E-posta türleriGenellikle biliyoruz e-posta e-posta olarak. Bu, bazı platformların “kullanıcıları” olarak bilinen kişilerin yapabilmeleri için çevrimiçi olarak geliştirilen bir hizmettir. İnternet üzerinden bir mobil cihaz veya bilgisayar aracılığıyla posta, mektup veya başka herhangi bir mesaj türü aracılığıyla diğer kişi veya kuruluşlarla iletişim kurmak bu e-postaların değişimi olarak.

Sahip olmanız gereken temel gereksinim, en iyi bilinenlerden bahsetmek gerekirse, Google ve Yahoo gibi bu hizmeti sunan herhangi bir şirket aracılığıyla edinilebilecek bir e-posta hesabıdır.

Bu e-postalar bir dereceye kadar normal posta ile aynı şekilde çalışır. Yani, e-postanın gönderileceği alıcıdan temelde e-posta adresine atıfta bulunan bazı verilere ihtiyaç vardır.E-posta göndermek için doldurulması gereken alanlar

Kutu “Kime:”

Bu kutuya söz konusu mesajın alıcısının adresinin yazılması zorunludur. Mesajın birden fazla kişiye gönderilmesi ihtimali vardır, bu nedenle hepsinin e-posta adreslerini aynı kutuya koyma seçeneği vardır.

Konu alanı:

Bu alanda, mesajın kendisinde ele alınacak konuyu açıklayan kısa bir ifade ile kutuyu doldurmanız gerekecektir. Bu şekilde, alıcının postayı açmaya veya mesajda ne okuyacağını önceden bilmeye olan ilgisini uyandırabilirsiniz.

E-posta yazmak için not

İleti:

Bu, normalde karakterler için en fazla alana sahip kutudur. İhraççının gerekli gördüğü bilgileri zamanında ve gerekli gördüğü şekilde iletebilirsiniz. Word gibi kelime işlem hizmetlerinde bulunanlara benzer metin düzenleme ve işleme araçlarını bulmak bile mümkündür.

Postayla mektup göndermek

E-posta özellikleri

Sadece e-posta göndermekle kalmaz, aynı zamanda onları diğer alıcılara da iletebilirsiniz.

Pratik olarak tüm platformlar kullanılabilirlik potansiyeline sahip olduğu için kullanımı çok kolaydır.

Genellikle posta postasından farklıdır, çok ekonomiktir ve her şeyden önce çok zaman kazandırır.

Mesaja sadece metin ekleme imkanı değil, mesajı gönderenin uygun görmesi durumunda video veya ses koymak da mümkündür.

E-posta türleri

Ücretsiz e-posta

Oldukça yaygın bir e-posta türüdür, yani kullanımı ekonomik açıdan kullanıcı için bir masraf oluşturmaması nedeniyle en çok kullanılanlardan biridir. Bunların arasında, Google tarafından Gmail ile sağlanan hizmet gibi en iyi bilinen ve en güçlülerinden birine sahibiz.

Önemli bir avantaj, kullanıcıya bir isim ve şifre alarak, istenen verilere erişildiğinde herhangi bir bilgisayardan posta kutusunu kontrol edebilmesidir.

Mobil uygulama

Çevrimiçi servis

Bu durumda, bu işlevler için mutlaka sahip olunması veya lisanslanması gereken özel bir yazılım gerekir. Bu türdeki en yaygın hizmetlerden biri AOL tarafından sağlanmaktadır.

Mail Giriş

E-posta POP

Bu durumda, önceki hizmetlerden farklı olarak çevrimdışı olan bir protokol buluyoruz. Son zamanlarda, özellikle insanların sahip olmaya başladığı yoğun hareketlilik nedeniyle bu tür postaların kullanılması nadirdir.

Dijital hizmetler

IMAP4 posta sunucusu

Kullanıcı bir sunucu aracılığıyla, yapacağı şey e-posta hesabına erişmek ve sunucunun kendisi sanki yerel bir bilgisayarın önündeymiş gibi kullanılır. Bu, örneğin, sürekli bağlı olan bir şirkette, kullanıcının çeşitli bilgisayarlarda hesabını açıp kapatmasına izin verir.

E-posta

Grup yazılımı

Bu, belgeler, takvimler, konferanslar ve diğer hizmetler gibi çeşitli araçların uygulanmasına izin veren karmaşık bir posta sistemidir. Çoğunlukla şirketlerde kullanılmaktadır.

Toplu e-posta

Eposta pazarlama

Kendilerine abone olan ve maillerini bıraktıkları kullanıcılara bazı promosyonların gönderildiği reklam kampanyalarının gerçekleştirilmesi için özel olarak uygulanmaktadır.

E-mail göndermek

Bildirim e-postası

Her şeyden önce, belirli bir tarihte bazı ödemeler yapmak ve bir banka kartı veya başka bir elektronik ödeme işlemcisi gibi, mesajın alıcısına bir dizi veri veya belirli göstergeler bırakmak için kullanılırlar.

E-postaların çeşitliliği

İşlem e-postası

Bir web sayfasındaki bir kişi bir formu doldurduğunda ve e-postası dahil olmak üzere verilerini bırakmak karşılığında istediğini aldığında meydana gelen onaylama eylemini ifade eder.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 01. E-posta türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-email/.)