Emziren kadınlar için detaylı Dukan diyeti | İnce dergi

Emziriyorsanız bu dönemi, Emziren Kadınlar için Dukan Diyeti gibi sağlıklı ve katı olmayan bir diyet uygulayarak kilo vermek ve ideal bir vücuda ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Bu makale emziren kadınların aklındaki Dokan diyetine nasıl uyulur, ne zaman başlanabilir, emzirme sırasında ne kadar kilo verebilir ve diyet sütü etkiler mi gibi soruları cevaplamaktadır.

Bu konu içerir …

Emziren kadınlar için Dukan diyeti nasıl uygulanır

Emziren anneler için Dukan diyeti

Emzirmek kilo vermeye katkıda bulunuyorsa, o zaman kesinlikle sağlığınıza zarar vermeyen diyetleri takip etmek gibi biraz çaba sarf etmeniz gereken sihirli bir değnek değildir.

Dukan Diyeti, sağlığa herhangi bir zarar vermeyen en önemli sağlık sistemlerinden biridir, bu nedenle vücudunuzun iyileşme ve dinlenmeye ihtiyacı olduğu için doğumdan iki ay sonra başlayabilirsiniz.

Emziriyorsanız ve bebek hala emzirme sorunları yaşıyorsa ve birçok ihtiyacı eksikse, Dukan Diyetine başlamak iki aydan fazla sürebilir.

Siz ve çocuğunuz için uygun olduğundan emin olmak için Dukan Diyetine başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Emzirirken ne kadar kilo verebilirsiniz?

Genellikle bir kadın doğum sırasında yaklaşık on kilo verir ve daha sonra hamilelik sırasında yağları alması sonucunda kilosu küçülmeye başlar.

Vücudun en az altı ay alabilmesi için vücudun hamilelikten önceki kilosuna dönmesi uzun zaman alır.

Emziren kadınlar için Dokan diyetine başlamadan önce gerçekçi hedefler belirlenmelidir, böylece emziren kadınlar istenilen kiloya ulaşmak için her hafta 1-2 kilo verebilsinler.

Dukan diyeti sütü etkiler mi?

Bazılarının Dukan Diyetinin sütün kalitesini etkileyeceğine inandığının aksine, araştırmalar düşük karbonhidratların bebek için uygun beslenmeye yol açtığını gösteriyor.

Dukan Diyetini uygularken emziren kadınlar için ipuçları

  • Yağda depolanan toksinlerin kana ve süte geçmesi için salgılanma korkusu nedeniyle, emzirme sırasında Dukan Diyetinin ilk aşamasından kaçınmak en iyisidir.
  • Balık ve yumurtaya ek olarak, Dukan diyetinde izin verilen et ve derisiz kümes hayvanları gibi yiyeceklerin tüketilmesi tavsiye edilir.
  • Bakım vücudunu detoksifiye etmek için meyve suları ve su için.
  • İçecekleri tatlandırırken çok fazla şeker kullanmazken şekerden kaçının.
  • Soğan, biber ve sarımsak gibi güçlü aromalı yiyecekleri yemekten kaçının çünkü bunlar sütün tadını değiştirir, yiyeceklere fazla miktarda tuz koymazken özellikle mide ve kalça bölgesi kiloları arttırır.
  • Çay ve kahve gibi kafeinli içeceklerin azaltılması, çünkü çocuğun uykusunu bozarlar.

İnce bir dergide verdiğimiz sağlık bilgileri yalnızca eğitici bilgiler olarak kabul edilir ve bir doktora danışmanın yerini tutmaz ve bir uzmana danışmadan herhangi bir diyet uygulamamalısınız.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Kadın dünyasında yeni olan her şeyi ilk öğrenen olmak için bu konuyu paylaşmayı ve Thaifa Dergisi’ni takip etmeyi unutmayın …

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin