Doğum sancısını gidermek için 8 ipucu

Annenin aradığı ilk şey doğum sancısını hafifletmektir, çünkü yaklaşan doğum tarihi ile birlikte birçok karışık sevinç ve beklenti duygusu yaşar ve ayrıca doğumun acısı ve yarası korkusu ister. normal doğum Ya da doktorun “epizyotomi” olarak bilinen basit bir yara açtığı ve doğal doğum sırasında vajina ile anüs arasında açılan bir sezaryen ameliyatı.

Ya da sezaryenle doğum durumunda alt karın bölgesinde bir kesi açmak ve her iki durumda da ince bir dergi, ister doğal doğum yarasından ister sezaryen doğum yarasından olsun, iyileşmenin hızlı olacağını ve doğum yarasının ağrısını, size detaylı olarak göstereceğimiz bazı tavsiyelerle rahatlıkla giderebileceğiniz konusunda güvence verir.

Bu konu içerir …

Doğum için ağrı kesici ipuçları

Doğal veya sezaryen doğumdan sonra doktor, belirtildiği gibi bulunduğu yere göre bir takım cerrahi dikişler yapar, bu da bir miktar ağrıya neden olur ve hissini azaltmak için aşağıdakileri gerektirir:

Doğum sancısını dindir

1- Dinlenme taahhüdü

Doğumdan sonra en az ilk iki hafta dinlenmeye devam edin çünkü bu, yaranın iyileşmesine büyük ölçüde yardımcı olur, bu yüzden fazla hareket etmeyin ve ağır şeyler taşımayın.

Bu süre zarfında taşıyabileceğiniz en önemli şey bebeğinizdir, tüm malzemelerini yanınıza koyduğunuzdan emin olun, böylece fazla hareket etmek zorunda kalmazsınız.

2- Kişisel hijyene dikkat

Doğumdan 2 ila 6 hafta sonrasına kadar uzanan doğum sonrası dönemde kanama devam ettiği için özellikle doğal doğumda kişisel temizliğinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yaranın kanın döküldüğü yere yakın olması ve buranın temizliğine aldırış etmemesi yaranın enfeksiyon kapmasına neden olabilir, Allah korusun.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Doğal doğum yarası ve bunun hızlı bir şekilde nasıl tedavi edileceği “kapsamlı dosya”

3- Doktorun talimatlarını uygulamak

Doğum yarasının hızlı bir şekilde iyileşmesi ve iyileşmesi için, analjezikler, antibiyotikler vb. Dahil olmak üzere reçeteli ilaçları alma yükümlülüğü ile doktorun talimatları son derece titizlikle uygulanmalıdır.

Bu ilaçlar özellikle doğumdan sonraki ilk zor günlerde doğum sancısını gidermeye çalışan en önemli faktörler arasında yer almaktadır.

4- Sağlıklı, dengeli beslenme

Doğum sonrası dönemde ve doğum sırasında kanamayla, vücudunuz kaybettiğini telafi etmek için besine çok ihtiyaç duyar, bu nedenle sağlıklı beslenme şarttır.

Ve sebze, meyve ve kümes hayvanları, tavşanlar ve balık gibi beyaz etlerin yanı sıra yağsız kırmızı et yemede temsil edilir.

Elbette beslenmeniz için çok önemli olan ve süt üretimini artıran çemen, tarçın ve anason gibi sıcak içecekleri unutmayın ve sezaryenle doğumla ilişkili kabızlık problemini önlemek için bol miktarda su için.

5- Bol pamuklu giysiler giymek

Doğumdan sonra anne, kendisini rahatlatacak ve hareketini kolaylaştıracak, ayrıca yaraya baskı yapmayacak ve hatta onunla temas etmeyecek giysilere ihtiyaç duyar.

Tabii anne cildinde pamuklu giysilerden daha iyi bir malzeme yoktur ve bol olduğu zaman rahattır ve ağrıya neden olmaz.

6- Ilık su banyosu

Doğal doğumdan kaynaklanan yarayı dezenfekte etmek için, biraz antiseptikle karıştırılmış ılık su banyosunda 20 ila 30 dakika oturarak oturduğunuzdan emin olun.

7- Soğuk su kompresleri

Özellikle sezaryen ağrısının giderilmesinde çok etkilidir, tek yapmanız gereken her dönem sezaryen yarasına soğuk su kompresi uygulamaktır.

8- Pelvis için hafif egzersizler

Bu egzersizler özellikle yalnızca doğal doğumlar içindir ve gün boyunca birkaç kez yaptığınız Kegel egzersizleri olarak bilinir.

Bu egzersizler harika ve etkili olduğundan o bölgeye kan akışını artırarak yara iyileşmesini hızlandırır.

Son olarak, bu ipuçlarının doğum ağrısını hafifletmede etkili olduğunu not ediyoruz, ancak doğum yarasının dikişlerinin, ister doğal ister sezaryen olsun, doğumdan sonraki 3 ila 4 hafta içinde doğal olarak iyileştiğini garanti ediyoruz.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından