En şık teras için perde modelleri 2021

TERASLAR İÇİN PERDE KULLANIN VE DIŞ MEKANINIZIN KEYFİNİ ÇIKARIN

Güverte için perdeler veya revaklar için idealdir dışarıya ev duygusu uzatarak . Onlar sağlamak gizlilik ve güneş koruması ,  uzay elbise ve aynı zamanda sıcaklık ve ferahlık sağlar. Bu yazımda teras perdelerinin pratik ve kullanışlı olması için nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim. Ayrıca giyim yöntemlerini ve önerilen kumaş çeşitlerini de anlatacağım. Son olarak camlı teraslar veya camlı sundurmalar için perde alternatiflerinden bahsedeceğim.

Teras perdeleri pratik olması için nasıl olmalı?

Teras perdesi seçerken kendinize sormanız gereken iki ana soru şunlardır:

1. Perdeleri bir uçtan, direk, duvar vb. toplayıp sabitleyebilir miyim?

Bu çok önemlidir, böylece güneş ışığına , keyfini çıkarmak istediğiniz manzaraya ve hatta esintinin nasıl estiğine bağlı olarak perdeleri çekmeyi veya toplamayı seçebilirsiniz . Şiddetli rüzgar durumunda perdelerin toplanması da çok uygun olabilir Bu şekilde, özellikle açık teraslar için perdelerde , can sıkıcı yalpalama ile yelken etkisinden kaçınacaksınız .

2. Güverte perdelerinin kullanımı benim için kolay olacak mı?

Sürgülü teras perdeleri için rakipsiz bir çözüm , bir direğe , özellikle halkalara asılan perdelerdir .  Ayrıca aşağıdaki fotoğrafta terasta bulunan perdeler gibi delikler de barın üzerinde rahat bir kayma sağlar.  

  Diğer çözüm türlerinin kullanımı daha rahatsız edicidir ve fazla ağırlığı olmayan ve kısa hareket uzunlukları olan hafif kumaşlar için ayrılmalıdır. 

  Örneğin, yukarıdaki fotoğrafta kemer halkalarından kayan hafif perdelerle süslenmiş rustik bir sundurma görebilirsiniz . Bu durumda, kemer köprüleri kötü bir seçenek değildir çünkü perdelerin kaydığı çubuk dar ve oldukça kısadır. Kemer köprüleri fazla ağırlığı desteklemez ve ayrıca çok sınırlı bir hareket mesafesine sahiptir. 

Teras perdeleri için hangi kumaşları tercih edebilirsiniz?

Tahmin edebileceğiniz gibi, kumaş seçenekleri sonsuzdur, ancak “çekime odaklanmak” için yine bir dizi soruyu yanıtlamanız gerekir . 

Terasınızın veya sundurmanın güneş korumasına mı ihtiyacı var yoksa sadece mahremiyete mi ihtiyacınız var?

Bu sorunun cevabı, daha çok opak veya yarı opak kumaş, perde tipi veya şeffaf veya yarı saydam perde tipi kumaş tercih etmenizde size kolaylık sağlayacak olan şeydir . Örneğin, aşağıdaki fotoğraftaki sundurma, kuzey yönü nedeniyle güneş korumasına ihtiyaç duymaz. Bu nedenle perdeler, ışığı çok fazla azaltmadan süslemek için ideal bir seçenektir. 

Teras perdelerini düz kumaşlarda mı yoksa desenli kumaşlarda mı tercih edersiniz?

Bu sorunun cevabı sizin dekorasyon zevkinize ve terasınız veya verandanız için seçmiş olduğunuz “evreleme” nin nasıl olduğuna bağlı olacaktır . Düz kumaşlar ve nötr renklere sahip teras perdeleri  , rengi minderler , kilimler ve hatta terastaki bitkiler gibi diğer öğeler için ayırmanıza olanak tanır . Teras katı tül perde modelleri  Perdelerin çevreye daha fazla uyum sağlamasını sağlayacaksınız. Farkedilmeden gidiyor gibi görünseler de, gerçekte alanı çok fazla giydireceklerdir. Ayrıca nötr renklerde düz perdeler zamanın geçişine çok daha iyi direnir. Güneş radyasyonu ve ardışık yıkamaların etkileri ile daha az yıpranırlar. Bununla birlikte, dış mekan kullanımı için özel olarak işlenmiş harika desenli kumaşlar vardır . 

Terasınız dışarıya çok mu açık yoksa korunuyor mu?

Malzeme türüne gelince, tipik kanvas , pamuk veya polyester ile karıştırılmış olarak kalabilir veya daha sofistike malzemelere başvurabilirsiniz. Dış mekan terasları için özel perdelik kumaşlar su geçirmez veya suya karşı oldukça dayanıklı   olacak şekilde işlem görmektedir Ayrıca kir tutmazlar ve UV ışığına ve küflenmeye karşı dayanıklıdırlar . Ancak perdeleriniz sert hava koşullarından pek korunmayan bir yerdeyse, kış mevsiminde çıkarmanız en doğrusu olacaktır.

Camlı teras perdeleri

Bu makaleyi , Madrid’de muhtemelen şu anda en bol olan camlı teraslar için özel perde örnekleri göstermeden bitirmek istemiyorum .  

  Yukarıdaki fotoğrafta perde yerine paket panjur kullanılan camlı bir sundurma gösteriyorum . Panjurların montajı, pencere veya cam çerçeve ile tavan arasında, panjurların katlandığında toplanmasını sağlamak için yeterli boşluk gerektirir.  Camdan tavana kısa bir mesafeye sahip ve hatta bazen yanlarında yamuk şekiller veya eğriler bulunan küçük teraslar söz konusu olduğunda , bir ray üzerine kurulan perdeler iyi bir çözüm olabilir .

 Ray , köşeleri mükemmel bir şekilde dolduran kavisli bir şekle “kalıplanabilir” . En üstteki fotoğrafta, camlı teras kaplaması cam perde sistemi ile (uçlarından kayarak açılan çerçevesiz cam) yapılmıştır. Perdeler alanı çok rahat bir şekilde boşaltır ve pencerelerin tamamen veya kısmen açılmasını kolaylaştırır.  Umarım artık teraslar için perdelerinizden en iyi şekilde yararlanmayı biliyorsunuzdur ve İspanya’daki güzel hava sayesinde evlerimizin bir uzantısı haline gelen bu alanın tadını tam olarak çıkarabilirsiniz. 


 Harekete geçmeye cesaretiniz varsa ve teraslar için perde sipariş etmek istiyorsanız , dekorasyon ve renovasyon mağazamız olan mutluluk duyacağız .  Özelliklerini anlayabilmemiz ve size tamamen kişiselleştirilmiş bir çözüm sunabilmemiz için lütfen terasınızın veya sundurmanın birkaç fotoğrafını getirin veya bize gönderin . Terzi atölyemiz ve montajcılarımız, perdelerinizin terasınıza veya verandanıza bir eldiven gibi oturmasını sağlayacaktır. teras perdeleri