Emzirme sırasında telefonda gezinirken oluşan hasarlar Bebeğinizin güvenliği için dikkatli olun

Pek çok anne, emzirme sırasında telefona göz atmanın zararlarını fark etmeden, gençlerini emzirirken telefonu tutuyor, çünkü genellikle pişmanlıkla Arap evlerimizi işgal ediyor, özellikle de her annenin elinde telefonla bağlıymış gibi hareket etmediği müthiş teknolojik ilerleme ile.

İnterneti kullanmak ve Facebook, Twitter gibi sosyal tarama sitelerinde gezinmek ve hayatımıza takıntı noktasına kadar hakim olan ve bağımlılık sık sık vakit bulan emziren anneye ulaşmıştır. Emzirme Sıkıcı, bu yüzden en kolay çözüm emzirme sırasında cep telefonunun çocuğa verdiği zararın boyutunun farkına varmadan bir tür eğlence olarak telefonuna göz atması olacaktır, bu nedenle emzirme sırasında telefona göz atmanın sizde bir daha dokunmamanıza neden olacak zararları bu yazı ile size ince bir dergi sunulmuştur. Küçük çocuğunuzu emziriyorsunuz.

Emzirme sırasında telefona göz atmanın zararları

Bu konu içerir …

Emzirme sırasında telefona göz atmanın zararları

Burada bahsedeceğimiz emzirme sırasında telefonda gezinmenin zararları sadece fiziksel zararlarla sınırlı değil, aynı zamanda ağır psikolojik zararlarla da sınırlı olup, bunlardan en önemlileri:

1- Bebeğinizle en güzel anları kaybedin

Bir annenin çocuğuyla, hamilelikten doğum sonrasına, aralarındaki sevgi ve şefkat bağları artıncaya kadar her aşamada iletişim kurması çok gereklidir.

Emzirme sırasında göz teması kurulsa bile çocuk büyür, büyür ve daha akıllı hale gelir ve onunla sürekli iletişiminiz aranızdaki şefkat ve sevgi oranlarını artırır.

Ayrıca, çocukla olan iletişiminiz ve onun için olan şefkat ve sevgi duygusu, çocuğun psikolojik dengesini ve daha sonra uygun davranışsal ve psikolojik bir şekilde yetiştirilmesini artırmada büyük ölçüde yardımcı olur.

2- Çocuğun gecikmiş zihinsel gelişimi

 • Çocuk, ya gözlerinin içine bakarak ya da ona gülümseyerek dikkatini çekerek annesiyle etkileşime girer ve burada çocuğa tam olarak odaklanmanın önemi yatar.
 • Çocuğunuzla olan iletişiminiz ve ona tüm duygularınızı ve hislerinizi vermeniz son derece önemlidir, bu da kendine olan güvenini arttırır, dilini uyarır ve aranızdaki bağı artırır.
 • Telefona göz atarken bu gerçekleşmez, çünkü zihniniz izlediğiniz şeye karışır, bu yüzden bundan kaçınmalı ve emzirmek için özlem duyduğunuz bebeğinizle aranızda özel bir zaman ayırmalısınız.

Şunlar da ilginizi çekebilir: En iyi biberon türleri ve fiyatları

3- Çocuğun başına gelen herhangi bir değişikliği fark etmemek

 • Uzmanlar her zaman anneye emzirme sırasında çocuğa odaklanmasını, ona odaklanmasını, onu nasıl emzireceğini ve meme ucunu doğru mu yanlış mı tutacağını öğütler.
 • Ve soğuk algınlığı ve grip semptomlarından muzdarip mi, Tanrı korusun? Çocuğa odaklanmak, herhangi bir sağlık problemini başlangıçta keşfetmenizi ve dolayısıyla tedaviyi kolaylaştıracaktır.
 • Aynı şekilde, emzirme pozisyonunun kendisi için rahat olup olmadığını ve çocuğun emzirme sırasında emzirmeyi bitirdikten sonra uyuyup uymadığını veya hala açken uyuduğunu öğrenmek için.
 • Bebeğinizi emzirirken cep telefonunuzla meşgulseniz, tüm bu detaylar kesin olarak size ulaşamayacaktır.

4- Çocuğunuz için radyasyon riskleri

 • Bebeğinizin bir radyasyon kaynağına maruz kalması göz önüne alındığında, beslenme sırasında telefonunuzun veya diğer tablet bilgisayarınızın bebeğinize yakınlığı son derece tehlikelidir.
 • Ve son zamanlarda yapılan araştırmalar, cep telefonunun bebeğe olan yakınlığının, zararlı radyasyon emisyonunun bir sonucu olarak sinir sistemini olumsuz etkilediğini göstermiştir.
 • DNA’ya müdahale ederek, sinir hücrelerine zarar vererek ve beyin hücrelerine zarar vererek çocuğun sinir sistemine zarar vermeye çalışır.
 • Hepsinden en tehlikelisi, çocuğun cep telefonunda yoğun radyasyona maruz kalmasıdır, Allah korusun, çocuğun kansere yakalanması mümkündür.
 • Bilim adamları, son zamanlarda yapılan birçok çalışmada, bir çocuğun beyninin bir yetişkinden on kat daha fazla radyasyon emdiğini bulmuşlardır.
 • Son olarak, emzirme sırasında telefona göz atmanın zararlarını öğrendikten sonra, çocuğunuzun sağlığı konusunda kayıtsız olmayın sevgili anne ve telefonu çocuğunuzdan tamamen uzak tutun.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından