Doğum öncesi doğumun belirtileri ayrıntılı olarak nelerdir?

Her hamile kadında bize doğum tarihinin geldiğini gösteren bazı işaretler vardır, bu nedenle psikolojik ve fiziksel hazırlık için doğumdan önce doğum belirtilerini bilmeli ve doğum için ve doğumdan sonra tüm ihtiyaçlarınızı hazırlamalısınız, detayları bizimle takip edin ..

Doğumdan önce doğum belirtileri

Bu konu içerir …

Ayrıntılı olarak doğumdan önce doğum belirtileri:

Dokuz aylık hamileliğin ardından, bebeğinizin hayata çıkışı olan doğumlarınızdaki en önemli anı yaşayabilmeniz için birçok belirti ortaya çıkmaya başlar.Her hamile kadın arasında farklılık gösteren işaretleri bizimle takip edin, ancak tüm belirtilerin birlikte gerilemesi bir durum değildir.

Bu işaretler doğum gerçekleşmeden yaklaşık iki hafta önce ortaya çıkabilir.

1- Sürekli ağrı:

  • Gebe kadın alt karın ve belde sürekli ve sürekli ağrı hisseder, buna eşlik eden bu ağrı, adet kramplarına benzer krampların ortaya çıkmasıdır.

2- vajinal salgılar:

  • Bu süre zarfında bir takım kahverengimsi vajinal sekresyonlar görünebilir veya kanla karışabilir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Dokuzuncu ayda normal bir doğumun işaretleri nelerdir?

3- Ağır hissetmek:

  • Doğumdan kısa bir süre önce, hamile kadın alt karın bölgesinde ağırlık ve sırtta veya karında bir miktar kalıcı ağrı hissetmeye başlar, çünkü burada fetüs tam büyümüştür, boyut olarak büyür ve ağırdır ve özellikle pelviste eklemler gevşemeye ve genişlemeye başlar, böylece fetüs inebilir.

4- Nefes alma kolaylığı:

  • Doğum tarihi yaklaştığında, fetüs hareket eder ve başı aşağıya iner ve buradan gebe kadın doğru ve rahat nefes alıp sindirim sisteminin hareketini düzenler, banyoya ilk giriş sayısından daha fazla olur.

5- Yorgunluk ve Bitkinlik:

  • Hamile bir kadın, doğumdan önce meydana gelen hormonal değişikliklerden dolayı bu dönemde çok yorgun ve mide bulantısı hisseder.

6- Karın değişikliği:

  • Karın büyüklüğü büyük ölçüde artar ve şekil değiştirmeye başlar ve aşağı iner, bu, yakın doğum tarihinin açık bir göstergesidir.

7- Ruh hali değişimleri:

  • Bu süre zarfında hamile bir kadın hızlı bir şekilde birçok değişiklik ve ruh hali değişiklikleri yaşayacaktır.

8- Rahim suyu:

  • Doğumdan kısa bir süre önce fetüsü çevreleyen ve hamilelik sırasında koruyan uterusun suyu ortaya çıkar ve bu da doğum hazırlıklarında olur.

9- İshal oluşumu:

  • Hamile bir kadın doğumdan önce şiddetli ishal olabilir, çünkü kolon doğum için hazırlıkta büyük ölçüde gevşemiştir ve hamile bir kadının ishalinin hamile kadın için tehlikeli bir işaret değil, onun ve fetüs için iyi ve sağlıklı bir işaret olduğunu bilmeliyiz.

10- Kasılmalar veya emek:

  • Kasılma hissi ya da plaka olarak bilinen şey, yaklaşan doğum sayısının en iyi kanıtıdır.Bu kasılmalar, zamanın geçmesi ve yaklaşan doğumla birlikte düzenli olarak ortaya çıkar ve yoğunluğu artar ve bir kadının doğum için hazırlanıyor gibi göründüğü son işarettir.

Doğumdan önceki doğum belirtilerini öğrendikten sonra canım, onları iyi tanımalı ve doğum yapmak için hastaneye gitmek için psikolojik ve fiziksel olarak hazırlanmalısın ve tamamen hazırsın …

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin