Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Dünyanın en ünlü başkenti olan İngiliz başkenti Londra gezim

Kültür ve turizm tutkunuzu tatmin edecek şehirlerden biri olduğu için Londra’yı gezmeden, turistik yerleri arasında dolaşmadan, lüks sarayları ve meşhur Big Ben saatinin yanında sanatsal fotoğraflar çekmeden İngiltere geziniz tamamlanmayacaktır ve bugünkü gezimizde sizlere Londra gezimin detaylarını ve onun en önemli turistik yerlerini sunacağım. Tatillerinizden birini aileniz ve kendinizle geçirmeyi düşünebilirsiniz. Bu konu içerir … […]

30 Aralık 2020 - 19:30 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi. A+A-

Dünyanın en ünlü başkenti olan İngiliz başkenti Londra gezim

Kültür ve turizm tutkunuzu tatmin edecek şehirlerden biri olduğu için Londra’yı gezmeden, turistik yerleri arasında dolaşmadan, lüks sarayları ve meşhur Big Ben saatinin yanında sanatsal fotoğraflar çekmeden İngiltere geziniz tamamlanmayacaktır ve bugünkü gezimizde sizlere Londra gezimin detaylarını ve onun en önemli turistik yerlerini sunacağım. Tatillerinizden birini aileniz ve kendinizle geçirmeyi düşünebilirsiniz.

Bu konu içerir …

Londra seyahatime dahil olan yerler

Londra, bu tanınmış İngiliz başkenti birçok tarihi cazibe merkezi ve eğlence yeri içerir, işte bu eğlenceli tur: –

Big Ben saati

Londra gezimde gittiğim Londra’nın en ünlü işaretlerinden biri olan, İngiltere’nin başkentindeki Big Ben saati MS 3 Haziran 856’da başlatıldı ve o dönemin bakanlarından Benjamin Hall’un saati, özellikle Çalışma Bakanıydı ve şimdiki adıyla Big Ben lakaplıydı.

Londra gezim

Big Ben yaklaşık on iki buçuk ton ağırlığında ve 320 fit yükseklikte bulunuyor ve çanı yaklaşık on üç ton ağırlığında. Yüksek doğruluk ile karakterize edildiği dünyada.

Kensington Sarayı

Kensington, Kraliçe Victoria’nın hayatını kendisi için düzenlediği sergiyle anlatan hikayelerle dolu olduğu için ilginç olan antik kraliyet saraylarından biri olarak kabul ediliyor ve muhteşem tasarımlara sahip Prenses Diana’nın elbiselerinin sergisinin yanı sıra kral odalarında da fayans oyunlarını keşfedeceksiniz ve dikkat çekmeye değer prenses Diana, İngiltere’de Kalplerin Prensesi olarak adlandırıldı ve kraliçenin dairelerinde yönetici ailenin tarihini görebilirsiniz.

Londra gezim

St Paul Katedrali

Özellikle MS 1675’te 17. yüzyılda inşa edildiği ve 1708’de tamamlandığı Londra gezim sırasında ziyaret ettiğim en eski binalardan biri olan St Paul Katedrali, Rönesans’tan beri antik mimarisi ve lüks Barok tarzı ile karakterize edilir, katedral binasının yüksekliği 111 metreye ulaşır, bu nedenle Londra’nın en yüksek binalarından biri olarak kabul edilir. Ve Liverpool Kilisesi’nden sonra İngiltere’deki en büyük ikinci kiliseler.Londra gezim

Aziz Paul, en önemlileri Sir Winston Churchill’in cenaze törenleri, Kraliçe Victoria’nın yıldönümü kutlamaları ve Krallar ve Prenslerin düğün törenleri olmak üzere birçok önemli olay ve kutlamalara tanıklık eder.Kilise ziyaretçileri ayrıca binaya tırmanabilir ve İngiliz başkenti Londra’nın harika manzarasının tadını çıkarabilir.

Coca-Cola Resmi London Eye

Londra gezim, 32 kapsülü ile Londra’nın en belirgin manzaralarını sergileyen, şehir silüetindeki ünlü Londra tabelalarından biri olan Coca-Cola’yı içeriyordu, yaklaşık on ton ağırlığında ve bu kaydırma tekerleğine tırmandığında yaklaşık yirmi beş kişiyi barındırdığı unutulmamalıdır. Londra’daki elli beşten fazla turistik yeri sadece otuz saniyede görmenize izin verdiği için, başka hiçbir şeye benzemeyen bir deneyim yaşayın.

Londra gezim

Buckingham Sarayı

MS 1703 yılında İngiltere kraliyet ailesinin resmi ikametgahı olması ve günümüze kadar hükümet çalışmalarını yürüten az sayıdaki kraliyet sarayından biri olarak kabul edilen bu saray, 91 ofisin yanı sıra 775 oda, 57 kraliyet odası ve çalışanlar için 188 odadan oluşmaktadır.

Londra gezim

Yaz aylarında bu lüks yapının lüksüne tanıklık eden mimari tasarımlar ve kapılarla süslenen saray odaları ziyaretçilere açık olup, yıl boyunca saray muhafızları değiştirildiğinde sunulan ünlü performansları da izleyebilirsiniz.

Piccadilly Meydanı

Londra’nın en ünlü meydanı olan Piccadilly Meydanı’nı daha önce hiç duymayanlar, turistlerle dolu bu şehir ve bu alanın içinde en lüks İngiliz tiyatroları, eğlence mekanları, sinema ve harika pazarlar, ziyaretçiye istediği ve ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayan kapsamlı bir alan haline getirirken, aralarında iki büyük çeşme de var. Seçkin alan.

Londra gezim

Londra kulesi

Dünyanın en ünlü yapılarından biri olan kulenin çevresinde bir tur rehberi ile tur yapabilirsiniz.Bu tur, mücevher evi, krallar için bir konut, bir cephanelik, bir hapishane, bir infaz yeri ve tuhaf da bu kuleye çıktığınızda bir hayvanat bahçesi olarak çalıştığı İngiltere’nin dokuz yüz yılı aşkın tarihini keşfetmenizi sağlayacaktır. Beyazlar içinde ve ortaçağ kralının yatak odası arasında sessizce dolaşırken, çarpıcı Kraliyet Mücevherlerini kendiniz göreceksiniz.

Londra gezim

Sea Life Londra Deniz Canlı Londra

Londra’da bulunan bir deniz yaşamı kompleksidir ve masmavi denizin ruhunu yaşattığı için Londra gezim sırasında ziyaret ettiğim en ilginç yerlerden biri olarak kabul edilir.Kaplumbağaları göreceğiniz gibi müren yılanları, köpekbalıkları, palyaçolar ve vatozlar gibi dört yüz tür ve daha fazla deniz canlısı içerir. Göz kamaştırıcı yeşil rengiyle ünlü, köpekbalıklarıyla aranızdaki farkı büyük bir cam levha olarak gördüğünüzde sinirinizi test edeceksiniz.

Londra gezim

Londra Hayvanat Bahçesi ZSL

Londra Hayvanat Bahçesi’nde 16.000 hayvan var ve bu sayı İngiltere ve dünyadaki bir hayvanat bahçesinde toplanan en büyük sayılardan biri, örneğin birden fazla kaplan, zürafa, koyun, eşek, lama türü, su aygırları ve penguenlerin bulunduğu bir plaja ek olarak bu park aile gezileri için uygundur. Çocuklarla.

Londra gezim

Madame Tossad balmumu müzesi

Madame Tossad Müzesi, ister Shakespeare, Princess Diana ve diğerleri gibi ister sanatsal, sportif veya politik figürler olsun, dünyanın en önde gelen şahsiyetlerinden bir grubun balmumu heykellerinin bir koleksiyonunu içerir, onlarla yüz yüze tanışırsınız, One Direction veya Usain veya Majesteleri Kraliçe’nin heykeliyle fotoğraf çekebilirsiniz.

Londra gezim

İngiliz müzesi

Farklı kültürlere sahip tüm kıtalardan on üç milyondan fazla eser barındırdığı için, halkların medeniyetlerini anlattığı için İngiltere’nin en önemli tarihi müzelerinden biri olarak kabul edilir. Irak’tan Kuzey Afrika’ya çıkan tüm medeniyetler.

Londra gezim

Filistin kıyafetlerinin yanı sıra Fenike medeniyeti ve Mezopotamya ülkesi medeniyeti, Şeba Krallığı ve Türkiye’den İznik sanatlarının yanı sıra Firavun Mısır ve Sudan’da da özel bir grup göreceksiniz, bu parçaların bir kısmı M.Ö. on bin yıl öncesine ait ve bir grup Firavun eseri ve etkileyici tarihi eserler içeriyor.

Umarım Londra seyahatimin ayrıntılarını özetlemişimdir ve bu kapsamlı turu bizimle İngiliz başkentindeki en önemli turistik yerlerin ince bir dergisi aracılığıyla beğenmişsinizdir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: İtalya gezim ve antik Roma uygarlığı ile pitoresk kıyıların cazibesi arasında ilginç bir tur

Veya Hurghada’daki turizm ve Hurghada’ya gitmeden önce eksiksiz turist rehberiniz

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/