En İyi 15 Fransız Erkek Giyim Markası

Fransız tarzının çekiciliği sonsuzdur ve iyi bir sebeple. Büyüleyici, incelik ve gelişmişliği bir araya getiren ülke, kaliteyi sürekli olarak niceliğe tercih eden düşünülmüş tasarım yaklaşımıyla ünlüdür.

Bazıları Fransa’nın moda sahnesini üst düzey tasarım evlerinin ve lüks giysilerin hakim olduğu bir moda olarak tasvir ederken, son birkaç yılda genç odaklı markaların ve çağdaş butiklerin yükselişi Fransız erkek giyimini istek uyandırıcıdan erişilebilir hale getirdi.

Ancak eski bekçi, güneşin altında kendi anlarının tadını çıkaran birkaç lüks evin ardından henüz ortadan kaybolmadı. Fransız tarzı tartışmasız hiçbir zaman bu kadar çeşitli olmamıştı ve nasıl giyinirseniz giyin, sokağınızda olacak bir yönü olacaklar. İşte ilk önce nereye gideceğiniz.

APC

1987’de kurulan APC (Atelier de Production et de Création’ın kısaltması), modern yaklaşımı ve şehirli erkek giyimi sayesinde hızla sektöre damgasını vurdu.

Şehirdeki stil sahibi erkekler için tasarlanan Parisli markanın minimalist estetiği, dünya çapında beğeni topladı ve basit, yüksek kaliteli günlük parçalar için vazgeçilmez bir etiket haline geldi.

Louis Vuitton

150 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Louis Vuitton, dünyanın en eski lüks evlerinden biridir ve aynı zamanda bugün en çok talep gören evlerden biridir.

Kreatif direktör Virgil Abloh, 2018’de devraldığından beri Louis Vuitton’u, sokak giyimi meraklıları arasında dalgalanan koşum takımları, karanlıkta parlayan çantalar ve yeni takım elbise kesimleriyle neredeyse tek başına bir hype devine dönüştürdü.

Kooples

2010 yılında İngiltere’ye gelen The Kooples, etiketinin gerçek hayattaki çiftleri mallarında giydirdiğini gören akıllı reklam kampanyaları sayesinde adını duyurdu.

Bununla birlikte, pazarlama hileleri bir yana, etiketin uzun ömürlü olmasını sağlayan ve çağdaş insan için kaygan rock ‘n’ roll’dan ilham alan parçalar üreten eski stillere ve modern sadeliğe olan tutkusu.

Keskin kesimli takımlar, sıska siyah kotlar ve keskin deri ceketler bekleyin.

Sandro

Bu etiket seksenlerde doğmuş olabilir, ancak atılganlıktan başka bir şey değildir. Karı koca ikilisi Didlier ve Evelyne Chétrite’nin beyni olan Sandro, şık silüetleri, çarpıcı baskıları ve birinci sınıf imalatları sayesinde kısa sürede bir kült kazandı.

Erkek giyim koleksiyonları, hem zamansız nötr tonlarda hem de göz alıcı desenlerde güzel bir şekilde inşa edilmiş, modern zımbalar sunarak bu temel ilkelere bugüne kadar bağlı kalmaya devam ediyor.

Hangi

Ami’nin kurucusu Alexandre Mattiussi, tek başına gitmeden önce Dior ve Marc Jacobs gibi dişlerini kesti, inkar edilemez becerisini ve ayrıntılara olan gözünü kendi etiketine getirdi.

Rahat spor giyim zımbaları, bu markanın imzası ve Mattiussi’nin bizzat giydiği koyu kırmızı balıkçı bereidir – her sezon etiketin sunduğu ürünlerin vazgeçilmezi.

Dior

LV ile aynı şekilde Dior, Kim Jones’un yönetiminde kendi başına bir rönesans yaşıyor. Burada uygun fiyatlı hiçbir şey yok, oh hayır. Bir beyzbol şapkası bile 720 sterline mal olacak.

Marka, sokak giyimi çılgınlığından en iyi şekilde yararlanıyor ve 20 veya 30 yıl önce erkek giyiminde işgal ettiği biraz çirkin yerden sıkıca uzaklaştı. Ayrıntılı baskılı tasarımlar, benzersiz sargılı takımlar ve bol bol spor ayakkabı bekleyin.

Rüzgar

1927’de Paris’te kurulan Vetra, bir şeyi son derece iyi yapıyor: günlük ceket. İnanılmaz derecede dayanıklı ve pratik olmaları ile tanınan bu ürünler, kalçada iki büyük yama cebi ve aletler, telefonunuz ve cüzdanınız için bol miktarda saklama olanağı sunan bir göğüs cebi ile klasik tasarımda mükemmeldir.

Bugün, paltoyu klasik Fransız hidron mavisinin yanı sıra çeşitli kumaş ve renklerde üretiyor. Moleskin, fitilli kadife, fırçalanmış pamuk ve daha fazlasını bekleyin. Hizmet yelekleri ve kordon pantolonları dahil olmak üzere sunulan diğer iş kıyafeti klasikleri de var.

Kitsuné Evi

Bu havalı genç markanın elini modaya çevirmeden önce bir plak şirketi olarak başladığını kim tahmin edebilirdi?

Cömert dozda Paris havası enjekte edilmiş eğlenceli ve korkak ayrılıklar sunan Maison Kitsuné, çağdaş bir tavırla harmanlanmış geleneksel üretim standartlarına odaklanması sayesinde küresel moda sahnesini heyecanlandırmaya devam ediyor.

Görünür

Fransız Rivierası’ndaki Nice’den selamlayan Façonnable, Cannes Film Festivali kırmızı halısı için herkesi giydirerek yıldızlara yüksek kaliteli bir terzi olarak başladı.

Bugün, etiket hazır giyim parçalara odaklanıyor, rahat kıyı ayrımları ve gündelik Fransız klasiklerinin yanı sıra ünlü terziliğini ortaya çıkarıyor.

Saint Laurent

Saint Laurent, bir süredir kendine özgü havalı diliminde yaşıyor. Rock ‘n’ roll tarzı ilham mı arıyorsunuz? İhtiyacınız olan her şey için Fransız evinin kataloglarından başka bir yere bakmayın.

Bir süredir olduğu gibi dar ya da skinny jean pantolonlar, ekose ya da vahşi baskılı gömlekler ve deri motosiklet ceketleri (Jeff Goldblum ona bayılıyor) burada da günün sırası. Evet, size bir bombaya mal olacaklar, ancak yakında modası geçmeyecekler.

Hartford

1979 doğumlu bu Paris markası, ülkenin spor mirasını basit Avrupa zarafetiyle harmanlayarak ilham almak için ABD’ye bakıyor.

Sonuç olarak, Hartford, hala şık görünmek isteyen daha aktif erkekler için mükemmel olan, kendi adını taşıyan ‘alternatif klasikler’ olan tatlı bir gündelik giysi yelpazesi sunuyor.

Krank mili

Havuzda, plajda ya da barda fark edilmenizi sağlayacak mayo, 1970’lerin sörfçülerinden ilham alan tasarımlarıyla Vilebrequin’in spesiyalitesi.

Bugün, bu lüks marka çeşitli canlı baskılarda yüksek kaliteli, çabuk kuruyan şortlar üretmeye devam ediyor – kaplumbağalar, yelkenli tekneler ve aradaki her şeyi bekleyin.

Sörveyör

Arpenteur, nihai Fransız markası olabilir. İş kıyafetlerini çiviler, daha akıllı giysiler giydirir ve giysileri, fiyat noktasında benzersiz tasarım ayrıntılarına sahiptir.

Temel olarak, yeni bir gardırop arıyorsanız, bu ilk bağlantı noktanız olmalıdır. İşlemeli şapkalar, Küba yakalı gömlekler ve kargo şortları dahil her şey Fransa’da üretildi. Onları birleştirirsen Brittany’nin bu yakasındaki en iyi giyinen adam olursun.

Genel Atölyeler

Moda sahnesinde nispeten yeni olan 2012’de kurulan Officine Generale, güçlü bir erkeksi görünüm oluşturmak için akıllı terziliği klasik iş kıyafetiyle bir araya getiriyor.

Koleksiyonlarında kullanılan ağırlıklı olarak haki, bej ve gri renk paletiyle özetlenen askeri etkiler de büyük rol oynuyor. “Gösterişli veya kaba” (Officine Generale’nin sözleri, bizim değil) hayranı değilseniz, bu etiket tam size göre.

Bir cevap yazın