En güzel 4 uyku vakti hikayesi

123rf / Evgeny Atamanenko

Çocukların çok sevdiği ve kişiliklerini etkileyen en faydalı şeylerden biri, özellikle yatmadan önce hikayeler okumaktır.

Anne, çocuğunu yatmadan önce anlatmak için her zaman birçok faydalı hikaye ve roman aramaya çalışır, bu yüzden bugün sizin için çocuğun zihninde bir iz bırakan ve kişiliğini geliştirmeye yardımcı olan ve aslında çocuğu eğlendirmek için en iyi eğitim araçlarından biri olduğu için bilgi ve kültürünü oluşturmaya yardımcı olan çeşitli yararlı çocuk hikayeleri topladık, bizi takip edin canım Anne Bu makale, çocuğunuza ilkeleri ve tavsiyeleri öğreten yeni hikayeler sunar.

1- Leyla ve Kurt’un hikayesi

Yeni bir sabah kırmızı şapkalı güzel bir kız vardı ve adı Laila idi ve ondan yiyecek almasını ve büyükannesinin evine gidip ona vermesini isteyen annesiyle birlikte yaşadı ve yolda yürürken kimseyle konuşmaması konusunda onu uyardı. Onunla oynamak zorundaydı, ama azarladı ve reddetti ve ona büyükannesinin evine yiyecek vermek için gideceğini söyledi ve burada kurt, güzel kokulu bir buket çiçek toplamasını ve büyükannesine vermesini önerdi, bu yüzden Laila bu fikirden memnun kaldı ve bunu yapmaya karar verdi ve bu sırada kurt büyükannesinin evine gitti ve onu kırdı. Ev büyükannesini dehşete düşürdü ve kurt yatağın üstüne oturuncaya ve oraya vardığında kurdu büyükannesinin yatağında uyuduğunu, hasta olduğu için şeklinin ve sesinin değiştiğini gördü ve ona yaklaştıklarında kurt onu yemek zorunda kaldı ve yoldan geçen bir kurt gelip onu öldürene kadar çığlık atmaya devam etti. Laila ona çok teşekkür etti ve annesinin onu uyardığı gibi sokakta kimseyle konuşmamayı öğrendi.

2- Topal devenin hikayesi

Ayağında topallayan bir deve vardı ve deve yarışını duyunca yarışa katılmaya karar verdi ve adını tescil ettirmek için ilerledi ancak yarış komitesi topal bir devenin zirveye ulaşmak için nasıl koşabildiğine çok şaşırdı, deve onlara düşmana güçlü ve hızlı olduğunu söyledi. Yarış sırasında herhangi bir yaralanmaya maruz kalması ve katılımı reddedildi, ancak katılmakta ısrar etti ve yarışa kendi sorumluluğunda gireceğini söyledi ve yarış başladığında tüm develer güç ve hareketle yola çıkarken topal deve çok yavaştı çünkü ağrı ne kadar hızlı yoğunlaşırsa, devenin sabrı ve topallığı yavaş yavaş devam etti Yol uzun, dağlar yüksek ve engebeli olmasına rağmen, diğer develer hızla tırmanmaya çalışırken yorgun düşmüş, bazıları yorgunluktan düşmüş, bazıları geri dönmeye karar vermiş, ulaşmak için yaklaşan develer biraz dinlenmeye başlamış, ancak topal deve topallarıyla koşarak zirveye ulaşmış ve diğer develer onu fark etmemiştir. Yokuşun dibine bile ulaştı ve diğer develer onu takip etmeye çalıştı ama başaramadı, bu yüzden yarışın sonuna ilk ulaşan o oldu ve şampiyonluk kupasını kazandı ve topallamasından çok gurur duyuyordu.

3- İnatçı kedi

Bir zamanlar yumuşak ve pürüzsüz saçlı güzel bir şekle sahip beyaz bir kedi vardı ve adı “Lolly” idi. Güzelliğine ve inceliğine rağmen hiçbir şeyden hoşlanmayan, halinden memnun olmayan, şeklinden hoşlanmayan ve hep başkaları gibi olmayı dileyen çok inatçı bir kediydi ve gördüğü gün “Lolly” kedisi gökyüzünde uçan bir kuştur, bu yüzden gökyüzünde uçmak ve bir yerden bir yere uçmak için kanatları olmasını diledi ve “Lolly” bir kuş gibi yapmaya ve uçmaya çalıştı, ancak yere düştü ve bacakları yaralandı, bu yüzden Lolly, sakatlığı nedeniyle ayaklarıyla topallayarak yürüyordu ve yürürken geçti Yanında bir tavşan bir yerden başka bir yere hızla sıçrıyor, havuç topluyor ve onu yiyordu, bu yüzden Luli tavşanı sevdi ve onun gibi atlamak istedi, ama düştü ve çok acı çekti ve bir gölün yanından geçerken balıkların lolipoplarının suda yüzdüğünü gördü ve onun gibi suyu bırakıp yüzmek istedi, ancak yüzemedi ve neredeyse boğuldu. Aceleyle dışarı çıktı ve kedi Lolly bundan memnun değildi, ama içinde güzel kokulu birçok lezzetli meyve içeren büyük bir meyve ağacı gördü. Çünkü onun bir meyve olduğunu düşündüler ve yemeye çalıştılar, ama o hızla kaçtı ve efendisine bir kedi olduğu ve başka bir şey olmasını istemediği için teşekkür etti.

4- Sahte çobanın hikayesi

Bir gün her gün koyunlarına bakan ve çok hareketli genç bir çoban vardı ama bir gün bu işten sıkıldı ve işini bırakıp eğlence ve zaman kaybetmek için başka bir şey yapmaya karar verdi, aklına bir fikir geldi ve hemen uygulamaya karar verdi. Küçük çoban, sesinin en üstünden köy halkını çağırdı ve çok bağırarak şöyle dedi: “Kurt, kurt yardım edin. Kendisine yalan söylediği için ona çok kızanlar ve yalancı çoban bu fikri sevdiler ve her zaman yapmaya devam ettiler ve köy halkı onu kurtarmaya geldi, ama sonunda başka bir gün gelinceye ve çobana bir kurt görünene kadar bir kurt görmediler ve ona ve koyunlarına saldırmaya başladı ve çoban yardım aramaya ve köy halkından yardım aramaya başladı. Ama onu tamamen görmezden geldiler ve her zamanki gibi yalan söylediğini düşündükleri için ona gitmediler ve kurt, onu kurtarmadan tatmin olana kadar çobanın koyunlarından yedi ve ondan sonra çoban yalan söylememeyi öğrendi çünkü yalancı doğru olsa bile ona inanmıyordu.