Emirati tasarımcı Hind bint Majid Al Qasimi, Barcelona Design ile işbirliği yapıyor

BDBarcelona

“Designed by Hind” etiketinin kurucusu Sheikha Hind, BD Barcelona Design’ın “Beyond the Crafts” grubuyla işbirliği yaptı.

BD Barcelona Design, Emirlik tasarımcısı Sheikha Hind Bint Majid Al Qasimi ile işbirliğini duyurdu. Bu iş birliği, sanatçıların ve tasarımcıların yaratıcılığını sergilemek için harika bir platform olan “Beyond the Crafts” sergisinden geliyor.Koleksiyon, 14 Kasım 2017’de Dubai Tasarım Haftası boyunca “Tek Parça” mağazasında sergilenecek.

Odd Piece, petrol öncesi, sırası ve sonrasında Orta Doğu’nun özelliklerini güçlü bir şekilde tanımlayabilen üç önemli tarihi dönemi yansıtan Dher-İş vazo koleksiyonunu sunmak için Sheikha Hind’i destekledi. Sheikha Hind’in, yaratıcı çömlek parçaları tasarlamaya dayanan ve bölgedeki öncü seramik markalarından biri olan “Designed by Hind” markasını kuran Emirlik girişimcilerinden biri olduğunu belirtmek gerekir.

Bu seçkin grup hakkında Sheikha Hind, parçaların tasarımına ilişkin vizyonunu şöyle açıklıyor: “Vazolar, her bir dönem her bir vazonun kendine özgü dokusuna yansıdığı için, tasarım akışı ve geçiş nitelikleri aracılığıyla her bir dönemin özelliklerini ve bunların diğeri üzerindeki etkilerini somutlaştırıyor.”

Ham mercan ve toprak çanak çömleklerden yapılan vazo, petrol öncesi dönemi simgelemekte, altın varak vazo ise ülkede refah ve zenginliğin hüküm sürdüğü petrol keşfi dönemini temsil etmektedir. Petrol sonrası dönem, teknolojiyi ve sürdürülebilirliği temsil eden parlak metal vazo ile yansıtılıyor, böylece her parça anlatılacak bir hikaye taşıyor.

Post-Crafts grubu aracılığıyla, çağdaş tasarım alanında gelişmekte olan yetenekleri destekleme konusundaki sürekli istekliliğiyle tanınan BD Barcelona Design, yerel tasarımcıları ve yerel sanat galerilerini kucaklıyor ve tasarım sektörünün gelişmesi için küresel pazardaki sanat eserlerini öne çıkarıyor.

Barselona merkezli Suriyeli-İspanyol tasarımcı Samer Yamani, Bahreyn’den mimar Maysam Al-Nasser, Kuveyt’ten iç mimar Lulwa Al-Radwan ve Cidde’den iki kardeş Qazzaz Pro’nun yanı sıra BD Barcelona Design’ın kalıcı koleksiyonundan beş parçanın yer aldığı koleksiyonun denetimini yaptı.

El sanatları sonrası koleksiyonun piyasaya sürülmesinden sonra Körfez ülkelerinden geçerek Dubai, Cidde, Kuveyt, Bahreyn’deki BD Barcelona Design mağazalarında durması planlanıyor.