Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

En İyi Çim halı Döşeme

Suni çim: Avantajları, çeşitleri, özellikleri ve kaliteli olanı nasıl satın alınır En iyi suni çimi satın almak için adım adım kılavuz. Eviniz için ihtiyacınız olan sentetik çimi bulmak için avantajlar, çeşitleri, özellikleri ve püf noktaları… Anahtarları size detaylı olarak açıklıyoruz! Suni çim Suni çimin ( Meksika’da sentetik çim )çim halı döşeme futbol sahalarından bahçelerin, yüzme havuzlarının, çatı katları, balkonların, terasların, kamusal alanların […]

19 Haziran 2021 - 9:15 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi. A+A-

En İyi Çim halı Döşeme

Suni çim: Avantajları, çeşitleri, özellikleri ve kaliteli olanı nasıl satın alınır

En iyi suni çimi satın almak için adım adım kılavuz. Eviniz için ihtiyacınız olan sentetik çimi bulmak için avantajlar, çeşitleri, özellikleri ve püf noktaları… Anahtarları size detaylı olarak açıklıyoruz!

Suni çim

Suni çimin ( Meksika’da sentetik çim )çim halı döşeme futbol sahalarından bahçelerin, yüzme havuzlarının, çatı katları, balkonların, terasların, kamusal alanların veya otellerin açık alanlarında yeşil bir sentetik çim matı oluşturmak üzere kullanılmaya başlanmasından bu yana uzun zaman geçti. . . .

çim halı döşeme,suni çim döşeme,çim yer döşemesi,

Sentetik çim, malzemelerindeki teknik gelişmelerle, bakımında önemli avantajları ve gerçekten gerçekçi görünen sonuçları ile doğal çimin mükemmel bir alternatifidir .

Ek olarak, hava veya diğer koşullar nedeniyle doğal çimlerin büyümesinin zor olduğu yerlerde mükemmeldir. Şüphesiz, kalitesini tanımlayan üç yön vardır:

Suni çim lifler sentetik doğal çim görünüyor ki ihtiyacınız birçok sırlarını gizlemek için en uygun kaliteyi satın biliyorum. Burada her şeyi adım adım açıklıyoruz, başlayalım!

Suni çim ve doğal çim: Avantajlar ve dezavantajlar

Kusura bakmayın, her iki sistemin de avantajları ve dezavantajları var, mükemmel bir sistem yok! Sentetik çim ile ne kadar daha fazla yüzey ve bahçe alanı kaplamamız gerektiği fark edilmeye başlandı .

Avantajları suni çim

Varsa, parça ve kurulum için bir garantileri vardır.Yüksek fiyatlı olanlar doğal ve güzel görünüyor.
Doğal çim modeline göre önemli su tasarrufu .Dokunma yumuşak ve rahat olabilir.
Dayanıklı ve hijyeniktirler.Liflerin dikey olarak geri kazanılması için tekniklerle zaten imal edilmişlerdir.
Önemli bir avantaj. Tüm yıl boyunca yeşil renge sahibiz .Kaliteli olanlar çok aşındırıcı değil.
Minimum bakım (paradan ve zamandan tasarruf).Yangına dayanıklı olarak imal edilirler (Çeşitli sertifikaları vardır)
Hava koşullarına dayanıklı: soğuk, güneş, yağmur, buz.Kötü koku oluşturmazlar.
Toprak gübre ve kimyasallarla kirlenmez.Yüzme havuzlarından UV ışınlarına veya klora dayanacak şekilde üretilmiştir.

Bizim için fiyatla ilgili değil (ki bu önemli), çünkü tartışmanın daha çok zevkle ilgili olduğuna inanıyoruz. Her şeyin artıları ve eksileri vardır.

Bir doğal bahçe ile ilgisi yoktur yapay çim olursa olsun ürün ne kadar başarılı, o gerçektir!

DOĞAL BİR BAHÇE, YAPAY BİR BAHÇEYLE KARŞILAŞTIRILAMAZ, GERÇEK BU! AMA DAHA FAZLA BOŞ ZAMANIN VE DAHA AZ BAŞ AĞRISININ TADINI ÇIKARACAKSINIZ

Doğal bir bahçe bir “zaman tasarrufu”dur suni çim döşeme(dikim, meranın kesilmesi ve yakılması, sulanması, gübrelenmesi ve ölü alanların ekilmesi, kırık sprinkler değiştirilmesi vb.) bakımı çok önemlidir. Ve prefabrik bir çimde bakım minimumdur, böylece istediğiniz her şeye adamak için zaman kazandırır.

Dezavantajları suni çim

Kaliteli malzeme istiyorsanız. Metrekare (m2) yüksek, basit plastik talaşlar yok!
Orta-büyük yüzeyler için kurulumunun yeterli olması ve uzun süre dayanması için uzman bir şirket kiralamak gerekir.
Genelde hep aynı yerden geçtiğimiz için zamanla plastik talaşlar biraz ezik görünmeye başlar (Özellikle ucuz suni çim ile)
Doğal olmayan bir malzeme olduğu için yazın ısınır. Özellikle filamentler jaba kalitesinde olduğunda. Bazı şirketler güneşte ısınmalarını azaltan teknolojiler sunar.
Doğal çimin o tazeliği ve kokusu kaybolur
Kir birikimini gidermek doğal çime göre daha zordur.
Yıllar geçmesine rağmen, o ilk rengin kaybı orada.

Suni çim türleri

Her ne kadar malzeme cinsine göre (daha sonra detaylı anlatacağız) veya silis kumu gerektirenler ve gerektirmeyenler olarak sınıflandırabilsek de.

Bizim için en uygunu kullanıma göre sıralamaktır. Bu özellik normalde kalınlığı, pürüzsüzlüğü, yeşilimsi estetiği, montajını ve satın alma fiyatını etkiler. Suni çim türleri biz kullanımıyla piyasada bulmak şunlardır:

Suni çim türleriMilimetre cinsinden ortalama çim yüksekliğiTahmini kullanım
Bahçe için suni çim40 – 60 mmılımlı
Yüzme havuzları için suni çim40 – 60 mmılımlı
Teraslar, çatılar ve teraslar için suni çim40 – 60 mmılımlı
Peyzaj ve dekorasyon için suni çim25 – 40 mmsık
Anaokulları ve okullar için suni çim30 – 50 mmyoğun
Çoklu sporlar için suni çimOrtalama 25 mm (padel kortları, tenis 15 – 20 mm)yoğun
Yeşil alanlar ve şehir planlaması için suni çim25 – 40 mmsık
Etkinlikler için suni çim (halı stili)9 – 25 mmyoğun
Kurumsal bahçeler için suni çim (halı stili)9 – 25 mmyoğun

Mağazalarda satın alabileceğiniz çok çeşitli sentetik çim modelleri var , güzel! Pek çok seçenek, seçebilmekle eş anlamlıdır, ancak sırayla, bize söyledikleri kadar iyi olmayan bir materyali bize satmak için çok sayıda rekabet ve kötü uygulamalarla da eş anlamlıdır.

Bu yeşil kaldırımı bahçemize monte etmek önemli bir yatırımı temsil ediyor ve bu nedenle iyi sonuçlar ve uzun ömürlü olmasını istiyoruz. Ama … Suni çimin fiyatını ne artırır?

DOĞAL ÇİMİN YERİNİ ALACAK KALİTELİ BİR SUNİ MALZEME SATIN ALIP ALMADIĞIMIZI BİLMENİN TEK YOLU, ÖZELLİKLERİNİ VE BİLEŞENLERİNİ KARŞILAŞTIRABİLMEK İÇİN BİLMEKTİR.

Doğal çimin yerini alacak kaliteli bir suni malzeme satın alıp almadığımızı bilmenin tek yolu, özelliklerini ve bileşenlerini bilmektir.

Sentetik çimin kaliteli olup olmadığı nasıl anlaşılır? Biraz daha okumak zorunda kalacaksınız, pencereden para atmak istemiyorsanız, gerçek bu!

Suni çim özellikleri

Kaliteli bir endüstriyel bitki belirlemek için tüm önemli noktaları göreceğiz , iyi görünün ve en iyisini satın alacaksınız! Size yapabileceğimiz en iyi tavsiye bu.

En çok önerilen kullanım

Sentetik çimi istediğimiz yere, iç mekanlara , dış mekanlara , dikey olarak vs. kurabilsek de, üreticiler tarafından en çok önerilen kullanımlar şurada bulunabilir:

Ev alanıSpor alanları (Spor tesisleri)Çocuk bölgesi
TerasFutbol sahasıKreş
 avluKürek tenis kortuçocuk parkları
 havuzTenis kortu
 avluGolf Sahası ve Minigolf
 BalkonSpor Salonu (Çapraz Fit)
 Çatı katıçoklu spor
 Duvar (dikey bahçe)
Evcil hayvan alanıEtkinlik alanıKamusal alan
Köpek alanlarıAçık hava etkinlikleriBahçeler
Kediler için alanlar FuarlarMeydanlar ve kentsel alanlar

Bu arada, iç mekan bahçeleri ve dekorasyon hakkında, evde dikey bir bahçenin nasıl kurulacağına dair kapsamlı bir rehberimiz var , tavsiye edilir! Birçok ipucu ile.

Suni çim parçaları şeması

Kaliteli bir suni çim parçasını tanımlamak için en önemli gördüğümüz kısımları aşağıdaki şemada belirttik. Ve sonra onları ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Kurulumumuz için daha sonra en iyi ürünü seçebilmek için konseptlerini gözden geçirmemiz gereken yapının bazı bileşenleri vardır:

 • Lifler . Birlikte sentetik çimin yeşil mantosunu oluşturan yeşil filamentler (iplikler) seti.
 • Mikronlar . Milimetrenin binde biri cinsinden iplik kalınlığı.
 • ölçer . İpliklerin dikiş sıraları arasındaki mesafe. Örneğin çevre düzenlemesinde, ortalama bir inçin 3/8’idir. Kurulumun fiberine ve amacına bağlıdırlar.
 • Dikişler . Her bir dikiş hattındaki noktaların lineer metre başına sayısı.
 • Pelerin . Her ilmekteki bir lifin uç sayısı – kıllar.
 • Birincil destek katmanı . Liflerin sabitlendiği ve sabitlendiği destek.
 • İkincil veya lateks destek tabakası . Bitirici kaplamadır. Dayanıklılık için önemlidir. Fiberleri birincil arkalık ile birleştiren lateks katman (daha ucuz, ancak kalite açısından daha kötü) veya poliüretan.
 • Decitex (DTEX) . 10.000 metre ipliğin gram cinsinden ağırlığını içeren iplik ölçü birimi. Dtex ne kadar küçükse, lifler o kadar ince veya iplik o kadar dardır.

Ve buradan ne çıkarabiliriz? Kısmen, bu yönler, satın alacağımız modelin kalitesini gösterir ve aşağıdakileri basitleştiririz:

Bize bir elyafın kalitesini söylemenin hızlı bir yolu ip yoğunluğudur . Ağırlıklarına (DTEX) ve hacmine (Mikron, yükseklik ve genişlik) bağlı olmasına rağmen, ipliklerin yoğunluğu ışığa bakılarak kontrol edilebilir.

İPUCU: IŞIĞA KARŞI İPLİKLERİN YOĞUNLUĞUNA BAKARSAK. DÜŞÜK DESİTEKSLİ LİFLER OLDUKÇA ŞEFFAFTIR VE BU NEDENLE DAHA AZ GÜÇ VE DAYANIKLILIK

Bir önceki görselden, bir mağazaya gidip fiyatları sorsak, az çok önceki açıklamalara karşılık gelen bir etiket görürüz. Aşağıdaki gibi bir etiket göreceğiz:

Sentetik çimleri oluşturan bileşenleri biraz daha anlamaya başladık bile. Şimdi neye bakmamız gerektiğini görmek için biraz daha analiz etme zamanı…

Lif türleri ve şekilleri

Doğal çime benzeyen sentetik lifler, ipliğin üretilme şekline göre iki büyük gruba ayrılabilir: fibrile ve monofilament . Genel olarak konuşursak, şunları yapardık:

Fibrillenmiş iplik lifleriMonofilament iplik lifleri
Başlangıçta doğal görünümlü değil. Zamanla bölünürken daha iyi bir görünüme kavuşur.Daha doğal bir görünüme sahiptir
genellikle daha ucuzdurGenellikle daha pahalıdır
Spor alanlarında sık kullanılan uygulamalarTüm kullanımlar için uygulamalar

Fabrikada monofilament iplik lifi, son kısmında ekstrüde edilir ve bu, temel olarak ayak altındaki stabilitesini geliştirmek (yeşil mantonun bükülmesini önlemek) amacıyla farklı bir şekil sağlar:

 • Düz şekil . Endüstriyel çim bükülme eğilimindedir ve ilk şeklini geri kazanmaz.
 • C, V veya W şekli . Bu düşme eğilimi ile iyileşme eksikliğini gidermeye çalışır.
 • Merkezi kaburga şekli . Santral sinir sayesinde iyi bir iyileşme var.

Bir önceki bölümde de yorumladığımız gibi , lif eninde ve kalınlığında suni çimin fibrilasyonu, aşınmaya karşı direnç sağladığı için önemlidir , daha fazlası daha iyidir! Substrat alırken karşılaştırabileceğimiz bir faktör olacaktır.

Ayrıca elyafların yangına dayanıklılık, UV koruması (Güneşten korunma) ve bahçe havuzu çevresi için ise klor koruması için garanti mühürü olmalıdır.Ayrıca %100 geri dönüştürülebilirler!

Bu arada, renkli çimlerden kaçının, sadece çocuklu parklar için kullanışlıdır!

Suni çimin ideal yüksekliği nedir? Kullanıma ve insan trafiğine bağlı olarak bir çim yüksekliği seçmeliyiz . Ortalama olarak bahçe, peyzaj ve dekorasyon için 30 ile 50 mm arası tavsiye edilir. Eğer yükseklikten biraz habersizsek şunu görebiliriz:

 • Az kullanım ve trafik ile bahçe işleri: 40 mm ila yaklaşık 60 mm yükseklik.
 • Orta kullanım ve trafik bahçeciliği: 25 mm ila yaklaşık 40 mm yükseklik.
 • Açık alanlarda yüksek kullanımlı ve yüksek trafikli bahçe işleri: 9 mm’den yaklaşık 40 mm’ye kadar yükseklik.

SAHİP OLDUĞUMUZ YÜKSEKLİĞİ KULLANIMA GÖRE KOYMALIYIZ, DAHA DEĞERLİ DEĞİL, DAHA İYİ! DAHA UZUN ÇİM AYRICA DAHA FAZLA SÜRTÜNME AŞINMASI ANLAMINA GELİR

Bu kilit noktada! dirençlerini ve su tahliyesini görmek için malzemelere bakmalıyız…

Endüstriyel çim lifi malzemeleri

Her üreticinin yeşil bir alan yaratmak için malzeme ve imalatta kendi yenilikleri vardır , ancak sentetik elyaf için kullanılan malzemenin tabanı veya altlık (Taban), aşağı yukarı herkes için aynıdır.

Genel bir kural olarak, Avrupa’da üretilen rulo halindeki elyaf ve taban tabakası iyi kalitededir.İspanya’da iyi üreticiler var! Asya’da yapılandan kaçının, iyi sonuç vermez. Ne olduğunu yeşil çim halı böyle olarak kabul edilir.

 • Sentetik çim lifleri malzemeleri . Başlıca üç malzeme; Polietilen (PE) , Polipropilen (PP) ve Poliamid (PA). Biz var ilginç malzemeler kılavuzu .
 • Sentetik çim destek malzemeleri . Birincil arkalık olarak bilinen ilk katman, genellikle polipropilenden yapılmış dokunmamış bir kumaştır . Yapay liflerin dikildiği katmandır. Olarak bilinen ikinci tabaka ikinci tabaka , genellikle lateks  ya da (kaliteli metrekare başına lateks 900 gram az olacaktır) poliüretan (PU) . Her ikisi de sızdırmazlık yapıştırıcısıdır.

Bu malzemelerin avantajları ve dezavantajları vardır; az çok direnç ve sertlik, esneklik, yumuşaklık, sıcaklık değişimlerine daha iyi dayanır vb. Bu yüzden, özellikleri ve özellikleri daha iyi görmek için bir şematik var:

Sızdırmazlık malzemesini uygularken taban matının (Destek) olup olmadığı konusunda genellikle bir tartışma vardır; daha iyi olan lateks veya poliüretan (PU). Ancak gerçekte, yeni teknolojiler her iki üründe de kaliteli malzemeler sağlıyor. Profesyonel bir seviyede, Futbol örneğin, FIFA sahip kaliteli bir rehber üzerinde Yapma otlar ve bu diğer kitapta .

En iyi yolu iyi bir desteğe sahip olduğunu bilmek olduğu; Her şeyden önce, satın almak istediğiniz ürünün ücretsiz bir örneğini alın. İkinci olarak, çim parçasının köşesini başparmaklarınızla kavrayın ve eğer kolayca yapabiliyorsanız, iki katmanı ayırmaya çalışın! O üründen kaçının.

TABANI OLUŞTURAN İKİ KATMANI KOLAYCA AYIRABİLİYORSANIZ (ÇİM TABAN) … O ÜRÜNDEN KAÇININ!

Alışverişe gittiğimizde plastikle kapatılmış rulolar halinde satılıyorlar . Profesyoneller, 2 metre genişliğinde (en yaygın) ve 4 m genişliğinde ruloları tercih eder. Geniş yüzeylerde, taşıma kolaylığı için bir metre genişliğinde ve “kesilmiş” uzunlukta da bulabiliriz.

Çim rulosu ne kadar küçükse , o kadar fazla derz, o kadar fazla montaj işi ve daha olası estetik problemler, olukta tutun!

Silika kumlu veya olmayan suni çim

Bir bıçak – elyafın (iplik) dikey kalması için bir dolgu malzemesi gereklidir. Hiçbir şey yoksa, bir süre sonra yatar.

Ayrıca yeşil halıya ağırlık ve sağlamlık katar. Ayak seslerine daha rahat, kabarık ve yumuşak bir his. Yaz aylarında nemi daha iyi korur veya çılgın yağmur durumunda düzenleyici bir filtre görevi görür.

Burada üreticiler, bize ekstra özellikler kazandıracak dolgu malzemesini elde etmek için birkaç sisteme sahiptir :

 • Birincisi, bir tür kum, doğal mantar, hindistancevizi lifleri vb. kullanmaktır. Tipik olarak bu silika kumudur ve en iyi seçenektir. Yani sanayileşmiş çim döşendikten sonra üzerine eşit olarak dağıtacağımız (m2’ye yaklaşık 3/5 kg yeterlidir) ve işlemin normalde tırmık ve fırça ile yapıldığını dikkatlice bir kum matı ekleyeceğiz veya bir makine serpme veya üst pansuman ile mekanize edilir.
 • İkincisi, iki tür ipliğe sahip bir endüstriyel çim kullanmaktır – lifler. Daha uzun ve daha düz filamentlere sahip ilk katman ve stabiliteyi korumak için kıvırcık şekilli ipliklerden oluşan ikinci katman.
 • Yukarıdakileri birleştirirsiniz.
 • Zaten futbol sahaları, ragbi vb. Zaten çok profesyonel temalar, birkaç katman koyabilirsiniz; birincisi kum, ikincisi ise bazı sentetik malzemeler ve hatta eski lastiklerden kaynaklanan çizikler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En İyi Çapa Makinası Alırken Nelere Dikkat En İyi Çapa Makinası Alırken Nelere Dikk...

En İyi Çapa Makineleri Aileden kalma Antalya’da küçük bir bahçemiz var. Zaman zaman orayla ilgileniyoruz ve bizi çok mutlu ediyor. Bahç...

Beton zemine çim ekmek Beton zemine çim ekmek

Beton Zemin Üzerine Çim Nasıl Dikilir Beton zemine nasıl çim ekileceğini buradan öğrenin. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, bet...

Seyrek çim nasıl sıklaşır bakım ekim Seyrek çim nasıl sıklaşır bakım ekim...

Mükemmel çim için çim tohumu nasıl ekilir Çim tohumlarının ekilmesinin, çim satın almak ve döşemek için daha iyi bir alternatif olmasın...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/