Güncel İçerikler

Elma sirkesinin özellikle vücutta, böbreklerde ve göğüslerde zarar görmesi

Elma sirkesi, maya ilavesi ile elmadan yapılan sirkedir ve maya, şekeri alkole dönüştürerek asetik aside bakteri ekledikten sonra dönüştürülür ve elma sirkesinin, bir kişinin kullanımıyla elde etmek istediği birçok kullanım ve faydası olduğu söylenir ancak elma sirkesinin birçok dezavantajı vardır. Ayrıca, aşağıda ayrıntılı olarak ele alacağız. Bu konu içerir … Elma sirkesinin zarar görmesi Sindirime […]

Bu Haber 29 Aralık 2020 - 14:47 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Elma sirkesinin özellikle vücutta, böbreklerde ve göğüslerde zarar görmesi

Elma sirkesi, maya ilavesi ile elmadan yapılan sirkedir ve maya, şekeri alkole dönüştürerek asetik aside bakteri ekledikten sonra dönüştürülür ve elma sirkesinin, bir kişinin kullanımıyla elde etmek istediği birçok kullanım ve faydası olduğu söylenir ancak elma sirkesinin birçok dezavantajı vardır. Ayrıca, aşağıda ayrıntılı olarak ele alacağız.

Bu konu içerir …

Elma sirkesinin zarar görmesi

Sindirime zarar verme hissi

Elma sirkesinin tokluk hissine neden olabileceği ve iştahı azaltarak kandaki kalorinin azalmasına neden olabileceği için midede bazı rahatsızlık hissine neden olduğunu ve ayrıca yiyeceklerin yok edilmesinde midenin hareketini yavaşlattığını gösteren deneyler vardır.

Özellikle kolit ve mide ekşimesi olan kişilerde bazı sorunlara neden olan ve onlara çok fazla ağrı ve bağırsak kramplarına neden olan, elma sirkesindeki asetik asit asitliği ve mide ekşimesini artırmaktadır.

Diş minesi aşınması ve çürüğü

Bazı deneyler ve araştırmalar, elma sirkesindeki asetik asidin diş minesini aşındırabileceğini ve dolayısıyla dişlerde kolay çürümeye ve genel zayıflığa yol açabileceğini göstermiştir.

Boğazda yanıklar

Bazı araştırmalar, elma sirkesindeki asetik asitin ve kontrolsüz sık kullanımının boğazda ve yemek borusunda yanıklara neden olabileceğini göstermiştir.

Cilt yanıkları

Araştırmacılar, sürekli olarak cilde uygulandığında, elma sirkesinin dış tabakayı zayıflattığını ve bazen yanma ve deformasyona yol açtığını bulmuşlardır.

Bazı ilaçlarla etkileşime giriyor

Araştırmacılar, insülin alan şeker hastalarının kandaki potasyum seviyesini düşürmek için bu ilaçlar veya diüretiklerle elma sirkesi almalarına neden olabileceğini ve bunun da bu hastalıklara sahip olanlar için risk oluşturduğunu buldular.

Elma sirkesinin zarar görmesi

Böbreklerde elma sirkesinin zarar görmesi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, elma sirkesinin tüm vücuda birçok zararı vardır, ancak böbrekleri doğrudan etkileyen bazı zararlar vardır, bunlardan en önemlileri şunlardır:

 • Aşırı elma sirkesi tüketimi böbreklerde şiddetli ağrı ve iltihaplanmaya neden olabilir.
 • Elma sirkesi tüketmenin yan etkilerinden biri de kanda bulunan potasyum miktarını azaltması ve bu da böbreklerin aktivitesini olumsuz etkilemesi ve böbrek yetmezliğine neden olan maddenin ciddiyetini aşabilmesidir.
 • Elma sirkesinin faydalı alkali özellikleri böbreklerde, taşlarda tuz birikmesine ve ezilmemesine neden olan zararlı maddelere dönüşebilir.
 • Elma sirkesinin özelliklerinden biri de vücudu toksinlerden arındırmasıdır, ancak yanlış ve tekrarlanan kullanımlarda bu toksinlerin böbreklerde birikmesine neden olabilir çünkü konsantre elma sirkesi tüketilmemeli ve herhangi bir problem olmaması için su ile seyreltilmelidir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Elma sirkesinin cilt ve saç için iyileştirici ve estetik faydaları

Elma sirkesinin memeye zarar vermesi

Kadınlar özellikle hamilelik, doğum ve emzirme sonrası sarkık meme problemlerinden muzdariptir ve bazı kadınlar da büyük meme boyutundan muzdarip olabilir.

Bu nedenle pek çok kadın, sarkık göğüsleri ve göğüs büyüklüğünü ameliyatlardan uzak tedavi etmek için elma sirkesi kullanmaya başvurur ve doğal bir ürün kullanmayı tercih eder, ancak faydalarına rağmen aşırı ve yanlış kullanımından kaynaklanan bazı zararlar vardır ve elma sirkesinin memeye verdiği en önemli zararlar şunlardır:

 • Cilt hücrelerini etkiler, ciltte hassasiyet, tahriş ve kızarıklığa neden olur.
 • Göğüs bölgesindeki yanıklara elma sirkesinin asetik asit içermesi ve asitliği yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.
 • Göğüs derisinin rengini kahverengiye çevirin.
 • Göğüs derisinde Vitiligo lekelerine benzeyen lekelerin görünümü
 • Meme derisinin incelmesi o bölgede kanamaya neden olur.
 • Memenin kuru cildi
 • Göğüs bölgesinde karıncalanma ve ağrı hissi.
 • O bölgedeki cildin incelmesi nedeniyle yaralar kolay iyileşmez.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Organik elma sirkesinin ve en iyi ürünlerinin uygun fiyata sağlık ve estetik yararları ve zararları

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal