Dukan Aşama 1 diyeti hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Dukan diyetinin zorluğu, insanların bu diyeti uygularken geçirdikleri en sert aşamalardan biri olarak kabul edildiği için ilk aşamasındadır, bu nedenle ilk aşama olan Dukan diyetine kendinizi alıştırmanız gerekir.

Bu makale, Dukan diyetinin tanımını, en önemli izin verilen yiyeceklerin açıklamasına ve diyet yemek programına ek olarak, ilk aşama ve süresinin ayrıntılı bir açıklamasıyla gözden geçirmektedir.

Bu konu içerir …

Dukan diyeti nedir?

Dukan diyetinin bu şekilde adlandırılmasının nedeni, beslenme üzerine bir kitap yazan ünlü Fransız uzman Pierre Dokan’a dayanıyor; Diyetini tüm dünyaya yaymak için.

Dukan diyeti, Jennifer Lopez gibi çok sayıda Hollywood ünlüleri ve Victoria’s Secret gibi uluslararası modeller takip ettiği için ünlü diyeti olarak biliniyor.

Dukan diyeti, özellikle ilk aşamada esas olarak proteinlere dayanır ve daha sonra diyetin belirli günlerinde bazı sebzeleri ve peynir veya ekmek dilimleri gibi diğer yiyecek türlerini kademeli olarak tanıtmak mümkündür.

Dukan diyeti dört aşama içerir, ilk aşama saldırı, ikinci aşama dönüşüm, üçüncü aşama kohezyon aşaması ve diyet kalıcı stabilite aşaması ile sona erer.

Ayrıntılı olarak Dukan diyeti, ilk aşama

Uzmanlar bu aşamaya atak adını verdiler çünkü en büyük miktardaki fazla yağdan çok hızlı bir şekilde kurtulmayı hedefliyor ve bu aşama ısrar ve yüksek kararlılık gerektiriyor.

Bu noktada, saf proteinler ve sağlıklı yağlar açısından zengin yaklaşık 68 gıda olduğu için bol miktarda protein içeren yiyecekler yiyebileceksiniz.

Vücut sadece proteine ​​güvenmenin bir sonucu olarak şok hisseder çünkü sindirimi kolay olmak için daha fazla enerji gerektirir ve yüksek oranda şeker ve karbonhidrat bulunmaması sonucunda vücut fazla yağlardan etkin bir şekilde kurtulur.

Dukan, harcanan çabayı boşa harcadığı ve tekrar obeziteye yol açtığı için bu aşamada izin verilmeyen yiyecekleri yemeye karşı uyarıyor.

Dukan diyetinin ilk aşamasının süresi

İlk aşamanın süresi, vermek istediğiniz kilo miktarına bağlı olarak bir ila on gün arasında değişmektedir ve bu aşama, 20 ila 40 kilo yağ kaybetmek için ideal çözümdür.

Pierre Dokan kitabına göre bu aşamada beş gün sürmesi yaygındır ve bu nedenle dört ila yedi kilo verebilirsiniz.

Dukan diyetinin ilk aşamasında izin verilen yiyecekler

Bu aşamada birçok yiyecek türü yenebilir, örneğin:

  • Yağsız kuzu eti, sığır eti ve yağsız hindi gibi yağsız etler ile tavşan ve geyik eti.
  • Tavuk derisinden temizlendiği sürece karaciğer dahil tavuk.
  • Balık ve kabuklu deniz ürünleri.
  • yumurtalar.
  • Seitan ve tofu gibi bitki proteinleri.
  • Yağsız süt ürünleri ve yağ içeriği% 2’den fazla olmayan ürünler yenebilir.
  • Doğal baharatlar ve otlar.
  • Yeşil çay gibi düşük kalorili içecekler.

Dukan Diyeti 1 yemek programı

kahvaltı

Kahvaltı, bir çorba kaşığı ve yarım yulaf kepeği ile yağsız olduğu sürece bir parça peynir içerir.

İçeceklere gelince, su içmek ve yeşil çay, tarçın veya kahve içmek mümkündür ancak bu içeceklere şeker koymamalısınız.

Öğle yemeği

Öğle yemeğinde dilediğiniz gibi bir fincan çay ile birlikte kızarmış tavuk dilimleri ve konjac eriştesi yer alır.

akşam yemeği

Akşam yemeği bir parça et veya karides ve şekersiz bir kahve ile sınırlıdır.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce bir dergide verdiğimiz sağlık bilgileri yalnızca eğitici bilgiler olarak kabul edilir ve bir doktora danışmanın yerini tutmaz ve bir uzmana danışmadan herhangi bir diyet uygulamamalısınız.

Kadın dünyasında yeni olan her şeyi ilk öğrenen olmak için bu konuyu paylaşmayı ve Thaifa Dergisi’ni takip etmeyi unutmayın …

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin