Doğum yaptıktan sonra forma girmek için 5 adım

Pek çok kadın hamilelik sırasında ve doğumdan sonra kilo almaya maruz kalmaktadır, bu da onları bu fazla kiloları nasıl verebilecekleri, zayıf bir vücuda ve ideal kiloya nasıl dönecekleri konusunda endişelendirir ancak bu normaldir ve endişelenmenize gerek yoktur, doğumdan altı ay sonra birkaç olumlu adım atarak fazla kilolarınızı verebilirsiniz. İstediğinizi almanızı, bizimle tanımanızı kolaylaştırır.

Doğumdan sonra kilo verme adımları

Formda ve zinde olabilmen için öğünlerini aşağıdaki adımlara uyarak düzenlemelisin:

  • Yağlı tatlılar, çikolata ve bisküvi gibi ana öğünler arasında şekerli yiyecekler yemekten kaçının ve bunları sağlıklı kilo verirken size doğru beslenmeyi sağlayan meyve ve yapraklı sebzelerle değiştirin.
  • Acıktığınızda, günde en az bir buçuk litreye eşdeğer yeterli miktarda su yiyin, bu size tokluk ve dolgunluk hissi verir ve ayrıca en sevdiğiniz meyvelerden birini yağsız sütle veya bir dilim tostu tek parça ile karıştırarak sabah veya öğlen küçük bir öğün hazırlayabilirsiniz. Bitter çikolatadan.
  • Beslenme uzmanları, yapabileceğiniz makul bir hedef olduğundan ve hamilelikten sonra kilo vermek için sert bir diyet uygulayarak, belli bir döneme ihtiyaç duyduğundan vücudunuzu strese sokmamanız gerektiğinden, beslenme uzmanlarının haftada yarım kilo vermenizi tavsiye ettiği için, ulaşmanız kolay hedefler belirleyerek dengeli ve sağlıklı bir diyet benimseyin. Hormonal değişikliklerden ve gebelik bozukluklarından kurtulmak için.
  • Doğum sürecinden iki ay sonra, rahim kaslarını güçlendirmenin yanı sıra kendinizi zorlamadan vücudun aktivitesini geri kazanmak ve kan akışını uyarmak amacıyla biraz egzersiz yapabilirsiniz.
  • Yürümek doğumdan sonra gerekli olan şeylerden biridir.Günde en az yarım saat açık havada yürüyebilir, böylece sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olursunuz.Ayrıca bu aşamada uyguladığınız psikolojik baskıdan dakikalar bile kurtulmak ve psikolojik durumunuzu iyileştirmek ve diğer yandan güçlenmek açısından da fayda sağlayacaksınız. vücut kasları.

Sonuçta acele etmeyin, doğumdan sonra altı aydan dokuz aya kadar bir süreye ihtiyacınız var, zindeliğinizi tekrar kazanmak için sadece sağlıklı ve sağlıklı bir yaşam tarzı izlemeniz yeterli.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Doğumdan sonra kilo vermek ve mide bölgesini sıkılaştırmak için 7 ipucu

Veya doğumdan sonra karnı sıkılaştırmak için karın egzersizleri

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin