Doğumdan önce emzirmeye nasıl hazırlanıyorsunuz?

Bebeğin öğle yemeği birçok malzeme açısından en iyi ve zengin olduğundan emzirme, çocuğun geçirdiği en önemli aşamalardan biridir.Öğeler çocuğun vücudu ve doğru büyümesi için önemlidir ve aynı zamanda çocuğun annesine bağlanmasına da çok yardımcı olur ve bu yazıda doğumdan önce emzirmeye nasıl hazırlanacağımızı bileceğiz, detayları bizimle takip edin …

Emzirmeye nasıl hazırlanılır

Doğumdan önce emzirmeye nasıl hazırlanıyorsunuz?

Hamilelikte anne sağlığı iyi olduğu sürece vücut emzirmeye hazırlanmaya başlar, emzirme sütü oluşmaya başlar ve göğüslerin büyüklüğü süt oranını arttıracak şekilde büyür, özellikle gebeliğin son üç ayında süt kanallarının büyüklüğünün artması ve ayrıca süt oluşturmak için göğüslerdeki kan akış yüzdesini arttırırız …

  • Ancak, anne sütü üretmek için göğüsleri zayıf olabileceğinden, memenin büyümesinin annenin emzirme yeteneği ile hiçbir ilgisi olmadığını bilmelisiniz.

Önemli ipuçları, doğum yapmadan önce yapın:

1- Emzirme hakkında bir şeyler okumalı ve sağlığınız ve bebeğinizin sağlığı için önemli bilgiler ve faydalı tavsiyeler almalısınız.

2- Daha önceki deneyimlerden veya çevrimiçi resim ve videolardan, çocuğunuzu nasıl emzireceğinizi ve doğru pozisyonda süt yemeyi öğrenmelisiniz.

3- Daha önce emzirme deneyimi yaşamış annenizin, akrabalarınızın veya arkadaşlarınızın tavsiyelerine uymalısınız.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Düzgün emzirirken kilo vermek için ipuçları

4- Anne sütünün artmasına yardımcı olan doğal karışımları ve tarifleri bilmelisiniz.

5- Emzirme ile suni beslenme arasındaki farkı ve suni beslemeye başvurma nedenlerini bilmelisiniz.

6- Mae, bebeğinizin sütten kesilmesi ve uygun zamanlaması hakkında pek çok bilgiye sahiptir.

7- Emzirme sırasında her annenin yaşadığı tüm sorunları önceki deneyimlerden öğrenin.

8- Memelerin güvenliğinden ve sütün güvenliğinden emin olmak için uzman doktor ile kontroller yapmalısınız.

9- Göğüs ölçünüze uygun bir sütyen seçmeli, sıkı bir sütyen giymemelisiniz ve sütyen rahatlıkla emzirmeye uygun olmalıdır.

10- Göğüslere sprey sıkılmamalı, duş alırken göğüslerin kuvvetli ovalanmasına izin verilmez çünkü bu balgamda bu bölge hassas kabul edilir.

11- Göğüslere, özellikle meme uçlarına damla zeytinyağı damlatılması tercih edilir ve nazikçe sıkılarak hafifçe masaj yapılmalıdır.

Canım, doğumdan önce emzirmeye nasıl hazırlanacağınızı çok iyi bilmelisiniz ki bu önemli ipuçlarını takip edin ve bebeğinizi sağlıklı ve sağlıklı bir şekilde beslemek ve büyümesine yardımcı olmak için bu önemli döneme hazır olun.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin