En pahalı çamaşır makinesi

Çamaşır Makinesi – Satın Alma Önerileri, Sıralama ve İncelemeler

Günlük yaşamın en önemli araçlarından biri, zaten kendileri için çok az şeyi olanlara zaman katma avantajına sahip olan çamaşır makinesidir. en pahalı çamaşır makinesi , dünyanın en pahalı çamaşır makinesi , çamaşır makinesi en pahalı,  İyi bir yıkama sağlamak ve aynı zamanda faturadan tasarruf etmek için en uygun modeller hangileridir? Her zaman sadece pahalı bir ürün iyi değildir, çünkü iyi bir fiyata birkaç tane var, ancak akıllı özelliklerle dolu. Sizin için doğru olanı seçmenize yardımcı oluyoruz: rehberimizi okumak için zamanınız yoksa işte ilginç bulduklarımız. En üstteki Samsung Appliances WW10T554DAT / S3Çamaşır makinesi 10 kg AddWash Ai Control, akıllı telefonla iletişim kurmak için yapay zeka kullanan ve uzaktan bile etkileşim kurmanızı garanti eden bir model. Add Wash özellikli kapak, daha sonra yıkama döngüsü sırasında deterjan veya giysi koymanıza olanak tanır. Çamaşır makinesini yapan veya kıyafetlerini toplayanlar için sırt ağrısını önlemek için daha yüksek açıklığa sahip, 9 kg’lık Beko Önden Yüklü Çamaşır Makinesi 9 Kg Sınıf A +++ ile ikna olduk . Birçok programla donatılmış olup, faturada önemli bir tasarruf için A +++ sınıfına aittir.

SAMSUNG Ai Kontrol AddWash WW10T554DAT / S3BUGÜNÜN FIRSATINI GÖRÜN

Samsung çamaşır makinesi, akıllı telefonunuzu işlevlerine bağlamak için teknolojiyi kullanan yenilikçi bir modeldir, böylece onu uzaktan da kontrol edebilirsiniz. Add Wash ile donatılmış kapak, yıkama sırasında başka giysiler veya deterjanlar koymanıza izin verir.Piyasadaki en ucuz ürünlerden biri değil, ancak özellikleri nedeniyle daha düşük bir maliyetle satılamıyor. Bu nedenle, böyle bir bütçeniz varsa, bu bir yatırımdır.A +++ sınıfına aittir, bu nedenle yeterince harcama yapmak isteyenlerin mutluluğu için elektrik maliyetlerini düşürmenize olanak tanır.

İKİNCİ SEÇENEK

BEKO Çamaşır Makinesi WTX91232WI 9 Kg Sınıf A +++ Sıkma 1200 rpmBUGÜNÜN FIRSATINI GÖRÜN

Beko’nun çamaşır makinesi, elektrik maliyetlerini içermek için A +++ sınıfına aittir. Daha yüksek bir açıklık ile donatılmış, sırt ağrısı olanlar için çok fazla bükülmeyi önler ve 9 kg’a kadar giysiyi alabilen geniş bir sepete sahiptir.Çok iyi ama aynı zamanda gürültülü bir santrifüjü olan bir model, bu nedenle mahalleyi de rahatsız etmemek için gece boyunca çalıştırmamanız tavsiye edilir.Kayda değer sonuçlara ihtiyaç duyan ancak bütçesi çok yüksek olmayanlara adanmış, iyi kalite / fiyat oranına sahip bir cihaz.Fiyata bakın 

BEKO Çamaşır Makinesi İnce WUX61032W 6 Kg Sınıf A +++ Sıkma 1000 rpmBUGÜNÜN FIRSATINI GÖRÜN

Bu model, döngünün seçimini kolaylaştıran ve ne zaman biteceğini belirlemenizi sağlayan bir ekrana sahiptir. A +++ sınıfının ait olduğu sınıf, iyi miktarda enerji tasarrufu yapmanızı ve faturaya çok fazla para harcamamanızı sağlar.Kapasite sadece 6 kg ile sınırlıdır, bu nedenle büyük ailelere veya çok miktarda çamaşır yıkamak isteyenlere adanmış bir çamaşır makinesi değildir.Çok düşük satış fiyatı, bu modelin işlevlerinin kalitesinden ödün vermez, bu nedenle küçük tasarruf sahipleri için idealdir.Fiyata bakın 
Amazon.it’deki fiyatı görün

Satın alma rehberi – En iyi çamaşır makinesi nasıl seçilir?

Pek çok şüpheniz var ve nereden satın alacağınızı ve hatta iyi bir çamaşır makinesini nasıl seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Önerilerimize bir göz atın ve ihtiyaçlarınıza en uygun modeli bulmak için çeşitli seçenekleri değerlendirin.

Sadece bir A +++ kurutucuya sahip olmanın yeterli olmadığını, ancak enerji sınıflarının her durumda önemli olduğunu keşfedeceksiniz: tavsiyelerimize uyarak yeni çamaşır makinenizi bulacak ve paradan tasarruf edeceksiniz. 

Programlar

Göz önünde bulundurulması gereken ilk husus, herhangi bir kumaş türünü işlemeyi düşünüyorsanız, yalnızca çeşitli yıkama döngülerinin mevcudiyeti olabilir. Bu nedenle, giysi seçimine ve sıcaklık için bir düğme veya bu parametreleri ayarlamanıza izin veren bir ekran mevcut olmalıdır.

Bazı modeller size önceden var olanları seçme seçeneği sunar, böylece size zaman kazandırır. Ayrıca, sadece enerji değil aynı zamanda sudan da tasarruf etmek için yıkanacak çok fazla çamaşırınız olmadığında veya yarı yükte kısa döngülerin varlığını da göz önünde bulundurun.

Ekstra durulama yapmanıza, sıkma döngüsünü hariç tutmanıza ve / veya döngünün başlangıcını programlamanıza izin veren tuşlar, özellikle herhangi bir tür giysiyi yıkıyorsanız, hafife alınmaması gereken işlevlerdir.

Enerji sınıfları

Çamaşır makinesine harcanacak miktar önemliyse, bir sonraki adım, enerji sınıfının faturada tasarruf sağlayacak şekilde olmasını sağlamak olacaktır. Aslında önemli bir maliyeti olan bir model, en azından beklenmedik bir su ve elektrik tüketimiyle sonuçlanmayacağını garanti etmelidir.

Ürün sizi nasıl çalıştığına ikna ederse, ancak B’ye eşit veya daha düşük bir sınıfa aitse, masraf gerçekten küçük olmadığı ve yüksek faturaları ödemekte büyük sorun yaşamadığınız sürece, onu yalnız bırakın. Aksi takdirde, A’ya bahis yapın, kategorisinin en üstünde olan A +++ ise daha iyidir.

Inverter motor veya daha az enerji kullanmanızı sağlayan programlar gibi özellikler seçim aşamasında değerlendirilerek, her zaman tasarruf perspektifinde kalacak.

İnce mi değil mi?

Boyutlar, çamaşır makinesinin seçiminde son derece ayırt edici bir faktördür: Evde çamaşır yıkama alanınız, çok yeriniz var mı yoksa hiç yok mu? Geniş, iyi bölünmüş bir dairede yaşıyorsanız, istediğiniz herhangi bir model ve herhangi bir büyüklükte iş görür.

Öte yandan, alan sadece bir köşeye bile indirgenirse, derinliği azaltılmış ve bu nedenle sizi içinde yaşadığınız ortamdan çok fazla fedakarlık etmeye zorlamayan ince bir çamaşır makinesini tercih etmek daha iyidir.

Dairenizi optimize etmenin diğer yolları, kapıyı ve dolayısıyla çalacağı alanı feda eden üstten yüklemeli bir çamaşır makinesini tercih etmek veya çoğu kullanıcı tarafından sıklıkla benimsenen bir çözüm olan yerleşik bir model seçmektir.

En iyi 11 çamaşır makinesi – 2021 sıralaması

Burada, piyasada satılanlar arasında hangi çamaşır makinesinin satın alınacağına dair tavsiyelerimizden bazılarını bulabilirsiniz. Daha da fazla tasarruf etmek için çevrimiçi satılan modellerin özelliklerini değerlendirin ve teklifleri karşılaştırın.

1. Samsung Appliances WW10T554DAT / S3 Çamaşır Makinesi 10 kg AddWash Ai Control,

Ana avantaj

Samsung çamaşır makinesi, Wi-Fi kullanan ve cep telefonuyla iletişim kuran, döngülerin ilerleyişini güncellemek ve çeşitli işlevlerine uzaktan bile erişime izin vermek için Ai Control teknolojisini kullanıyor. Dokunmatik panel, sadece dokunarak programı, kumaş türünü, dereceleri ve sıkma devirlerini seçmenize ve ayrıca çamaşır makinesini çalıştırmanıza, duraklatmanıza veya kapatmanıza olanak tanır. Add Wash lumbozu, eklemeyi unuttuğumuz bir giysiyi yerleştirebilmenizi sağlar ve 10 kg kapasitesi onu geniş bir aile için bile uygun bir model haline getirir.

Ana dezavantaj

Bu çamaşır makinesinin maliyeti, son derece teknolojik bir örnek olduğu ve bugün ilerlemenin sağladığı hiçbir avantajdan vazgeçmediği için çok yüksektir. 

Karar: 9.8 / 10

Tüm işlevlerine rağmen enerji alanında çok önemli harcamaları akla getirebilen, pahalı faturalardan kaynaklanan harcamaları azaltan ve dolayısıyla bütçeyi etkilemeyen A +++ sınıfına ait olma özelliği taşıyan bir ürün çok fazla tanıdık.

AÇIKLAMA TEMEL ÖZELLİKLER

Teknolojik

Samsung çamaşır makinesi, hem en az çabayı hem de maksimum verimi isteyen herkese adanmıştır: Bu model için kullanılan yüksek teknoloji sayesinde, aslında, çamaşırları yıkamak için çok fazla çaba sarf etmeniz gerekmeyecek Dokunmatik panelden başlayarak, kontroller oldukça sezgiseldir.

Bütününe “mekansal” bir görünüm vermenin yanı sıra, kullanımı kolay ve sadece yıkama türünü (kumaşa göre) değil, aynı zamanda dereceleri, döndürme devirlerini de ayarlamanıza izin veren bu unsurdan başlayalım. ve döngüyü başlatmak veya durdurmak için.

Ancak bu modelin gerçek gücü, akıllı telefonla iletişim kurmak için Wi-Fi bağlantısının kullanılması ve bu nedenle nerede olursanız olun güvenliği sağlamak için işlevlerin uzaktan bile ayarlanmasına ve ayarların kontrolüne izin vermesidir. 

Sadece bu da değil, çünkü sistem daha da verimli olmak için Yapay Zekayı da kullanıyor: çamaşır makinesi aslında kullanıcının seçimlerini ezberliyor ve aynı zamanda hangi döngünün başlayacağı ve ne kadar sürmesi gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunmak için hava durumunu da kontrol ediyor. Bu tesisler, elbette, bu kalemin çok yüksek maliyetini haklı çıkarmaktadır.

AddWash ile Lombar

Son dakikada, yıkama döngüsüne başladığınızda, bir giysiyi yerleştirmeyi veya çok geç olduğunda yumuşatıcıyı unutmayı kaç kez unuttunuz? 

Add Wash ile kapak bu sorunu çözecektir: Aslında, bu çamaşır makinesinde, klasik kapamaya ek olarak, yıkama sırasında da açılabilen ve böylece bir giysi eklemenize izin veren, üstte bir tane daha vardır. ya da gerekli olduğunu anladığımızda bir temizlikçi.

Bu, aynı zamanda su tasarrufu sağlayan akıllı bir çözümdür, çünkü süreleri kısaltmak ve örneğin yumuşatıcıyı beklenenden daha erken yerleştirmek istiyorsanız, böylece bir döngüyü kısaltabilirsiniz. 

Bu unsur, 10 kg’lık kapasitesi ile birlikte, bu çamaşır makinesini internette en çok satan çamaşır makinelerinden biri haline getirmekte ve kullanıcıların olumlu görüşlerini en çok kazananlardan biri haline getirmektedir. 

Ekonomik yıkama

Bu modelin bir diğer güçlü yanı da şüphesiz onu 2021’in en iyi çamaşır makinelerinden biri yapan eko yıkama sistemidir. Nelerden oluşur? Deterjan, giysilere daha derin nüfuz edebilen, kiri daha iyi temizleyen, ancak hepsinden önemlisi daha az enerji kullanan kabarcıklara dönüşür. en pahalı çamaşır makinesi , dünyanın en pahalı çamaşır makinesi , çamaşır makinesi en pahalı,

Bu husus, sadece modelin maliyeti göz önüne alındığında değil, aynı zamanda 1400 rpm’ye ulaşabilen santrifüj gibi faturada daha yüksek maliyetlere yol açabilecek özelliklere sahip olduğu için çok önemlidir. Daha fazla bakteri yok etmek için bu elementi kullanan buhar fonksiyonunun dahil edildiğini unutmayalım.

Öte yandan, motor İnvertördür, bu nedenle tüketim ama aynı zamanda gürültü içerir ve enerji sınıfı en yüksek olan A +++, harcanan bir euro bile pişman olmamak için, ancak bunu bir ilke yatırım olarak düşünün. -sınıf cihaz.

Son olarak, sabun kalıntılarını sadece tamburdan değil, aynı zamanda deterjan çekmecesinden de çıkaran iç sistemin temizleme sistemleri de vardır, ki bu genellikle çıkarılması ve dolayısıyla temizlenmesi zordur.

2. Beko Önden Yüklü Çamaşır Makinesi 9 Kg Sınıf A +++ 

Satın alma tavsiyemiz arasında, kalite / fiyat oranı açısından en iyi çamaşır makinelerinden biri olan Beko’nun eksik olmaması, yenilikçi fonksiyonlar karşısında önemli bir masraf içermeyen ve düzenlemelerini kolaylaştıran bir ekran.

Yalnızca her bir kumaşa adanmış programlar değil, aynı zamanda Xpress gibi enerji tasarrufu sağlamayı veya yün veya hassas kumaşları özenle işlemeyi hedefleyen programlar da vardır. Bu model A +++ enerji sınıfına aittir, bu nedenle tüketim daha da azalır, kendilerini bir gaf öderken bulmak istemeyenlerin zevkine.

Büyük sepet, giysinin yerleştirilmesini ve çıkarılmasını kolaylaştırır ve üstte açıklığa sahiptir, bu da sırt ağrınız varsa çok fazla eğilmemenizi sağlar. 9 kg’lık kapasite, kendisini sadece gömlek ve pantolon yıkamakla kalmayıp yorgan veya çarşaf yıkamakla sınırlamak istemeyenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Oldukça gürültülü olan santrifüj için çok kötü, ama aynı zamanda iyi sıkılmış giysileri geri getirecek kadar da güçlü.ProParanın karşılığı:

Özellikle mevcut fonksiyonların niceliği ve niteliğini düşünürseniz, bu model için karşılaşılacak masraf çok yüksek değildir.Programlar:

Daha fazla enerji harcamasını içermek için, aralarında yün için olanı ile narin ve hızlı olanların öne çıktığı çok sayıda vardır.Enerji tasarrufu:

Bu model A +++ sınıfına ait olduğundan tüketim çok düşük olacağından faturanızda sorun yaşamazsınız.E karşıSantrifüj:

Gürültülü olduğu kadar güçlü olduğu için, gece boyunca cihazın çalıştırılmamasını gerekli kılar.

3. Beko WUX61032W Çamaşır Makinesi Ücretsiz Kurulum Önden Yükleme 6 Kg

En iyi çamaşır makinesini seçmek için çeşitli kılavuzlara başvurduysanız, öncelikle değerlendirilecek özelliklerden birinin şüphesiz enerji sınıfı olduğunu bilirsiniz: seçilen model en ucuz olsa bile bu tasarruf faturanızda yeterince maliyetli olacak.

Bu nedenle, A +++ sınıfı bir çamaşır makinesini avantajlı bir maliyetle pazarlayan Beko’nun önerdiği gibi bir çözüme odaklanılması tavsiye edilir. Bu nedenle ilk masraf aşırı değildir ve aydınlatma masrafları bütçenizi ağır bir şekilde etkilemeyecektir.

Bu model, işlenecek kumaşa bağlı olarak düğmeyi kullanarak seçilen döngünün süresini görüntülemenizi sağlayan bir ekrana sahiptir; ayrıca ek durulama veya sıkma yapmak için yan düğmeler de vardır. 

Ancak kapasitesi oldukça küçük, sadece 6 kg, bu nedenle bu Beko çamaşır makinesi kesinlikle tek bir kişi veya yıkayacak çok fazla giysisi olmayanlar için ilgi çekici.ProSınıf A +++:

Bu, bu çamaşır makinesinin ait olduğu, çok rekabetçi bir maliyet göz önüne alındığında, onu piyasadaki düşük fiyatlı modellerden biri yapan bir liyakat noktasıdır.Paranın karşılığı:

Bu modelin maliyeti, performansın kaliteli olmasına rağmen, piyasadaki diğer modellere göre düşüktür.Görüntüle:

İşlem yapmanız gereken kumaşa göre, düğmeyi kullanarak seçtiğiniz döngünün süresini görüntülemenize olanak tanır.E karşıKapasite:

Bu model yalnızca 6 kg çamaşır taşıyabilir, bu nedenle büyük bir aile için doğru model değildir

4. Candy CS4 1272D3 / 1-S İnce Önden Yüklemeli Çamaşır Makinesi 7 Kg

Candy, sadece üst düzey işlevlerle değil, biraz daha fazla teknolojiyle donatılmış bir model sunuyor, bu da ev işlerini yapmayı kolaylaştırıyor. Aslında, akıllı telefona bağlanmak ve uzaktan bile çeşitli seçeneklere erişmek için NFC bağlantısını kullanıyor ve bazı sorunları da çözüyor.

Kullanabileceğiniz programlar farklıdır, düğme kullanılarak ayarlanabilir ve ekranda görülebilir: harcamaları içermek ve zaman kaybetmemek için daha hızlı olanları ve diğerleri de özenle işlenecek daha hassas kumaşlara adanmıştır.

Katlama güçlüğü çekenler için bile erişimi kolaylaştırmak için kapının daha yüksek bir açıklığı vardır, ancak kapasitesi 7 kg ile sınırlıdır, bu nedenle çok fazla çamaşır yıkamanız gerekiyorsa başka bir çözümü tercih etmeniz gerekecektir.

Özellikleri göz önüne alındığında ve daha fazla tasarruf için A +++ enerji sınıfına ait olan iyi fiyat. Dahası, incedir, bu nedenle bu tür cihazlar için az yer kaplayanlar için uygundur.ProNFC bağlantısı:

Bu işlev sayesinde akıllı telefonu çamaşır makinesine bağlamak, işlevleri yönetmek ve sorunları uzaktan bile çözmek mümkündür.Lombar:

Daha yüksek bir açıklık ile donatılmış olup, sırt ağrısı çeken ve kıyafetlerini nasıl toplayacağını bilmeyenlerin problemini çözer.Paranın karşılığı:

Faturada önemli bir tasarruf için mevcut ve A +++ sınıfına ait olan programlarla ilişkili olarak geçerli bir maliyeti olan bir model.E karşıKapasite:

7 kg’a kadar giysiyi taşıyabilir, bu nedenle çok fazla veya çok hantal çamaşırları yıkayamazsınız.

5. Bosch Ev Aletleri WAT28749IT Serisi 6 Aktif Oksijenli Yıkama Makinesi 

Pazardaki en geçerli ürünler arasında yer alan bu Bosch çamaşır makinesi, giysileriniz için doğru programı seçmenize ve her şeyi sorunsuz izlemenize yardımcı olacak bir düğme ve ekran sunar. 

Atık ve giderleri içermek için, sadece ait olduğu sınıf olan A +++ değil, aynı zamanda kumaşların iyi sanitasyonunu sağlarken düşük sıcaklıklardan yararlanan bir program seçme olasılığı da vardır: biz bahsediyoruz ActiveOxygen, yaşadığımız dönemde daha ne kadar faydalı.

Diğerleri, evcil hayvanınız varsa veya evde alerjiniz varsa, daha kısa sürede temiz giysiler almanıza veya neredeyse tüm alerjenleri ortadan kaldırmanıza izin verir. Her halükarda sepetin özel yapısı sayesinde yıkama çok hassas olacaktır. Kapasite 9 kg, ancak maliyet herkes için değil: küçük bütçeler için kesinlikle çok yüksek.ProDaha az atık:

Temizlikten ödün vermeden yıkama süresinin kısaltılmasına imkan veren özel fonksiyonlar sayesinde hem masrafları içermek hem de daha az su ve elektrik kullanmak mümkün olacaktır.Kapasite:

En fazla 9 kg giysi, dolayısıyla çarşaf veya büyük parçalar da yerleştirebilirsiniz.Sepet:

Yıkamanın hassas ve kumaşa saygılı olması için yapılmış bir yapıya sahiptir.E karşıMaliyet:

Satış fiyatı piyasadaki en yüksek fiyatlar arasındadır, bu nedenle tüm bütçelere adanmış bir model değildir.

6. Samsung WW70K5210XW İnce Çamaşır Makinesi 7 kg AddWash 

Evde çok az yer var mı yoksa çok fazla alan sunmayan ancak boş bırakmak istemediğiniz bir köşeye bir cihaz mı yerleştirmek istiyorsunuz? Çözüm, Samsung’unki gibi yaklaşık 46 cm derinliğe sahip ince bir çamaşır makinesidir.

Bununla birlikte, işlenecek kumaş türüne göre mevcut programlar arasında seçim yapmanıza olanak tanıyan ekranlı ve düğmeli modern bir model olduğu için sunduğu tek avantaj bu değildir. 

Kuşkusuz güçlü olan nokta, AddWash ile kapı, yani 50 ° iç sıcaklık aşılmadığı sürece sonradan yerleştirmenize izin veren bir açıklık olan giysi veya deterjan, ihtiyaç duyanlar için güzel bir kaynaktır. son dakikada bir giysiyi yıkayın.

Kapasite 7 kg, ancak enerji sınıfı A +++ ve İnvertör motor ile birlikte faturada iyi bir tasarruf garanti ediyor. maliyet iyidir, ancak çamaşır makinesini akıllı telefona bağlayan ve teknisyene başvurmadan mevcut sorunları anında tespit eden bir işlev olan Smart Check ile ilgili bazı sorunlar var.Proİnce:

Bu model, evde yeterli alana sahip olmayan ve sınırlı derinliğe sahip bir çamaşır makinesi arayanlar için idealdir.AddWash:

Lombar, çamaşırları veya deterjanları daha sonra döngüler sırasında bile koymanıza izin veren bu sisteme sahiptir.Enerji tasarrufu:

A +++ sınıfına aittir, İnvertör motoruna güvenebilir ve maliyet sınırlaması için programlarla donatılmıştır.E karşıAkıllı Kontrol:

Bu etkileşimli işlev bazı işletim sorunlarına neden olur, bu nedenle yine de bir teknisyene danışmak zorunda kalırsınız.

7. LG F4WT409AIDD Önden Yüklemeli Çamaşır Makinesi 9 Kg 

Bir cihazdan istediğiniz şey, esas olarak hayatınızı kolaylaştırmak için mi? Daha iyi yıkama ve kumaşlara daha fazla saygı sunmak için AI DD teknolojisini kullanan bu LG çamaşır makinesine bir göz atın.

Bu model aslında, örneğin yün veya hassas kumaşlar söz konusu olduğunda, hasarlı olabilecek tamburun çok fazla kuvvetle hareket etmesini önlemek için, takılan giysinin ağırlığını ve türünü özerk olarak algılayabilir.

Düğmeyle seçilebilen ve aynı zamanda ekranda görülebilen çeşitli programlar arasında, tüm akarları ortadan kaldırmak için buhar kullanan Allergy Care öne çıkıyor. Enerji sınıfı A +++ ve İnvertör motoru, tüketimi büyük ölçüde azaltır ve döngüleri daha sessiz hale getirir.

Ayrıca, işlevleri uzaktan yönetmenize ve yeni yıkama döngüleri indirmenize olanak tanıyan Wi-Fi bağlantısı da vardır. Bununla birlikte, tüm bunlar, piyasadaki en ucuzlar arasında olmayan bir harcama anlamına gelir.ProYapay zeka:

Bu çamaşır makinesi, dengeli döngüleri sağlamak ve sepete yerleştirilen giysiye yönlendirmek için kumaş türünü ve ağırlığını otomatik olarak algılayan AI DD teknolojisini kullanır.Programlar:

Mevcut birçok ürün arasında, akarların% 99,9’unu ortadan kaldırmak için buharı kullanan Allergy Care öne çıkıyor.Sessiz:

İnvertör motoru, A +++ enerji sınıfı ile bağlantılı olarak yalnızca gürültüde değil, aynı zamanda tüketimde de bir azalma sağlar.E karşıMaliyet:

Wi-Fi bağlantısının varlığı daha yüksek bir maliyet anlamına gelir, bu nedenle büyük bir bütçeye sahip olmanız gerekecektir.

8. Hisense WFGE7012V Bağlantısız Önden Yüklemeli Çamaşır Makinesi 7 Kg

Hacimli giysileri veya kalın çarşafları ve yorganları yıkamak, onları çamaşır makinesinden çıkarma zamanı geldiğinde zor olabilir: Kapak genellikle işe yaramaz ve ayrıca hacimli, hassas bir giysiyi yırtma riski de vardır.

Hisense bunun yerine bu modelde bulunan, 34 cm açıklığı ve genişliği 180 ° ‘ye kadar genişletme imkanı olan bir tanesine sahiptir, bu nedenle bu konuda sorun yaşamazsınız. Ayrıca iç sepet, kumaşları bileşimlerine göre yıkayan ve dolayısıyla elle yıkıyormuşsunuz gibi onlara özen gösteren özel bir yapıya sahiptir.

Ekranda dokunmatik kontroller bulunur, ancak aynı zamanda tambura yerleştirdiğiniz öğeler için kendi başına doğru döngüyü tanımlayan Otomatik Yıkama da dahil olmak üzere mevcut birçok programdan birini ayarlamak için düğmeyi de kullanabilirsiniz. Daha önce unutulmuş bir giysiyi eklemek istiyorsanız, yıkamayı durdurma imkanı da çok kullanışlıdır.

Maliyet ortalamadır, ancak bazı kullanıcılar kapı kapatma sistemiyle ilgili arızalar bildirmektedir.ProBüyük lumboz:

Bu eleman sadece 34 cm açıklığa sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda 180 ° genişliğe sahip olduğundan, çarşaf gibi hacimli eşyaları çamaşır makinesinden çıkarmak daha kolay olacaktır.Programlar:

Aralarında Otomatik Yıkamanın eklenen giysileri tanıyabildiği ve gerçekleştirilecek döngü tipini kendi kendine programlayabildiği birkaç tane mevcuttur.Giysi ekleme:

Kapıyı açmanızı sağlayan bu işlev sayesinde döngü başladığında bile bir giysi ekleyebilirsiniz.E karşıKapanış:

Oldukça teknolojik bir model olduğu için zaman ayarlı kapanma özelliğine de sahip olduğundan problem olması durumunda giysilerin manuel olarak çıkarılması mümkün olmamaktadır.

9. Indesit Üstten Yüklemeli Çamaşır Makinesi 6 Kg Sınıf A +++

Tercihiniz üstten yüklemeli bir çamaşır makinesiyse, bu Indesit modeli oldukça makul fiyatı da göz önüne alındığında ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. En yüksek sınıfa giren bir üründen bahsediyoruz, dolayısıyla A +++, bu nedenle yıl boyunca elektrik maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı oluyor.

Kontroller açıklığın üst kısmında üstte bulunur ve ön yıkama veya sıkma devirleri gibi fonksiyonları seçmenize izin veren her iki düğme ve programı ayarlamak için bir düğme ile donatılmıştır. Boyutlar dağınıklık yaratacak şekilde değil çünkü 90 x 40 x 60 cm’de kalıyoruz.

