Endonezya’ya yaptığım seyahatin raporu ve en güzel ve büyüleyici adaları arasında harika, heyecan verici bir macera

Endonezya, büyüleyici doğası ve yıl boyunca nemli tropikal hava ile karakterize edildiği için, dünyanın dört bir yanından binlerce turisti ziyaret etmek için çeken turizm unsurlarının çoğunu bir araya getiriyor; bu, pitoresk plajların, muhteşem rezervlerin ve dağ yüksekliklerinin yanı sıra bu yeşil rengin kalıcı olarak tadını çıkarmasını sağlıyor ve aynı zamanda en iyi hizmetleri maliyetle sunuyor. Düşük ve burada Endonezya gezim sırasında ziyaret edebileceğiniz en önemli ve güzel alanlar hakkında size kapsamlı bir rehber sunacağım.

Bu konu içerir …

Endonezya gezim

Endonezya binlerce güzel ada bakımından zengindir, bu yüzden oradaki oteli rezerve etmeden önce Endonezya’daki en ünlü ve en iyi adaları ve turistik bölgeleri tanımıştım, planımı doğru bir şekilde yapmak, özellikle de boş ve kalabalık ülkelerde bol miktarda bulunan ve bölgeleri arasındaki hareketin daha fazla ihtiyacı olduğu için zaman kaybetmeden çoğu turistik yeri ziyaret edebiliyorum. Zaman Her ne kadar şehirler ve büyük adalar, mevcut ve düzenli kara ve deniz gezileri ile birbirine bağlanmış olsa da.

Endonezya’yı ziyaret etmek için en iyi zaman Nisan’dan Ekim’e kadar olan dönemdir, bu yüzden bu zamanda oraya gitmeyi düşünmenizi tavsiye ederim, çünkü özellikle Java, Sunda, Java, Kalimantan, West Papua, Sumatra, Sulawesi ve Kings Island’da atmosfer harikadan da öte, önünüze koyacağım sonraki satırlarda Endonezya’daki en iyi turistik yerler ve seyahat etmek için ideal yerler, bu yüzden bu ilginç makaleyi benimle okumaya devam edin.

Endonezya gezimde kapsanan şehirler ve turistik adalar

Aşağıdaki adalar, çiftlerin balayı gezileri ve eğlenceli bir tatil için favori yerlerdir:

Bali Adası

Güzel Bali adasının plajları, Nusa Tenggara Adaları veya Küçük Sunda Adaları’nın bir parçası olduğu için dünyanın her yerinden turistler ve seyahat meraklıları tarafından tercih edilen en popüler turistik yerler arasında yer alıyor, başkenti ve en büyük şehri, uluslararası havalimanına sahip Denpasar.

Endonezya gezim

Bali, yeşil rengiyle bitmeyen doğanın büyüsünü ve güzel kumsallarını birleştirmesiyle karakterize edilir ve Endonezya’ya yaptığım gezide pirinç tarlaları ve rezervleri ile Bali adasının merkezinde Ubud kentinde bulunan ormanları ve en güzel tatil beldeleri olan Kuta, Cinemyak ve Sanur sahillerini ziyaret etmem için beni teşvik eden şey buydu. Bu adanın otelleri, maliyeti biraz yüksek olmasına rağmen, göçmenler için birçok uygun seçenek sunuyor, ancak tüm Asya’daki en lüks otelleri ve en prestijli tatil beldelerini içerdiği için değer, bu nedenle çocuklar için sınırlı aktiviteler sunduğu için tatiller veya balayı gezileri için ideal.

Bandung şehri

Endonezya’ya seyahat edenler, başkent Cakarta’da bir otel rezervasyonu yapmayı veya Bandung’da bir otel rezervasyonu yapmayı seçmek arasında, özellikle de yakınında olduğu için kafaları karışıyor, ancak lüks ve gelişmiş alışveriş merkezlerinde, maliyeti ne olursa olsun ve bu durumda tıkanıklıktan rahatsız olmadan alışveriş yapmak istiyorsanız, kafanızın karışmasına son veren sizsiniz. Cakarta en iyisidir, sokaklarda ve dükkanlarda uygun fiyatlarla ve daha az kalabalıkta alışveriş yapmak istiyorsanız, bir Bandung otelinde kalmayı düşünmelisiniz.

Endonezya gezim

Bu şehir, Jeoloji Müzesi gibi pek çok ilginç müzenin yanı sıra Braga Caddesi dahil restoran ve kafelerle dolu alışveriş alanlarının yanı sıra Endonezya’daki diğer turistik bölgelere kıyasla onları uygun fiyatlarla farklı kılan birçok çay tarlası ve büyüleyici doğa rezervlerini içerdiği için aileler için de uygun bir destinasyon.

Yogyakarta Şehri

Bu şehir turistleri Endonezya’ya çeken en güçlü etkenlerden biri, özellikle ilginç maceralar ve heyecan verici geziler sevenler için Java adasında, gezi severler için özel bir yer olan Yogyakarta, hayvanat bahçesi gibi rekreasyon aktiviteleri ile Sewu Tapınağı gibi anıtları birleştiriyor.

