Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Düğüm çeşitleri

Olarak bilinir çıplak aabu, herhangi bir döngü türünde yapılır ve bir tür demirlemeye karşılık geliriçinde Döngünün bir kısmı sıkılır ve uçlar çekilir. Böylelikle söz konusu ilmek üzerinde küçük bir çıkıntı oluşur. Kişi düğümü geri almak istediğinde, özellikle düğüm çok sıkı ise, bu eylemin gerçekleştirilmesi genellikle biraz karmaşıktır. Düğümlerin temel işlevi, söz konusu kişinin bir şeyi […]

18 Aralık 2020 - 18:51 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi. A+A-

Düğüm çeşitleriOlarak bilinir çıplak aabu, herhangi bir döngü türünde yapılır ve bir tür demirlemeye karşılık geliriçinde Döngünün bir kısmı sıkılır ve uçlar çekilir. Böylelikle söz konusu ilmek üzerinde küçük bir çıkıntı oluşur. Kişi düğümü geri almak istediğinde, özellikle düğüm çok sıkı ise, bu eylemin gerçekleştirilmesi genellikle biraz karmaşıktır.

Düğümlerin temel işlevi, söz konusu kişinin bir şeyi sıkıca tutmasına veya bağlamasına izin vermektir. Örneğin hayvancılıkta, tarlada ve kamyon ve treylerlere yükleme faaliyetlerinde çok kullanılır. Günlük yaşamın bir parçası olan bir faaliyettir. Düğümler, hayattaki demirlemelerden yararlanmanın bir yoluydu.

Düğüm türleri

Barralito düğümü

Bu belirli bir düğümdür. İpin bir ucunda önemli bir ağırlık elde etmek istediğinizde uygulanır. Bu amaçla, bu ek ağırlığa neden olmak için bir bağ yapmak gerekir. Bunun bir örneği, Fransiskenlerin halatlarında, doğal olarak düşmesi için bellerini bağlamak için kullandıkları düğümlerdir.Slipknot

Bu düğüm modeli, kendini avcılığa adamış kişiler tarafından çok sık uygulanmaktadır. Ayrıca kampçılar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Sık kullanım, düğümlerde bazı tuzakların bulunması ve böylece yenilebilir veya ganimet olarak bazı kuşların veya başka herhangi bir hayvan türünün yakalanabilmesidir. Aynı zamanda bir paketi bağlamak istediğinizde çok kullanılan bir düğümdür.

Çift Kesilmiş Düğüm

Diğerlerinden farklı olarak sıkılmayan bir düğümdür. Öyle bile olsa kullanımda güvenilirdir, sıkılmamasına rağmen çok güçlü olduğu ortaya çıkan bir düğümdür. Genellikle çok ağır olan nesnelerin desteklenmesine izin verir. Örneğin bazı teknelerin rıhtımda veya teknelerde demirlenmesi gibi belirli faaliyetlerde kullanılır. Ağır yükler için yaygın olarak kullanılan bir düğümdür.

Ek düğümü

Bu uzantının birleşimi sayesinde daha uzun bir ipe sahip olabilmek için bir ipin iki ucunun veya ucunun birleşmesi ile yapılan düğüm çeşididir. Açıkçası, birisi bir şeyi bağlamak istediğinde ve bir ipin uzatılması yeterli olmadığında, bir diğeriyle “birleştirildiğinde” karşılanan bir ihtiyaçtan önce buradayız.

Beyaz ve mavi ip ile düğüm

Darağacı Düğüm

Bu düğüm türü, bir tür tülün, farklı mesafelerde kaysa bile, ipin uçlarından birinden kapalı bir şekilde uygulanması özelliğine sahiptir, genellikle geri gelmez. İstediğinizi hızlı bir şekilde sıkılaştırmanıza izin verdiği için bağlamalar için çok pratik olan bir düğüm türüdür.

Darağacı düğüm

Oduncu Düğümü

Bir yerden başka bir yere hareket ettirebilmek için sürüklenmesi gereken bir tahta setini veya başka herhangi bir nesneyi bağlamak gerektiğinde geçici olarak kullanılması özel bir özelliği olan bir düğümdür. Bağlanması kolay bir düğüm türüdür. Taşıyıcılar tarafından çok sık kullanılır.

Bir kütüğe bağlı ip

Düz Düğüm

Genellikle kare tip düğüm olarak bilinir; en eskilerden biri olarak listelenmesine ek olarak. Esas olarak teknelerde yelken kaldırma sürecinde kullanılır. Belirli bir ucun iki ucunu birleştirmenin bir yoludur. Bu tür düğümün sunduğu bir avantaj, iki yarım düğüm yaparak uçların diğer bağlara hazır olmasıdır.

Düğüm Sekiz

Bu tür düğüm genellikle bu şekilde adlandırılır, tam olarak gösterilme biçiminden dolayı bir sekizi temsil eder. Bu düğümlerin kullanılması teknelerde normaldir, ancak genellikle küçük bir rahatsızlık verir; bu tür düğümler hızla gevşeme eğilimindedir. Anlık bir şey olarak genellikle palamarları riske atmayan özel amaçlar için kullanılır.

Bir düğümün temsili

Çubuk Düğüm

Bu tür bir düğüm, bir direğe bir şey bağlamak istediğinizde kullanılır. Bu bağlama, kullanıcı tarafından tanımlanan sabit bir yerde olacaktır. Bu, bir kişinin çeşitli amaçlarla direğe bağlanmasını istediği her şeye sahip olmasına izin verecektir. Bir şeyleri emniyete almaya çalışan bir tür bağlama. Örneğin, atların veya başka herhangi bir hayvan türünün bağlı olduğu çiftlik hayvanlarında çok yaygındır.

Bir mum tutmak için düğüm

Basit Düğüm

Bu parmak yukarıda belirtilen düğümü yapmak için kullanıldığı için genellikle başparmak düğümü olarak da bilinir. Yapılması en basit düğümlerden biridir. Bu tür düğümlerin kullanımı, demirlemelerde çok pratik olduğu ortaya çıktığı için kurtarma faaliyetlerinde özel bir şekilde uygulanmaktadır. Bu böyledir çünkü düğüm, bölümün geçtiği bir tür “göze” sahiptir.

Bu düğümün yapılma şekli, kıvrımın sıkılarak içinden geçtiği ve böylece düğüm ve istenen gözün oluştuğu ipin bir eğrisi vasıtasıyla yapılır. Daha sonra bir şeyi bağlamak, yani bağlamak istediğinizde ipi sadece sözde gözden geçirirsiniz ve sınıra kadar çekilir. Bunun için düğümün gözü ters yönde çekilir.

Bir iple yapılan kalp

Sac Çevirme düğümü

Bir şeyi diğeriyle birleştirmek söz konusu olduğunda en sık kullanılan düğümlerden biridir. Hatların, çarşafların ve yelkenlerin sabitlenmesinin istendiği tekne sektöründe özel bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca, açık tutamaçlara sahip nesneleri bir cihaz olarak bağlamak için kullanılır. Bayrakları bağlamak için de kullanılır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 01. Düğüm türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-nudos/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/