Beyaz renkte olan bu çamaşır makinesi 6 kg kapasiteye sahip olup, ortalama yıkamak için kıyafeti olanlara hitap etmektedir. Zayıf nokta, santrifüj maksimumda, yani 1000 rpm’de olduğunda nesneyi hareket ettirecek kadar fazla olan gürültüsüdür.ProEn çok yükleme:

Bu çamaşır makinesi pek çok kişinin beğendiği bir sisteme sahip ve bu da kompakt boyutuyla da oldukça popüler bir model haline geliyor.Enerji tasarrufu:

A +++ olduğu sınıf, bu nedenle sık kullanırsanız büyük bir elektrik maliyeti olmayacaktır.Maliyet:

En üste yerleştirilen kontroller gibi imkanlar da göz önüne alındığında, masraf aşırı görünmemektedir.E karşıGürültülü:

Santrifüj maksimumda iken sadece çok sessiz değil, aynı zamanda titreşimlerden dolayı hareket ediyor

10. Hotpoint NFR328W TR N Önden Yüklemeli Çamaşır Makinesi 

Hotpoint firmasının bu modeli, modern ve fonksiyonel bir çamaşır makinesi için doğru miktarı harcamak isteyen ortalama bir kullanıcının ihtiyaçlarını karşıladığı için kalite / fiyat oranı açısından da oldukça geçerli.

Ekran, kalan süreyi görüntülemenize olanak tanır, böylece programın ne zaman bittiğini bilirsiniz, düğme ise yıkamayı sıcaklığa ve işlenecek eşyalara göre ayarlamanıza izin verir.

Mevcut programlar, leke çıkarmadan başlayarak, en inatçı olanları çıkarmak için, bakterilerin çoğunu giysilerden uzaklaştırmak için buharı kullanan ve alerjisi olanlarla karşılaşan Buhar Hijyeni’ne kadar çeşitlidir.

İnvertör motoru ve A +++ enerji sınıfına ait olması, elektrik maliyetinde büyük bir düşüşe neden olur, ancak bu teknolojinin varlığıyla ilgili olarak aşırı gürültü bildirenler var.ProParanın karşılığı:

Bu makale çok gelişmiş işlevlere sahip olduğundan ve liderlerin saygısı için tasarlandığından, karşı karşıya kalınan masraf geçerlidir.Programlar:

Bunların arasında, giysilerden neredeyse tüm alerjenleri gidermek için buhar kullanan leke önleyici ve Buhar Hijyeni öne çıkmaktadır.Çevirici:

Motor bu teknolojiden yararlanır ve enerji sınıfı A +++ ile birlikte elektrik maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olur.E karşıSessiz değil:

Kusur, maksimum devirde olduğunda çok fazla titreşim yaymasıdır

11. Miele WSA 033 WCS Aktif Standart Çamaşır Makinesi A +++

Bir Miele çamaşır makinesi satın alma fikrine yaklaştığınızda, paranızı olağanüstü performansın ötesinde yüksek değerli bir cihaza yatıracağınızı zaten biliyorsunuz. Ayrıca bu durumda ürün, en narin giysileri korumak için mükemmel olan bal peteği yapısına sahip sepeti ile hemen geldiği için hayal kırıklığına uğratmaz.

Ancak, maliyeti çok yüksek olan, ancak sepetteki giysi miktarını anlamayı başaran gibi akıllı programlar sunabilen bir modelin tek gücü bu değildir. doğru şekilde su ve elektrik, atık içeren.

A +++ sınıfına aittir, bu nedenle faturada tasarruf sağlanır, bu nedenle dijital ekranın varlığı bu açıdan etkilenmeyecektir. Yerleşik sensör her türlü su sızıntısına karşı koruma sağlar ve 1400 rpm santrifüj sessiz ve verimlidir.

Bu modelin kapasiteleri 7 kg ve 8 kg’dır, bu nedenle tüm aileler için tasarlanmıştır.ProSepet:

Bal peteği dokusu kumaşlara masaj yapar, nazik davranır ve yapılarına saygı gösterir.Enerji tasarrufu:

Sadece mevcut giysi miktarına göre su ve enerji dozajlayabilen programlar değil, aynı zamanda faturada masrafların azaltılmasına katkıda bulunmak için A +++ sınıfı da var.Emniyet:

Entegre sensör, herhangi bir su sızıntısına karşı koruma sağlayarak bir teknisyenin çağrılmasını önler.E karşıGider:

Bu modelin maliyeti dolaşımdaki en yüksek maliyetler arasındadır, ancak bu çamaşır makinesinin yapısal kalitesi göz önüne alındığında bir yatırımdır.

Çamaşır makinesi nasıl kullanılır

Önemli olan sadece seçtiğiniz model değil, aynı zamanda onu kullanımınızdır: A sınıfı bir çamaşır makinesi, yanlış kullanılırsa, önemli maliyetler içerebilir veya birkaç ay içinde harap olabilir. Bunlar ve diğer sorunlar nasıl önlenir?

Akıllıca nasıl kullanılacağına dair ipuçlarımıza göz atın.

Yükleme ve yıkama programı

Temelden başlayalım: Motor gibi parçalara veya hatta çamaşır makinesinin tüm iç yapısına aşırı yüklenmemek için tamburu aşırı doldurmamak iyi bir fikirdir. Abarttığınızı nasıl anlarsınız? Kapı kapanmakta zorlanacak ve programı başlatırsanız tambur düzgün dönmeyecektir.

Hata yapmaktan korkuyorsanız yükü tartan ve fazla olduğunda sizi sesli olarak uyaran sensörlü çamaşır makinesi tercih edebilirsiniz. Benzer şekilde, seçtiğiniz modelin işlevlerini akıllıca yönetmek için işlem görecek kumaşa en uygun yıkama programını seçmeniz önerilir.

Deterjan kabını temizleyin

Birkaç kez görmüş olabileceğiniz gibi, içine çeşitli deterjanların yerleştirilmesi gereken seperatörlü tepsi, çamaşır makinesinin kendisini mahvedecek kalıntılardan kaçınmak için kirlenme eğilimindedir ve temiz tutulması gerekir.

Eğer sizin tambur temizleme programı varsa, periyodik olarak çalıştırmanın yanı sıra, kabın içine antibakteriyel dökerek sıyrılıp küf veya zararlı maddeler oluşturabilecek tüm kalıntılar giderilebilir, çamaşırların yanı sıra çamaşır makinesinin kendisine de. 

Tepsiyi çıkarabiliyorsanız (ancak bu tüm modellerde mümkün değildir), kireçlenme oluşturmadan önce biriken deterjan ve yumuşatıcıyı temizlemek için eski bir diş fırçası da kullanabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

Çamaşır makinesi nasıl temizlenir?

Çamaşır makinenizin dış kısmı nemli bir bez ve yağ giderici kullanılarak, özellikle zaman ve doğrudan ışık kaynaklarına maruz kalma sonucu lekeler olabilecek kapak ve plastik parçalara özellikle dikkat edilerek, üretilen ısıya göre temizlenebilir. cihazın kendisi tarafından.

Deterjan tepsisi çıkarılabiliyorsa ağ veya eski bir diş fırçası ile kolayca temizlenebilirken, sepet gibi iç kısımda ise sirke veya bikarbonat ilave edilerek deterjan veya kireç kalıntılarından arındırılabilir. yıkama döngüsü.

Çamaşır makinesi nasıl dezenfekte edilir?

Birçok modelin, iç ortamı her zaman temiz tutmaya ve kıyafetleri de etkileyebilecek zararlı maddelerden arındırmaya yardımcı olan antibakteriyellerle donatılmış özel programları vardır. Bununla birlikte, daha da güvenli olmak istiyorsanız, deterjan sepetine veya çekmecesine doğrudan biraz kaba tuz, bikarbonat veya şarap sirkesi ekleyin.

Aslında bu üç unsur, küf oluşumuna yol açan tüm birikimleri ortadan kaldırabilmektedir. Ancak piyasada, her yıkamaya ekleyebileceğiniz veya ayrı ayrı vakum döngüsü yaparak kullanabileceğiniz çamaşır makineleri için özel dezenfektanlar bulunmaktadır.

Çamaşır makinesi nasıl yapılır?

Eğer ilk kez sahipseniz, endişelenmeyin: sadece kapıyı açın, elbiseleri renkli veya beyaz olmasına göre bölünmüş şekilde yerleştirin, ancak kapıyı zorlukla kapatabilirsiniz.

Bu yapıldıktan sonra, yıkanacak kumaşın türüne özel programı etkinleştirin (ancak bazı modellerde, en dayanıklı olanları gösteren “Beyaz” gibi işlevler olabilir) ve bu ise sıcaklığı ayarlayın. otomatik olarak seçilmedi.

Örneğin beyazlar veya pamuk için 60 ° ‘den yukarı çıkmak daha iyidir, öte yandan renkler çok kirli olmadıkça 40 °’ den fazla yıkanmamalıdır. Bu noktada çamaşır makinesini çalıştırabilir ve kademeli olarak deterjanları ekleyebilirsiniz: özel bölmedeki deterjan ve yumuşatıcı da.

Katkı eklemeniz gerekiyorsa, ambalajlarındaki talimatları izleyin. Bu seçeneği kolaylaştırmak için, hemen hemen her yerde satışta olan kapsülleri doğrudan sepete yerleştirmek için seçebilirsiniz.

Çamaşır makinesinde ayakkabı nasıl yıkanır?

Tüm ayakkabıları çamaşır makinesinde yıkamanın mümkün olmadığını varsayıyoruz: zarar görebilecek deri veya süet olanlardan kaçınmak daha iyidir. Kanvas ayakkabılar veya her halükarda kumaşla ilgili bir soru söz konusuysa, iki seçenek vardır: bunları çamaşır makinesinde oldukları gibi yerleştirebilir, programı soğuk veya en fazla 30 ° sıcaklıkta çalıştırabilirsiniz, ancak sıkma yapmadan .

Döngü sona erdiğinde, onları damlatacak ve sabırla kurumasını bekleyeceksiniz. Değilse, onları özel bir çantaya koyabilir ve santrifüjün minimum hızda çalışmasını, her şeyi hızlandırıp onlara zarar vermemesini sağlayabilirsiniz.