Doğum yaptıktan sonra bu yiyeceklerden kaçının

Doğum sonrası dönemde, yediğiniz yiyeceklerin bir kısmını menünüzden çıkardığınızdan ve daha faydalı ve daha sağlıklı diğer yiyeceklerle değiştirdiğinizden emin olun, çünkü bebeğiniz beslenmesinde esas olarak anne sütüne bağlıdır ve bu nedenle yediğiniz yiyecekler onun diyetine dahil edilecektir.

d75b5ed10dae9147a1affc secretc31e90a

Ve bebeğinizin hayatının ilk dönemlerinde normal ve iyi bir şekilde büyümesini istediğiniz için, emzirme döneminde neleri tamamen bırakmanız gerektiğinin bir listesi burada.

  1. Kahve

84249582d1569b45bd65fc567ed0a487

Kahve, karnında ağrı ve kramplara neden olan ishal ve şiddetli kramplara neden olabileceği için çocuğunuzun midesini ve sindirim sistemini olumsuz etkileyebilecek büyük oranda kafein içerir, bu nedenle cappuccino, espresso ve kafein yönünden zengin diğer içeceklerin yanı sıra tamamen tüketmekten kaçınmalısınız.

2.Acı biber

ebaceb2bccddaf4d3e9174e710dd0548

Acı biberlerin doğal uçucu zeytinler içerdiği için mide tahrişine ve tahrişine neden olduğu bilinmektedir, bu nedenle onları yemek bu tür yiyecekleri tolere edemediği için çocuğunuzun midesinde ağrıya neden olur.

3. Mide şişkinliğine neden olan yiyecekler

fb2315b66ab4b93b4b685d9f4eedcbb8

Fasulye, brokoli, lahana ve alkolsüz içecekler gibi mide şişkinliğine ve gaza neden olan birçok yiyecek türü vardır, bu nedenle bunlardan tamamen kaçının veya yalnızca küçük miktarlarda yiyin.

4. Yağlı gıdalar

992d0b278f8f5daeb1cb6aef66114cc3

Vücudunuzdaki yağlarla savaşamayacağınız ve onlardan kurtulamayacağınız için bu tür yiyeceklerin kilo almaktan vücudunuza verdiği büyük zarara ek olarak, özellikle doğumdan sonra çocuğunuzun vücuduna girecek yağ yüzdesini hayal edin!

5. biraz ilaç

Bazıları çocuğunuzun vücuduna zararlı bileşikler içerebileceğinden, doktorunuza danışana kadar ilacı almamalısınız.

Bu gıdalardan uzak durursanız ve sağlıklı bir diyet uygularsanız çocuğunuzun vücudu proteinler, karbonhidratlar ve minerallerden vücudunu inşa etmek için ihtiyaç duyduğu önemli besinleri alır,

Bu nedenle, bunu küçümsemeyin ve en azından doğumdan sonraki ilk altı ay boyunca sebze ve meyve yediğinizden emin olun, çünkü bu, çocuğun büyümesinin en önemli aşamalarından biridir, bu nedenle kemiklerini sorunsuz bir şekilde büyütmek ve büyütmek için sizden tam bir özen ve büyük ilgiye ihtiyacı vardır.

Bu konu her yeni anne için önemlidir, bu yüzden konuyu paylaşmalısınız ki herkes faydalanabilsin ve takip etmeyi unutmasın İnce dergi Anne ve çocuk dünyasında yeni olan her şeyi ilk bilen olmak.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin