Düğününüzden önce E vitamini yağı kullanmanın 5 yolu


önceki
Sonraki

 • 123rf-edwardderule

  Düğünden önce saç ve cilt bakımı, maruz kalabileceğiniz yoğun program ve stres nedeniyle stresli olabilir.

  Çok fazla bakım ürünü olmasına rağmen, hangi ürünün size hızlı sonuç veren ve onu uygularken pek çok adım gerektirmeyen en iyi ürün olduğu konusunda kafanız karışabilir. Yani saç ve cilt problemlerine hızlı bir şekilde harika sonuçlar verecek sihirli bir çözüm arıyorsanız ve bununla birlikte pek çok güzellik ürünü kullanmanıza gerek kalmıyorsa, düğün öncesi günlük rutininizde E vitamini yağı kullanmaktan çekinmeyiniz. Birçok saç ve cilt bakımı uzmanı, saç ve cilde tazeliği geri kazandırmak için güzellik merkezlerinde E vitamini yağını kullanmaya başvurur ve aynı zamanda hasarlı hücreleri yenilemedeki ve onlara hayat vermedeki harika özellikleri sayesinde günlük bakım ürünlerinde en önemli bileşenlerden biridir.

  Düğün öncesi saç ve cilt bakımı rutininize E vitamini yağını dahil etmenin farklı ve çeşitli yollarının tariflerini keşfedin.

 • Saç büyümesini teşvik etmek için E vitamini yağı

  123rf- Roma Samborskyi

  Işıktan ve düşen saçtan muzdarip misiniz? E vitamini yağı size sağlıklı, kalın ve dökülmeyen saçlar verecektir.

  E Vitamini yağı, hasarlı saçları onarmada ve dokuları yenileyerek sağlıklı saç uzamasını tekrar canlandıran büyük nitelikler veren yüksek oranda antioksidan içerir. Saçı kalınlaştırmak ve büyümesini teşvik etmek için harika bir ev yapımı tarif yapmak için, iki kapsül veya yarım çay kaşığı E vitamini yağı içeriğini 2 yemek kaşığı zeytinyağı veya ılık hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Karışımı parmak uçlarınızla saç derisine dairesel hareketlerle masaj yapın ve 30 dakika bekletin, ardından saçınızı her zamanki gibi yıkayın. Saç dökülmesi tamamen durana kadar bu yöntemi haftada iki kez tekrarlayın.

 • Elleri hafifletmek ve yumuşatmak için E vitamini yağı

  123rf- Iuliia Kryvko

  E vitamini yağı, cildi pürüzsüzleştirmeye, çatlamayı önlemeye ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmaya yardımcı olan güçlü bir nemlendiricidir.

  E vitamini yağını geleneksel cilt nemlendiricilerinden ayıran en önemli şey, cildin katmanlarına derinlemesine nüfuz ederek içeriden nemlendirme yeteneğidir ve hızlı emilmesi sayesinde size yağlı bir his vermez. Ellerinizi yumuşatıp hafifletmek ve tırnak çevresindeki ölü deriden kurtulmak için iki kapsül E vitamini içeriğini limon suyu ve 1/2 çay kaşığı bal ile karıştırın ve karışımı üç bardak ılık su içeren küçük bir kapta ekleyin ve ellerinizi 15 dakika bekletin, ardından durulayıp iyice kurulayın, bir kat uygulayın. Ellere tazeliğini geri kazandırmak ve yaşlanmanın etkilerinden korumak için nemlendirici krem ​​ve bu yöntemi haftada üç kez tekrarlayın.

 • Çatlaklar için E vitamini yağı

  123rf Artem Furman

  İnatçı çatlaklar kabusa dönüşebilir ve gelinliğinizi mahvedebilir!

  Sık sık kilo alıp vermek çatlaklara neden olabilir. Çatlakları gidermek için düğünden önce kolajen liflerin korunmasına, cildin elastikiyetinin artmasına ve çatlakların giderilmesine yardımcı olan E vitamini yağı kullandığınızdan emin olun. Çatlaklardan kurtulmak için harika bir tarif hazırlamak için 2 çay kaşığı veya 4-5 kapsül E vitamini içeriğini eşit miktarda limon suyu ile karıştırın ve karışımı etkilenen bölgelere 10 dakika masaj yapmak için kullanın ve 30 dakika bekletin, ardından ılık suyla durulayın. Çatlaklar tamamen yok olana kadar bu yöntemi günde bir kez tekrarlayın. Cildi kuruduktan sonra cildi nemlendirmek ve sarkıklığı sıkılaştırmak için bir katman ılık hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz.

 • Koyu halkalardan kurtulmak için E vitamini yağı

  123rf dolgachov

  Göz çevresindeki yorgunluk belirtileri, koyu halkalar ve şişkinlik makyajla tamamen gizlenemez, bu nedenle düğünden önce mutlaka tedavi edin.

  4 kapsül E vitamini ve bir çay kaşığı badem yağı içeren 2 yemek kaşığı Vazelini karıştırın ve karışımı temiz bir kavanozda saklayın ve yatmadan önce bir dakika dairesel hareketlerle göz çevresini ovmak için kullanın ve sabah yıkayın. Bu karışım koyu halkaları azaltmanın yanı sıra ince çizgilerin doldurulmasına, erken kırışıklıklardan korunmasına ve stres belirtilerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

 • Cildi aydınlatmak ve lekelerden kurtulmak için E vitamini yağı

  123rf Oleg Gekman

  Güneşe maruz kaldığınızda, bazı koyu lekeler, düğünden önce özel bir bakım rutini uygulamanızı gerektiren cildin koyulaşmasıyla ortaya çıkmanıza şaşırabilir.

  Koyu lekeleri yok etmek ve cildi hızlı bir şekilde aydınlatmak için harika bir tarif yapmak için, bir çay kaşığı E vitamini yağını bir çay kaşığı tatlı badem yağı ve 5 damla buğday tohumu yağı ile karıştırın ve karışımı yatmadan önce günde bir kez yüzünüzü boyamak için kullanın. Ayrıca bir çorba kaşığı nişasta ve yarım çay kaşığı E vitamini yağından oluşan bir maske ile bir tatlı kaşığı gül suyu kullanarak 20 dakika boyunca cilde uygulayıp sonra ılık suyla durulayın.