Emzirmeye nasıl hazırlanılır | İnce dergi

Memeyi beslenmeye nasıl hazırlarsınız? Anne sütünden daha iyi bir şey olmadığı için, annenin çocuğunu emzirme kararı yeni doğmuş bebeğin yararına verdiği en iyi kararlardan biri olarak kabul edildiğinden, annelik deneyimini ilk kez yaşayan her annenin kafasını meşgul eden bir soru.

Yüce Allah’ın, çocuğun ihtiyacını karşılayan tüm besinleri ile normal ve doğru bir şekilde büyümesi ve bağışıklığı güçlendirmesi için hazırladığı Çocuk Ve birçok hastalığa karşı direnci ve araştırmalar ayrıca anne sütüyle beslenen çocukların daha az sindirim problemi, kulak enfeksiyonu ve diğerlerine sahip olduğunu buldu.

Bu konu içerir …

Memeyi beslenmeye nasıl hazırlarsınız

Emzirmenin çocuğa sağladığı faydalara rağmen, doğumdan sonraki ilk haftalarda anne, çocuğun göğsünden emzirebilme kapasitesinden korkar.

Emzirmenin ilk döneminin istikrarlı ve başarılı bir şekilde geçmesi için memeyi emzirmeye nasıl hazırlayacağınıza dair bilmeniz gereken tüm adımları içeren ince bir günlük size ve çocuğunuz üzerindeki işlemin kolay ve kolay bir şekilde yapılabilmesi için geldi.

Memeyi beslenmeye nasıl hazırlarsınız

1- Hamileliğin son üçte birinde emzirmeye hazırlanın

Bir anne olarak, emzirmeye hazırlanmanın birçok annenin düşündüğü gibi doğumdan sonra yapılmadığını bilmelisiniz, ancak bu hamileliğin son aylarında şu şekilde yapılır:

  • Kadın akrabalarınıza ve arkadaşlarınıza emzirme konusundaki geçmiş deneyimlerini okuyun, araştırın ve sorun Genel olarak, ihtiyacınız olan tüm bilgileri güvenilir kaynaklardan temin etmek koşuluyla aramaktan çekinmeyin.
  • Ayrıca meme uçlarına masaj yapmaya başlayın ve meme uçları için nemlendirici kremler kullanın, böylece özellikle emzirirken çatlak veya yaralar oluşmaz.

2- Sağlıklı beslenme

Sevgili anne, emzirme başladığında, hamileliğin son aylarında ihtiyaç duyduğun kaloriyi en az 300 kalori artırman gerektiğini anlamalısın.

Bu nedenle uzmanlar, farklı ve dengeli yiyecekler içeren 3 ana öğün ve bu öğünler arasında ve özellikle muz olmak üzere iki atıştırmalık sebze veya meyve yemenizi tavsiye ediyor.

Araştırmalar, anne sütünün şişmanlığını artıran ve bebeği besleyen, özellikle süt ürünleri ve süt ürünleri, kümes hayvanları, kepekli tahıllar, yumurta ve fındık gibi bazı yiyecekler olduğunu göstermiştir.

Tabii ki suyu unutma, çünkü anne sütünün bileşiminin yaklaşık% 87’sini oluşturuyor, bu yüzden uzmanlar günde en az 3 litre su içmeni tavsiye ediyor.

3- Memenin temizliğini sağlayın

Bebeğinize bulaşabilecek herhangi bir mantar veya sorundan korunmak için meme hijyeni çok önemlidir, bu nedenle düzenli olarak duş aldığınızdan emin olun.

Aynı şekilde her beslenmeden önce göğüslerinizi su ile yıkayın ve ellerinizi de yıkayın.

4- Göğüs masajı

Bahsettiğimiz gibi meme masajı, annenin gevşemesini artırdığı ve fazla sütten kurtararak meme kemikleşmesini önlediği için emziren kadınların uyması gereken önemli alışkanlıklardan biridir.

Yapmanız gereken tek şey memeye üstten meme ucuna doğru dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapmak ve ardından yine nazikçe dışarı doğru hareket ettirmektir.

Meme uçlarına kuvvetli masaj yapılması uyarısı yaptığı için meme uçlarının memenin ürettiği doğal yağları kaybetmesine ve dolayısıyla kuruluk sonucu meme uçlarında çatlakların oluşmasına neden olabilir.

5- Gerektiğinde göğüs pompası kullanın

Fazla sütün miktarı fazla ise ve elinizle çıkarmayı başaramadıysanız, göğüs kemikleşmesini önlemek için fazla sütten kurtulmak için bir göğüs pompası kullanın.

6- Emzirme sütyenleri

Emzirme sütyenleri kullandığınızdan ve metal tel takviyeli sütyenlerden tamamen kaçındığınızdan emin olun, çünkü ilki göğüsleri üzerlerine çok fazla baskı uygulamadan nazikçe destekler.

7- Korku ve endişeye teslim olmamak

Bir annenin emzirmeye başladığında yaşadığı pek çok olumsuz duygu vardır, özellikle çocuğun ihtiyaçları için yetersiz süt takıntısı ve doğum sonrası depresyondan muzdarip olduğu gibi.

Emzirmeyi en olumsuz etkileyen şeyin bu olumsuz duygular olduğunu bilmek ve bu nedenle onlardan mümkün olduğunca kurtulmaya ve unutmaya çalışın.

Bebeğinizi gün içinde 8-12 kez emziriyorsanız ve bezini günde 5 kereden fazla değiştirmesi gerekiyorsa, sütünüzden yeterince aldığından emin olun.

8- İçe dönük meme başı sorunu

Bazı kadınlar içe dönük meme problemi yaşarlar ve bunun bebeklerini doğal olarak emzirmeye engel olacağını düşünürler, ancak bu tamamen yanlıştır.

Piyasada meme uçlarının içe dönük olması durumunda bebeğin emzirilmesi için pek çok araç mevcut olduğundan, size en uygun yöntemi bulmak için hamileliğin sonunda bir doktora danışabilirsiniz.

Son olarak sevgili anne, çocuğunuza vereceğiniz en iyi hediyenin onu emzirmek olduğunu bilin, çünkü bu onun için ve yaşam boyu sağlığını korumak açısından büyük bir faydadır, bu yüzden bu görevin başarısı ve devamı için hiçbir çabadan kaçınmayın.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin