En İyi Teras Halısı Modelleri

BİR TERAS NASIL DEKORE EDİLİR VE MÜKEMMEL DIŞ MEKAN HALISI NASIL SEÇİLİR

Bir yıl önce açık alanlara şimdi hak ettikleri önemi vermemiş olabiliriz. Ve son ayların tecrübesinden sonra evde bir teras veya balkona sahip olmak hayatımızın temel direği haline geldi. Birçoğumuz için evlerimizde neredeyse unutulmuş bu alanlardan daha fazlasını elde etmeyi önerdik.

İşte bu yüzden bahar ve güzel havalar yaklaşırken, size terasları nasıl dekore edeceğiniz ve kilimlerin neden dış mekan için de mükemmel olduğuna dair bazı ipuçları vereceğiz.

Güzel havanın tadını çıkarmak için teraslarımızı ve balkonlarımızı hazırlayalım!

Teras dekorasyonunda trendler

Bir önceki yazımızda 2021 iç dekorasyon trendlerinden ve bu yeni normalle birlikte alışkanlıklarımızın nasıl değiştiğinden bahsetmiştik. Evlerimizin nasıl hayati öneme sahip bir mekana dönüştüğü, aynı zamanda bir çalışma ve kopukluk alanı haline geldiği, rahatlık ve refah arayışının günün düzeni olduğu.

“Yavaş” stil, dekorasyon açısından olmazsa olmaz haline geldi , iç tasarım giderek uyum ve mekandaki sakinliğin ve kendi enerjimizin uzlaşmasını arıyor. Aynı şey dış mekanlar için de geçerli, doğal malzemeler dış mekan dekorasyonunda büyük bir rol üstlendi, ancak geleneksel olana düşmeden bir makyaj vermemiz gereken daha fazla seçenek var.

Bu yıl, teras halısı doğal stili koruyan, ancak rahat ve basit bakımın avantajlarına sahip malzemeler üzerine bahse giriyoruz. Bu dış mekanların dekorasyonları çok süslü olmayan bir stili savunurken, aynı zamanda ihtiyacımız olan huzuru bize ilham etmeyi başaran nötr renklere de güveniyor. Örneğin bej, sıcak olması her şeye iyi gider ve teraslarımıza inanılmaz bir şıklık katar.

İyi bir seçenek, rattanı taklit eden ve çok doğal bir görünüme sahip olan, aynı zamanda güneşe ve sıcaklıklara da dayanıklı olan reçine mobilyalardır. Bu mobilya çok rahat, konforlu ve sıcaktır.

Baharın kapıda olduğunu göz önünde bulundurarak teras ve/veya balkonlarımız için dekoratif unsurlar seçerken renk yağmurunu da unutmamalıyız. Daha geleneksel bir tarz için nötr tonlar, toprak tonları veya bordo; daha cüretkar olanlar için ise karşı koyamayacakları bir renk kombinasyonu hazırladık.

Qada toplama kilim

Malzemeler

Bir dış mekan halısı seçerken, bakımı dikkate almalıyız. İhtiyaçlarımız daha pratik bir halıya odaklanıyorsa, aşağıdaki özellikleri karşılayan bir halı seçmemiz gerekecek:

  • Su geçirmez – su geçirmezdir ve su ile zarar görmeden yıkanabilir.
  • Güneşe dayanıklıdır – UV ışınlarından renk kaybetmez.

Seçilen malzemelere dikkat etmeliyiz, çünkü jüt veya bambu gibi doğal nitelikleri tercih edersek, bunlar çok daha hassastır. Bu nedenle, hava durumuna ani hava değişimi hakimse, sentetik bir elyaf tercih etmenizi öneririz.

Dış mekan kilimleri bize ne getiriyor?

Halıların mekanlara, teraslara da sıcaklık ve rahatlık getirdiğini zaman zaman belirtmiştik. Dış mekan kilimleri bu alanları çok daha misafirperver hale getirir. Ek olarak, yemek odası, oturma odası veya “rahatlama” alanı yaratarak alanları sınırlandırmamıza yardımcı olurlar.

Geniş bir alana sahip olmak gerekli değildir, teras çim halı istenen sonuca ulaşmak için iyi bir dağıtım yapmak yeterlidir. İster geniş bir terasa sahip olun, ister daha küçük bir balkona sahip olun, iyi bir halı seçimi elde etmek istediğiniz görsel etkiye çözüm olacaktır. Ayrıca halı seçiminin sadece zemini kaplamadığını, aynı zamanda olası dış kusurları gizlemeye de yardımcı olduğunu unutmamalıyız.

Boyutlar ve konum ipuçları

Halının boyutu kadar mobilyaların dağılımı da mekanımızın görsel sonucu üzerinde önemli bir rol oynamaktadır. Terasımızda bir dinlenme alanımız varsa, her bir mobilya parçasının iki ön ayağı halının üzerine yerleştirilmelidir. Ancak yemek alanınız varsa halıdan çıkmadan hem masayı hem de sandalyeleri örtmelidir. Masa yüzeyinden yaklaşık 80 cm fazla boşluk bırakarak.

QADA halımız

“Her zemine uygun” bir halı, bir In & Out halısı, yani hem iç hem de dış mekanlarda çalışan bir halı.

Qada , Woop Rugs tarafından bu koleksiyon için özel olarak geliştirilen tezgahlarda Basketwave tekniği veya sepet dokuma olarak da adlandırılmaktadır. %100 Coslan bantlar ve kendi kaymaz Woop desteğimiz ile yapılmıştır.

Coslan bant, pamukla aynı hissi verir ancak daha fazla avantajı vardır:

  • yıkamak daha kolaydır
  • renk kaybetmez
  • “boncuklanma”ya neden olmaz
  • daha güçlü ve daha dayanıklıdır
  • asitlere ve alkalilere karşı dayanıklıdır
  • su, kir ve nemi iter
  • yanmaz ve antibakteriyel tedavilere izin verir

QADA kilimleri teras veya balkonunuzu süslemek için mükemmeldir, dışarıya direnmek için gerekli özellikleri karşılar ve her zaman iç mekanlara da yerleştirilebilir.

Modeller

Tam bir yaz ruhu içinde hissetmek için “yavaş” tarzdaki terasa ulaşmak için daha nötr renklerden daha cesur renklere kadar 7 farklı renk arasından seçim yapın.

Kada modelleri

Ve biraz suni veya yün örgüler ekleyerek veya iki farklı renkteki kurdeleleri karıştırarak daha özel bir halı yapın.

Temizlik

Suya sorunsuz dayandığı için bakımı çok kolaydır, ancak toz ve kiri emmek için periyodik olarak vakumlamak önemlidir. Zor lekeler, nötr sabun ve hortum için yeni gibi olacaktır.

Qada, dış mekan alanınızı rahat, konforlu ve bağlantıyı kesmek için mükemmel bir yer haline getirecektir.