Güncel İçerikler

Egzersiz topu: İşte faydaları, kullanımı ve fiyatları

Lastik top kullanarak yapılan egzersizler, evde egzersiz yapabileceğiniz şeylerden biridir ve spor salonuna gitmeye gerek kalmadan vücudun çevikliğinin sihirli gerçekliğine sahiptir, çünkü sırt ağrısını azaltmak, omurganın sağlığını iyileştirmek ve vücudun her yerine kan akışını artırmak gibi birçok faydası vardır. Bugün tezimiz sizlerle bir egzersiz topunun nasıl kullanılacağını, faydalarını ve Arap ülkelerinde fiyatlarını gözden geçireceğiz. Bu […]

Bu Haber 17 Aralık 2020 - 10:30 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Egzersiz topu: İşte faydaları, kullanımı ve fiyatları

Lastik top kullanarak yapılan egzersizler, evde egzersiz yapabileceğiniz şeylerden biridir ve spor salonuna gitmeye gerek kalmadan vücudun çevikliğinin sihirli gerçekliğine sahiptir, çünkü sırt ağrısını azaltmak, omurganın sağlığını iyileştirmek ve vücudun her yerine kan akışını artırmak gibi birçok faydası vardır. Bugün tezimiz sizlerle bir egzersiz topunun nasıl kullanılacağını, faydalarını ve Arap ülkelerinde fiyatlarını gözden geçireceğiz.

Bu konu içerir …

Faydaları bir top Spor egzersizleri

Spor top, sadece eğlence ve oyun için hava ile doldurulmuş bir lastik top değil, egzersiz yapmak ve ekstra kalori yakmak, vücut kaslarını sıkılaştırmak ve ince bir vücut elde etmek için önemli araçlardan biridir, işte bu lastik topun en önemli faydaları: –

Doğru pozisyonda oturmaya yardımcı olmak

Sırtınızı dik tutarak günde bir veya iki saat normal bir ofis koltuğu yerine bir spor top üzerinde oturmayı deneyin Bu pozisyonu uzun süre devam ettirmek, rumen bölgesinde herhangi bir çıkıntı olmadan vücudun doğru hizalamasını sağlamanın yanı sıra omurilik üzerindeki baskıyı da azaltır.

Vücut kaslarının güçlendirilmesi

Fizik tedavi ve spor alanındaki uzmanlar, vücudu dengeli bir durumda tutmak için zayıf kasları, özellikle karın kaslarını, sırt ve uylukları güçlendirmek için egzersiz topu kullanılmasını önermektedir.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Karnı etkili bir şekilde sıkılaştırmak, göbek ve yan yağlardan kurtulmak için egzersizler

Esnek bir vücuda sahip olun

Günlük egzersiz egzersizlerine başlamadan önce vücudu ısıtmak ve esneklik kazandırmak için egzersiz topu ile birlikte kullanabilirsiniz, çünkü vücut eklemlerinin hareketinde kolay ve güvenli bir şekilde kasların sıkılaşmasına katkıda bulunur.

Birçok egzersiz için atletik alet

Lastik top, ağız kavgası, karın germe, germe egzersizleri vb. Uygulamalarında kullanabileceğiniz gibi birden fazla amaç için kullanılması ile karakterize edilir ve aynı zamanda hafiftir, böylece evde kullanabilirsiniz Tek yapmanız gereken, egzersiz yapmak için düz bir zemine sahip güvenli bir yer seçmektir. .

Ağırlık kaldırmaya iyi bir alternatif

Ellerinizi kolayca tatmin edici bir sonuç elde edene kadar birkaç kez aşağı ve yukarı hareket ettirerek kol kaslarını güçlendirmek için ağırlık veya halter yerine lastik top taşıyabilirsiniz, ancak topun üzerine oturup dokunarak bunu belirleyebileceğiniz için boyunuza orantılı bir top kullanın. Dizlerinizi doksan derece bükerek ayaklarınızı yere indirin.

Egzersiz topu nasıl kullanılır

Aşağıda, bu egzersizlerin düzenli olarak günde on ila on beş kez yapılması şartıyla, vücudun tüm bölümlerinde kas gücünün artmasına katkıda bulunmanın yanı sıra, vücut esnekliğine ve çevikliğine yardımcı olacak bir dizi egzersiz sunacağız.

