Düğün gecesi için gelin hazırlıkları

123rf Katarzyna Białasiewicz

Gelin, ister ev hazırlığı, ister kişisel eşyalar, düğün hazırlıkları gibi, düğünden çok önce düğün için hazırlanmaya başlar.

Gelin, düğün için hazırlık yapmakla meşgul, bu da ona güne kendini hazırlaması için zaman vermeyebilir. Düğün gecesi, partnerinizin önünde en iyi şekilde görünmek için vücut bakımı, cilt ve saç açısından bazı ekipmanlara ihtiyaç duyar. Bu yazıda sizler için saç ve cilt bakımı için düğün gününüzü hazırlamanız için en önemli tarifleri ve ipuçlarını bir araya getirdik, bu yüzden bunları bizimle keşfedin.

saç kaldırma

Her gelinin düğün gecesi hazırlıklarında ihtiyaç duyduğu ilk adım fazla kıllardan kurtulmaktır. Vücuttaki fazla kılları almak, özellikle hassas bölgede genellikle ağrılıdır. Ağrısız tüylerden kurtulmak için, kılları çıkarmadan on dakika önce nane özlü ince bir diş macunu tabakası uygulayabilir, ardından bölgeyi ılık suyla durulayarak gözenekleri gevşetmeye yardımcı olur ve geleneksel yolla kolayca kılları alır. Saçınızı tıraş etmek için bıçak kullanmayı tercih ediyorsanız, cildi nemlendirmeye yardımcı olduğu ve bıçağın daha kolay kaymasını sağladığı için tıraş köpüğüne harika bir alternatif olarak saç kremini kullanın. Epilasyondan sonra, tahrişi önlemek için bir kat nemlendirici krem ​​veya bebek yağı uyguladığınızdan emin olun. Deride kızarıklık olması durumunda, doğal bir aloe vera jeli tabakası uygulayın.

Gelin banyosu

Epilasyon sonrası gelin hamamına hazırlık başlar ve gelin banyosunun cildin enfeksiyon kaptığı gün değil epilasyondan bir gün sonra yapılması önerilir. En ünlüsü Fas, Türk ve Sudan hamamları olmak üzere birçok gelin hamamı bulunmaktadır. Banyodan önce, gözenekleri açmak için vücudu buhara maruz bıraktığınızdan emin olun, ardından vücuda dairesel hareketlerle masaj yapın. Çatlaklardan veya selülitten muzdaripseniz, evlenmeden önce her gün banyodan önce on dakika kuru bir fırça ile vücuda masaj yapmanız önerilir çünkü bu kan dolaşımını canlandırmaya ve cilt problemlerinden kurtulmaya yardımcı olur.

Vücudu koklamak

Her gelinin dikkat etmesi gereken en önemli adımlardan biri, düğün gecesi öncesinde vücuda parfüm uygulamaktır. Vücudu uzun süre tazelemek için sıcak suyla dolu küvete en sevdiğiniz uçucu yağdan 10 damla damlatın, bu da gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve vücudu etkili bir şekilde parlatır. Duştan sonra mukurya veya parfümlü vücut losyonu kullanın ve parfümünüzü uzun tutmak için bilek, boyun ve diz arkası gibi nabız noktalarına en sevdiğiniz parfümü püskürtün. Konsantre bir koku elde etmek için aromatik su, deodorant, duş jeli ve vücut kremi gibi aynı aromatik notaları taşıyan ürünler kullandığınızdan emin olun.

saç Bakımı

Düğünden sonra günlük saç düzleştirme stresli hale gelir, bu nedenle düğünden önce kıvırcık saçları kalıcı olarak düzeltmeye yardımcı olacak bazı ipuçlarını takip edebilirsiniz. Sıcak yağ banyosu saçı düzeltmenin en kolay yollarından biridir. Tek ihtiyacınız olan saçınızın yoğunluğuna bağlı olarak bir miktar zeytinyağı, bir ölçü hindistancevizi yağı ve yarım miktar hint yağıdır. Yağları karıştırıp iyice ısıtın, ardından karışımı nemli saça sürün, taraklayın, üst topuz şeklinde sarın ve yatmadan önce streç filmle örtün ve sabah yıkayın. Saçları düzeltmek için düğünden yeterince uzun bir süre önce bu yöntemi haftada bir kez tekrarlayın.

Saçı düzleştirmeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan başka bir harika tarif yapmak için, üç yemek kaşığı aloe vera jeli ile üç yemek kaşığı ılık zeytinyağı ve üç kapsül E vitamini içeriğini karıştırdıktan sonra karışımı iki saat saça sürün ve sonra suyla iyice durulayın. Bu yöntem ayrıca düğünden çok önce haftada bir kez tekrarlanır.

Genel olarak etkili sonuçlar almak için saç ve cilt bakımı programına düğünden yeterince önce başladığınızdan emin olun.