Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Emziren bir kadın için kalsiyumun beslenme gereksinimleri ve kalsiyum yönünden zengin besinler

Bugün sizlere emziren bir kadının kalsiyumun beslenme ihtiyacı hakkında bir makale sunuyoruz, tıpta tanınan yüzde, ortalama bir insanın her gün ihtiyaç duyduğu oranın iki katıdır ve bu, bebeğin anne sütünden emdiği kalsiyum miktarı açısından gelir.Detaylar için makaleyi takip edin. Bu konu içerir … Emziren bir kadın için kalsiyumun beslenme gereksinimleri Hamile bir kadının kalsiyum ve […]

20 Aralık 2020 - 21:04 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi. A+A-

Emziren bir kadın için kalsiyumun beslenme gereksinimleri ve kalsiyum yönünden zengin besinler

Bugün sizlere emziren bir kadının kalsiyumun beslenme ihtiyacı hakkında bir makale sunuyoruz, tıpta tanınan yüzde, ortalama bir insanın her gün ihtiyaç duyduğu oranın iki katıdır ve bu, bebeğin anne sütünden emdiği kalsiyum miktarı açısından gelir.Detaylar için makaleyi takip edin.

Bu konu içerir …

Emziren bir kadın için kalsiyumun beslenme gereksinimleri

Hamile bir kadının kalsiyum ve demir yönünden zengin besinler yemesinin önemini her zaman duyarız; Çünkü fetüsü annenin plasentası yoluyla besleniyor, peki ya emziren kadın? Hamilelik zamanından çok farklı mı değil mi?

Aslında, emziren bir kadının ihtiyaçları, gebe kaldığı zamandan çok farklı değildir; Çünkü her iki durumda da çocuk, annesinin rahminde veya dışında kemiklerini oluşturmak için yüksek oranlarda kalsiyum alır, bu nedenle annenin kanındaki kalsiyumu emer, ancak doğumdan sonra anne sütünden kalsiyumu emer.

Bu nedenle, emziren bir kadının ihtiyaç duyduğu yüzdenin hamile bir kadının ihtiyaç duyduğu yüzde ile aynı olduğunu ve bunun günde 2 gram veya günde 2000 mg eşdeğeri olarak tahmin edildiğini bulduk.

Ve ortalama bir insan için, bir erkek ya da kadın hamile olmasa da emzirmiyor da olsa günde sadece bir grama ihtiyacı var ve kırk beş yaşına gelmiş ya da menopoza girmiş bir kadın için, vücudundaki eksikliği telafi etmek ve osteoporozla savaşmak için günde bir buçuk gram kalsiyuma ihtiyacı var. 40 yaşın üzerindeki kadınların yaklaşık yüzde 50’sini etkiler.

Kalsiyumun kemik yapımında, kasların güçlendirilmesinde ve yaşlıları kontrol eden osteoporoz ve osteoporozla mücadelede önemi, çocukluk yıllarınızda ve gençlik yıllarınızda kemiklerde biriken kalsiyum depolarının birlikte büyüdüğünüz ve yaralanmalara karşı savaştığınız stoklarla aynı olduğu biliniyor. Osteoporozdan.

Kalsiyumun kişi yaşlandıkça kemiklerin onu absorbe etme kabiliyetini azalttığı düşünülürse, yaşlandıkça günlük kalsiyumdan zengin besinler yeme oranının artması ve ayrıca kalsiyum absorbe etmenize yardımcı olacak besinler tüketilmesi ve D vitaminini de unutmayınız.

Özellikle kadınlar, daha sonra bahsedeceğimiz kalsiyumdan zengin gıdaları yemeye dikkat etmelidir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinden, yani kalsiyum depolarını büyük ölçüde geri çeken aşamalardan geçtiği için sürekli değiştirilmesi gerekir.

Kalsiyum açısından zengin besinler

Kalsiyum ve D vitamininin, kemiklerin para birimi olan aynı madalyonun iki yüzü olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle içlerindeki herhangi bir eksiklik osteoporoza veya kemiklerin yumuşamasına yol açabilir.

Bununla mücadele etmek ve size ve bebeğinize fayda sağlamak için, emziren bir kadın olarak sizin için gerekli günlük alım miktarına ulaşana kadar kalsiyum içeren yiyeceklerin alımını sürdürmek zorunludur.

Bu nedenle sizlere yiyeceklerden ve onları yemekten alacağınız yüzdelerden bahsedip günlük neye ihtiyacınız olduğunu hesaplayıp bu gıdalardan aşağıdakileri vereceğiz:

 • Bir fincan az yağlı veya tam yağlı süt, 300 mg kalsiyum içerir.
 • Bir fincan tam yağlı yoğurt, 270 mg kalsiyum içerir.
 • Bir fincan yağsız yoğurt 450 mg kalsiyum içerir.
 • Bir tabak ıspanak yemek size günlük ihtiyacınız olan 550 mg kalsiyumu verecektir.
 • Bir kepçe veya bir ons yağsız çedar peyniri eşdeğeri size 300 mg kalsiyum verir.
 • Bir ons tam yağlı kaşar size 200 mg kalsiyum verecektir.
 • Bir fincan tofu (soya türevi) 250 mg kalsiyum içerir.
 • Bir fincan soya sütü size yaklaşık 700 mg kalsiyum verir ve bu şaşırtıcı şey, kalsiyum yüzdesi bakımından inek sütünden daha yüksektir ve inek sütüne alerjisi olan herkes yerine soya sütünü alabilir.
 • Üç yemek kaşığı konserve sardalya 320 mg kalsiyum içerir.

Ayrıca lahana, lahana, karnabahar, kara lahana, karahindiba ve kalsiyum yönünden zengin diğerleri dahil her tür yapraklı sebzenin yanı sıra somon, kepekli tahıllar, İsviçre peyniri, Romano peyniri ve yoğurt vardır.

Doğum yaptıktan sonra kalsiyum tabletleri almaya devam ediyor muyum

Aslında bu soru, doğum yapmak üzere olan veya daha önce doğum yapmış ve sütünden verene kadar yeni doğmuş bebeğinin kucaklaşmasını endişeyle bekleyen her hamile kadın için çok önemlidir; Büyümek ve büyümek, demir, kalsiyum veya her türlü vitamin olsun sütün getirdiği tüm besinlerden yararlanmak.

Emzirmek aynı zamanda çocuğu hastalıklardan korur, bağışıklığını ve kemiklerini güçlendirir ve ona hiçbir şeyle değiştirilmeyen ve hiçbir sütle kıyaslanamayacak benzersiz bir formülle fayda sağlar Anne sütü benzersizdir ve benzersiz formülasyonlar içerir.

Bu nedenle çoğu hamile kadının yaptığı hata, sanki çocuk hamilelik sırasında beslediği besin miktarını almıyormuş gibi emzirmeden sonra demir, kalsiyum ve vitamin tabletlerini almayı bırakmaktır!

Ve bunun tersi de, çocuk aynı miktarda veya daha fazla, ancak anne sütü ile beslenecektir.

Aksine, çocuğunuz büyüyüp büyüdüğü ve kalsiyum, demir ve vitamin ihtiyacı arttığı için miktar daha fazladır ve bu nedenle sütten kesilinceye kadar bu sürekli eksikliği telafi etmek gerekir, doğumdan sonra vitamin, kalsiyum ve demir almayı bırakmayın.

Emziren anneler için önemli tavsiyeler

Şimdi emziren her anne, ister yeni bir anne isterse daha önce hamile bir anne olsun, kendisi ve çocuğu için bazı önemli tavsiyeleri dinlemek ister ve sizin için bazı talimatları aşağıdaki noktalarda özetleyeceğiz:

 • Kırık tırnaklar, saç dökülmesi, kemik ağrıları ve zayıf dişlerden duyduklarınızdan ötürü emzirmekten korkmayın.Yemekte ya da besin takviyesinde kalsiyum tabletleri ve vitaminleri almaya devam ederseniz, Allah’ın izniyle size hiçbir şey olmayacaktır.
 • Çocuğunuzu, aynı zamanda güvenli ve faydalı olan emzirmekten mahrum etmeyin, çevrenizde emzirme ağrıları, vücudunuzdaki hormonal dengesizlikler ve diğerleri hakkında ne duyarsanız duyun, kendinize ve bebeğinize iyi bakın.
 • Emzirmenin sadece bebeğiniz için değil sizin için de olumlu etkileri vardır, çünkü çok fazla kalori yakılarak süt oluşturması nedeniyle bir an önce kilonuza geri dönülür ve doğal olarak rahim yerine geçer ve doğum sonrası kanamayı azaltır.
 • Ayrıca doğumdan sonra anemiyle savaşmak için demir alın.
 • D vitamini aldığınızdan emin olun (çocuğunuzun tükettiği Vidrop noktaları) Ayrıca günde on damla alıyorsunuz, böylece vücudunuzun kalsiyumu emmesi ve kemiklerde biriktirmesi ve kemiklerinizi güçlendirmesi daha kolay olsun.
 • Doğum sonrası depresyondan kurtulun ve sağlığınız size döner dönmez yürüyüşe çıkın, bebeğinize gününüzün ve hayatınızın bir parçası gibi davranın ve dinlenmek için ona karşı görevlerinizden kurtulmaya çalışmayın, rahatlığınızdan dinlenmesini sağlayarak bu aşamayı kolayca atlatın.

Ve sonunda, hamilelik ve doğum bir kadının hayatında en az bir kez geçirdiği aşamalardır.Bunu ilginç ve eğlenceli bir deneyim haline getirin ve çocuğunuzdan bir gülüşle, yaşadığınız endişeleri, sorunları ve zor anları unutacaksınız.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several items can influ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative item on a credit report. Essentially, if the reporting agency can not confirm...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenance Systems A Goo...

You will never really get told about any one element plus there is a involving varied condition. Try examining your own unique needs wh...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items that could inf...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element in your credit report. Essentially, if the reporting agency can’t con...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa ...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm thực với VN. tài nguyên đa dạng mẫu mã dựa vào lãnh thổ rộng lớn đã giúp ch...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/