İlk egzersiz

Sol ve sağ ayaklarınız düz bacakla birlikte lastik topun üzerinde durun, sonra sağ ayağınızı bastırmaya çalışın ve ağırlığınızı üzerine koyun, ardından sol ayağınızın önünü veya üstünü topun üst tarafının kalbine koyun, ancak geriye doğru eğdiğinizden emin olun, sonra dönerken gövdenizi indirin Destek alana kadar sol bacağınızda topun ortasında, antrenmanı tamamlamak için ayakları değiştirerek on ila on beş kez tekrarlayın.

Aerobik egzersiz topu

İkinci egzersiz

Omuzlarınızı, bileklerinizle ve ayak bileklerinizin ön kısmını ayaklarınızla birlikte, topuklarınız ile başınızın üstü arasında düz bir çizgide tutarken destekleyin ve yükleyin, ardından dirseklerinizi bükün ve göğüs bölgesini yere doğru olabildiğince yaklaşırken yere doğru indirin, ardından gövdenizi yukarı kaldırın Lastik topu ayağınızla ileri doğru yuvarlarken topu ayaklarınızın altında yuvarlayın.

Aerobik egzersiz topu

Üçüncü egzersiz

Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı uzatın, lastik topu iki elinizle kollarınız arasında bir mesafe ile kontrol ederken uzatın, ardından topu yükleyip bastırmaya çalışırken bacaklarınız ve kollarınız arasında topu değiştirin ve aynı anda bacaklarınızı kaldırın ve ardından ekshalasyon ile omuzlarınızı yerden hafif bir mesafeye kaldırın. Bacaklarınızı yukarı kaldırırken ve topu ayak bilekleri arasında bastırırken aynı zamanda bacaklarınızı indirin, ancak egzersiz süresince yere baskı uyguladığınızdan emin olun.

Aerobik egzersiz topu

Dördüncü egzersiz

Ayaklarınız arasındaki mesafeyi genişletirken parmak uçlarınızla yere bastırın ve yaslanın, lastik topu önünüze koyun ve iki ön kolunuzu topa ileri doğru yuvarlarken dirseklerinize birlikte yaslanarak dairesel bir hareketle topun üzerine sabitleyin, yani tüm vücudunuz topuktan başınızın üstüne düz bir çizgide, sonra elinizde demektir. Sağ yumruğu sol elinizin etrafında, yön saat yönünün tersine olacak şekilde çevirin, ardından saat yönünde beş ila on arasında ters çevirin.

Beşinci egzersiz

Yerde yatın ve lastik topu ayak bileklerinizin arasında sabitleyin, kollarınızı bir kez ve tekrar öne doğru koyun ve nefes verirken omuzlarınızı kulaklarınızdan uzak tutun, ardından gövdenizi alt kısım ile hemen kaldırın ve göğsü ve kolları yukarı kaldırırken topu tavana doğru kaldırın. Dirsekleriniz vücudun geri kalanına doğru itilirken top ve bacaklarınız havada kaldığı için yerden uzaklaşın, sonra ayağa kalkın, üst ve alt gövdenizi yere doğru indirin.

Egzersiz topu fiyatları

Bu lastik top, birden fazla şirket için birden fazla boyutta mevcuttur, ancak genel olarak fiyatı makul ve aşağıdaki fiyatlarla mevcut olduğu için uygundur: –

  • Mısır Arap Cumhuriyeti’nde 160 Mısır poundu fiyatına satılıyor.
  • Suudi Arabistan Krallığı’nda 89,2 Suudi riyali fiyatına satılıyor.
  • Birleşik Arap Emirlikleri’nde 145 AED fiyatına satılıyor.

Önerilen en son fiyatları görmek için burayı tıklayın

Size bir egzersiz topu, nasıl yapılacağı ve bazı Arap ülkelerindeki fiyatları hakkında kapsamlı bilgi vermeyi umuyoruz, böylece onu doğru şekilde kullanabilir ve her zaman hayalini kurduğunuz zindelik ve sıkı vücudun keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Arap ülkelerindeki özellikler ve önerilen fiyatlar ile karın egzersizleri ve bel germe ekipmanı türleri hakkında bilgi edinin.

Veya resimlerle zayıflamak ve yağ yakmak için aerobik egzersizler

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal