Emzirme döneminde önemli tavsiyeler

Doğal anne sütü, çocuğun vücudunu ve kemiklerini sağlıklı ve sağlıklı bir şekilde inşa etmesine bağlı olduğu için en önemli besindir, anne sütü bebek için tüm önemli besinleri içerir ve sağlıklı hale gelmesi için emzirme döneminde size bu dönemi rahatlıkla geçmeniz için sevgili, önemli öğütler vereceğiz, bizi takip edin. .

Emzirme döneminde önemli tavsiyeler

Bu konu içerir …

Emzirme döneminde önemli ipuçları:

Emzirme döneminde mümkün olduğunca izlemeniz gereken bazı ipuçları verecektir.

1- Nemlendirici Krem:

 • Memeleri nemlendirmek için medikal krem ​​kullanmalısınız çünkü meme ağrısını hafifletmeye yardımcı olur ve kremin kalitesi konusunda doktorunuza danışmanız tercih edilir, böylece çocuk emzirme sırasında emzirirse çocuğunuzun sağlığı için de güvenli olur.

2- Bir yastık yerleştirin:

 • Emzirirken bebeğinizi emzirme sırasında kaldırmanız ve çocuğa doğru eğilmeniz için yastık koymanız, meme ağrısını ve sırt ağrısını da azaltmak için rahat ve yumuşak bir yastık koymanız tercih edilir ve emzirme sırasında önemli püf noktalarından biridir.

3- Anne sütünün sağılması:

 • Anne sütü çocuğun ihtiyacını artırıyorsa özel bir pompa ile sütün alınmasını özel bir pompa ile yapabilirsiniz çünkü fazla süt annenin göğüslerini incitip şişmesine ve iltihaplanmalarına neden olabileceğinden bu çok önemli tavsiyeyi bu dönemde ihmal etmeyin.
 • Bunun için özel olarak satılan bir cihaz var, bebek ve anne malzemeleri mağazalarında satılıyor.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: emzirme, doğum kontrolü, doğum kontrol koşulları ve güvenli doğum kontrol hapları

4- Beslenmeden önce ılık kompres yapmak:

 • Emzirme döneminde her emziren anne, süt kanallarındaki sütün akışına yardımcı olduğu ve aynı zamanda emzirme sürecini kolaylaştırmak için süt kanallarındaki tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olduğu için çocuğu beslemeden önce ılık su kompresleri yapmalıdır, ancak kompreslerin orta sıcaklığından emin olmalısınız ve mutlaka Ilık, hafif sıcak.

5- Yemlemeden sonra soğuk kompres yapmak:

 • Emzirmeyi tamamladıktan sonra, emzirmeden sonra memeleri sakinleştirmeye yardımcı olduğu için soğuk su kompresleri yapmanızı ve memenin üzerine bir parça pamuklu bez koyarak buz torbası koymanız ve hissettiğiniz her şeyi sakinleştirmeye yardımcı olana kadar birkaç dakika bekletmeniz tercih edilir.

6- Bebeğin beslendikten sonra geğirmesine yardımcı olunması:

 • Beslendikten sonra, çocuğun beslenme sırasında yuttuğu havadan kurtulmak için geğirmesine yardım etmelisiniz.
 • Geğirme için doğru pozisyon, onu dik tutmak ve kollarınız arasında tutmak ve bebeğin başını, geğirene kadar dairesel hareketlerle sırtına hafif bir masaj yaparak omzunuza yerleştirmektir.

7- Çocuğu sadece acıktığında emzirin:

 • Bebeğinizi ağladığında emzirmeyin, çünkü ağlayan çocuğun acıktığı anlamına gelmek zorunda değildir, açlıktan başka çocuğu ağlatan rahatsızlık, güvensizlik veya bezini değiştirme ihtiyacı gibi birçok neden vardır.
 • Çocuğun acıktığını, parmağını emdiğini veya dudaklarını emdiğini, ağladığını veya yemeğe baktığını gösteren açlık belirtilerine gelince, ağladığında onu emzirmeye alıştırmayın.

8- Kişisel hijyen:

 • Emzirme döneminde temiz olmadıkları için çocuğunuza bakteri ve mikrop bulaştırdığı için kişisel hijyeninize, özellikle de göğüs veya meme uçlarına dikkat etmelisiniz, bu nedenle çocuğunuz için güvenli olan bazı göğüs temizleme yöntemlerini doktorunuza danışarak bilmelisiniz.

Emzirme döneminde önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, emzirme döneminde bebeğinize doğal süt sağlamak ve sağlığınızı ve çocuğunuzun sağlığını korumak için bunları dikkatlice takip etmelisiniz.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin