Doğumdan sonra kilo kaybı için yiyecek

123rf – dolgachov

Annenin doğum sürecinden hemen sonra çocuğuyla olan mutluluğunun ortasında, boğazında büyük mutluluğunu engelleyen bir yumru oluşmuştur ki bu, hamilelik sırasında daha fazla kilo alması sonucunda doğumdan sonra yaşadığı kilo alımıdır.

Kadın doğumdan sonra sadece 4-5 kg ​​beden olan çocuğun alçalması ve gebelik boyunca karnında bulunan plasenta ve bazı sıvıların kaybedilmesi ile kilosunun azalacağına inanırken, kadın doğumdan sonra vücudunun birçok bölgesinde biriken yağ ve gres nedeniyle kilosunun hala fazla olmasına şaşırır ve başlar Kilo vermenin yollarını araştırarak ve doğumdan sonra yağ yakmanın ve fazla kilolardan kurtulmanın en önemli yollarından biri sağlıklı beslenmedir ve bu yazıda size doğumdan sonra kiloyu etkili bir şekilde azaltan beş farklı gıda türü sunacağız.

Meyve ve ballı yoğurt

Bir kadının doğum sürecine etkin ve hızlı bir şekilde maruz kaldıktan sonra kilosunu azaltan ve aynı zamanda sağlığını koruyan en önemli gıdalardan biri de meyveli ve ballı yoğurttur. Yoğurdun emziren bir kadın için çok faydalı bir besin olduğu yer, çünkü kendisi ve bebeği için gerekli protein ve vitaminler açısından zengin kaynaklardan biridir ve aynı zamanda kilo kaybına ve yağ yakmaya önemli ölçüde katkıda bulunur. Özellikle yoğurda çilek, muz, kivi veya şeftali gibi taze meyve parçaları eklerseniz, yoğurt kabına limon bile eklenebilir. Meyvelerin kadınların tok hissetmelerine ve uzun süre aç hissetmemelerine yardımcı olduğu ve kilo alımını da hafifletmesi için meyvelerle yoğurda bal katabilirsiniz. Akşam yemeğinde yatmadan hemen önce yoğurt yemek tercih edilir.

Hamilelik sırasında alınan fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olmak için doğumdan sonra yulaf ezmesi hapı da yiyebilirsiniz. Yulaf ezmesi çok düşük bir kalori yüzdesi içerir ve aynı zamanda mideye tokluk hissi ve açlık yokluğu veren diyet lifi bakımından zengindir. Bu, yulaf ezmesine ek olarak, biriken yağları etkili bir şekilde yakar. Yulaf ayrıca emziren kadınlara süt üretiminde fayda sağlar ve süt üretimini artırır. Yulaf ezmesi yüksek kan şekerini düşürür ve bu kendi başına fazla kiloları giderir, bu nedenle beş kaşık yulaf ezmesi tanesini karıştırarak bir yulaf ezmesi yemeği hazırlamanız ve bal, fındık, çilek parçaları ve biraz safran otu eklemeniz gerekir.

Sebze salatası

Sebze salatasının diyet ve diyet diyetlerinde ekstra kilo vermedeki faydalarının derecesi iyi bilinmektedir. Bu nedenle sebze salatası, size enerji ve aktivite sağlamak, hamilelikte kazanılan kilogramlardan kurtulmak için emziren bir kadın olan masanızda bulunması gereken en önemli yiyeceklerden biri olarak kabul edilir. Karışık sebze salatası, limon suyu ve sirke ilavesiyle domates, salatalık, havuç, kırmızı biber, maydanoz, lahana ve brokoli gibi çok sayıda taze sebze içerir. Bu sebzelerin her çeşidi karın, bel ve kalçada biriken yağların giderilmesi için yeterlidir. Ve sebze salatası, doğumdan sonra kadınların çok büyük miktarda ekstra kalori kaybetmesine yardımcı olur. Yani her gün sebze salatası yemelisin.

Mercimek ve nohut

Baklagiller, kadınlarda kilo vermede ve yağların çözülmesinde büyük rol oynar, bu nedenle baklagiller doğumdan sonra fazla kiloları azaltan en önemli besinler arasındadır. Bu iş için faydalı bakliyat türleri arasında mercimek ve nohut da bulunmaktadır. Her ikisi de kilo verebilen çok yüksek oranda protein ve vitamin içerdiğinden ve bir kadının en uzun süre tokluk hissini içerir. Bu, emziren bir kadında anemiyi önlemedeki rollerine ilavedir çünkü çok büyük oranda demir bileşeni içerirler. Bu yüzden limon suyu ilaveli mercimek çorbası, lezzetli ve lezzetli havuçlu nohut yemeği yemelisiniz. Ya da bir baklagil türü olan yeşil fasulyeyi doğranmış şeftalilerle karıştırarak da yiyebilirsiniz.

esmer ekmek

Ekmek, her öğünde sofradaki en önemli ürünlerden biridir. Ve doğumdan sonra her kadın günlük olarak ekmek yemesi gerektiğinden, yağ yakmasına ve fazladan kaloriden kurtulmasına yardımcı olmak için beyaz ekmeği esmer ekmekle değiştirmelidir. Ve bir parça süzme peynir veya az yağlı beyaz peynirle birlikte esmer ekmek yemeli. Ve beyaz ekmek yemekten kesinlikle kaçının çünkü kanda biriken ve yağ olarak depolanan çok büyük miktarda şeker içerir.