Elektrikli kurutucuya koyulmaması gereken 7 şey

Hiç şüphe yok ki, yıkayıcı ve kurutucu kullanmak, zamandan ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olacak şeylerden biridir, ancak çoğu durumda daha zararlı olabilir. En sevdiğiniz giysilerin çekmesi, hasar görmesi veya deformasyonu gibi sorunlardan kaçınmak istiyorsanız, onları elektrikli kurutucuya koymayın.

Çoğu zaman, bazı ev kadınları kurutucu ayarlarını kullanmadan önce doğru şekilde ayarlayamayabilir ve bu da giysilerinize feci sonuçlar verebilir.

Bu nedenle giysilerinizi korumak ve kumaşlara zarar vermemek için bu eşyaları kurutucuya koymaktan kaçının.

1- Mayo

Çoğu mayo, plajın yoğun sıcağına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu parçaları çamaşır makinesinde yıkamak ve kurutucu kullanmak onları kırılgan ve çatlak hale getirecektir. Dokuları orijinal hissini kaybeder ve boyutları değişebilir.

2- Kotları kesin

Elektrikli bir kurutucunun içine kot koymak, elastikiyetini ve şık görünümünü kaybettiği için onlara tamamen zarar verir. Kotları elde yıkamak ve kurutucuyu kullanmaktan kaçınmak her zaman en iyisidir. Orijinal kot rengini korumak için, yıkarken bir çay veya kahve solüsyonu kullanın veya bir çorba kaşığı tuz ekleyin.

3- İpek giysiler

İpek giysiler çekici görünse de, aşınmaya en yatkın parçalar arasındadır. Bu nedenle elde yıkamanız ve doğal havada kurutmanız tavsiye edilir, ayrıca bu malzemelere uygun yumuşak bir deterjan da kullanabilirsiniz.

4- Pamuklu çorap

Pamuklu çorapları kurutucunun içine koyduğunuzda, normal elastikiyetlerini yitirdikleri için kullanılamaz hale gelecektir. Çoraplarınızı elle yıkayacak vaktiniz yoksa, en iyisi onları çamaşır makinesine veya kurutucuya koymadan önce file bir çantaya koymaktır.

5- sütyen

Sütyen sütyenleri her kadının sahip olması gereken bir şeydir, ancak aynı zamanda bir kurutucuya yerleştirildiğinde hızlı bir şekilde giyilirler. Kurutucunun ısısı dokuya zarar vererek elastikiyetini kaybeder. Uzmanlar, sütyenleri çamaşır makinesinde yıkamak yerine elle yıkamanızı, düz bir şekilde kurutmanızı tavsiye ediyor.

6- İşlemeli ve işlemeli giysiler

Herkes zarif aksesuarlar giymeyi sever, ancak özel ilgiye ihtiyaçları vardır. Bu parçalar tamamen yıkandığında yapılan herhangi bir hata. Elde yıkamak ve doğal havada kuruması için düz bir şekilde ayarlamak en iyisidir.

7- Spor ayakkabı

Orijinal dokusunu ve dışını kaybettikleri için spor ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkamaktan veya kurutucuya koymaktan kaçının. Isı, içinde kullanılan kauçuk malzemeyi de küçültür.

Ayrıca oku:

Evinizdeki limon tuzunun farklı kullanımları hakkında bilgi edinin

Çocukların evde size yardımcı olabileceği 8 şey

Yıkama sırasında giysileri yumuşatmak ve koklamak için karışım