ve tanımla dolu pürüzsüz katmanlı stillere kadar çeşitli sonuçlar üretebilir.

Saça keskin veya net bir görünüm yerine daha doğal ‘büyümüş’ bir görünüm verdiği için daha uzun saç stillerinde tıraş bıçağı kullanmak için mükemmel buluyorum:küt saç model , v kesim saç , v kesim sac , v saç kesimi , v sac kesimi , bob saç kesimi , bob saç kesim , düz saç kesimi , duz sac kesimi , düz sac kesimi , kat kat saç kesimi , kat kat sac kesimi,

Alt kesimler

Alt kesimler şu anda oldukça popüler. Bu, üst kısmın daha uzun bırakıldığı ve alt kısmın daha kısa alındığı (genellikle makas kullanılarak), saçın “aşırı sarkmasına” neden olduğu yerdir.

Yukarıdan aşağıya doğru uzunluktaki kontrast çok çarpıcı bir sonuç verebilir. Birçok erkeğin şu anda saç stilinin üst kısmında çok fazla uzunluk tutmayı seçtiğini, ancak çağdaş, bağlantısız bir bitiş elde etmek için yanlardan son derece kısa gittiğini görüyoruz, bu özellikle tam bir sakalla birleştirildiğinde iyi çalışıyor.

Küçük bir alt kesim, 1980’lerde çok popüler olan bir ‘adım’ olarak tanımlanabilir:

Son söz

Yukarıdaki bilgilerle donanmış olarak, bir dahaki sefere saç stilinizi değiştirmeye veya salonu ziyaret etmeye karar verdiğinizde kendinizi daha güvende hissetmenizi umuyoruz. Unutmayın, bilgi güçtür – stilistinizle dürüst bir istişare yapmak ve kesiminizden tam olarak ne aradığınızı açıkça ifade etmek için kullanın.

Saçınıza veya pompadourunuza daha sağlam bir şekil ister misiniz? Stilistinize künt kesimin sizin için işe yarayıp yaramayacağını sorun. Belki de doku ve netlikle dolu daha doğal bir görünüm istiyorsunuz? Bu durumda ustura ile ilgili bilgi alabilirsiniz.küt saç model , v kesim saç , v kesim sac , v saç kesimi , v sac kesimi , bob saç kesimi , bob saç kesim , düz saç kesimi , duz sac kesimi , düz sac kesimi , kat kat saç kesimi , kat kat sac kesimi,

Bugün kullanılan terminoloji hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki kutuya bir yorum bırakın …

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması

Erkekler için en ucuz bakım şampuanları Orta fiyat kategorisindeki en iyi erkek şampuanları Kepek önleme için en iyi erkek şampuanları ...

En iyi erkek şampuan markaları En iyi erkek şampuan markaları

Harika saç isteyen erkekler için en iyi 15 şampuan Beyler, göz alıcı saçlar sadece bayanlar için değil, bu yüzden erkeklerin öne çıkma ...

Klasik Erkek Saç Modeli Klasik Erkek Saç Modeli

Çok Yönlü Bir Klasik Daha azının daha çok olduğunu söylüyorlar – ve en az çabayla güzel görünen saçlara gelince, Fransız mahsulün...

Şapka  Kelliğe Neden Olabilir Şapka Kelliğe Neden Olabilir

Bunu okuyarak şok olabilirsiniz. Ama bu gerçek. Araştırmacılar şapka takmanın kelliğe yol açabileceğini belirtiyorlar. Gerçek şu ki, ay...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/