Endonezya gezim

Şehirden yarım saat uzaklıkta bulunan aktif bir yanardağ olan ve depreme çok eğilimli bir yer olan Merapi yanardağının yanı sıra, uzun mesafeler yürümesi ve hareket etmesi gerektiğinden ve çocukların eğlenmesi için uygun yer bulunmadığından çocuklarla birlikte gitmesi tavsiye edilmez, ancak birkaç tane olması dikkat çekicidir. Oteller, her bütçeye uygun çeşitli hizmetler sunar.

Jakarta Adası

Endonezya’nın başkenti, en kalabalık adalardan biri olan Java adasında yer almakla birlikte, alışveriş turları ve doğa gezileri gibi birçok eğlenceli aktiviteyi içerdiği için aileler için harika bir destinasyon olmasının yanı sıra, sınırlı maliyetle kısa geziler için ideal olan birçok turistik destinasyona, modern alışveriş merkezlerine ve devasa alışveriş merkezlerine sahiptir.

Endonezya gezim

Ayrıca Cakarta’da otel rezervasyonu yaparken, rahatsız edici trafik sıkışıklığından kaçınmak için alışveriş merkezlerine ve turistik yerlere yakınlığı konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederim ve bu merkezlerden en önemlisi Grand Indonesia Mall’dur ve ayrıca müzeler, su eğlence alanları ve Central Park gibi pitoresk parklar ile Cakarta sahiline bakan Bin Adalar tatil yeri ve rezervi arasında dolaşabilirsiniz. Endonezya gezim sırasında gördüğüm en güzel turistik destinasyonlardan biri olduğu için dalış tutkunlarının hedefi olarak kabul ediliyor.

Bu ziyaret Cakarta’ya ilk seyahatiniz ise Bandung ile Cakarta arasındaki yolun ortasında yer alan Puncak Dağı’nı ziyaret etmeyi unutmayın, pitoresk doğası içinde size keyifli bir konaklama imkanı sağlayan Puncak Resort, aileler ve çiftler için ideal.

Sumatra adası

Endonezya’ya gitmeden önce pek çok merak uyandıran Sumatra mı yoksa Java mı, cevap basitçe, alışveriş ve doğanın tadını çıkarmak için bir tatil geçirmek istiyorsanız, Java en uygun olanıdır, ancak dinlenmek ve unutulmaz manzaraları izlemek istiyorsanız en iyisi Sumatra, iyileşme, huzur ve eşsiz güzelliğin bir örneğidir Otel rezervasyonu yaparken Sumatra’nın başkenti Medan’da kalmanız tavsiye edilir.

Endonezya gezim

Sumatra’nın en önemli ve en büyük şehirleri Padang, Medan ve Palimpang’dır.Orta sıcaklıklar ve hoş bir atmosfer ile karakterize olması nedeniyle Arap turistler için en popüler turistik bölgelerden biri olduğu unutulmamalıdır.İçindeki en ünlü ve en önemli turistik cazibe merkezlerinden biri de büyüleyici turkuaz rengine sahip pek çok plajı barındıran Belitung Adası’dır. Endonezya seyahatim sırasında ziyaret etmekten zevk aldığım en muhteşem göllerden biri olan Toba Gölü’ne, ayrıca Bukit Lawang Rezervi gibi muhteşem şelaleler, dağlar ve rezervler setine.

Surabaya şehri

Bu farklı şehir ile başkent Cakarta arasındaki rekabet yoğunlaşırken, karşılaştırma alışveriş gezileri veya aile tatilleri için mükemmel bir kalptir, ancak aslında her ikisi de idealdir, bu nedenle Surabaya’nın daha lüks ve sakin hissettiği yerlerde, biraz eksik ve daha az kalabalık olan Cakarta olabilir. Onu diğerlerinden ayıran en önemli şey, sade ve popüler mahalleler ile gelişmiş modern binaların birleşimidir.

Endonezya gezim

O şehirde otel rezervasyonu yaparken, harika camileri ve iyi restoranlarıyla ünlü Ampel olarak bilinen Arap mahallesini ve Samburina Müzesi gibi çocuklara ve yetişkinlere uygun birçok müzeyi tanımalısınız.
Sampoerna ve farklı kuş ve hayvan türleri bakımından zengin hayvanat bahçesi, Siputra Su Parkı ve mega alışveriş merkezleri.

Sulawesi Adası

Sulawesi, ender manzaralar, Palu, başkent Makassar, başkent ve Kandari’nin en ünlü şehirleriyle dolu olduğu için dalış maceraları için ideal bir bölge olduğu için gençler için popüler bir destinasyondur ve Endonezya gezim sırasında güzelliği beni şaşırtan yerlerden biridir, çünkü birçok insanın bilmediği bir turistik mücevher ve bir grup ada vardır. Küçük nefes kesici doğa rezervleri, muhteşem mercan kayalığı manzaralarıyla dolu dalış noktaları.

Endonezya gezim

Sulawesi, bir dizi sessiz ve pitoresk köyün yanı sıra peri şelaleleri ve bir rezerv gibi muhteşem bahçeler içerir.
Bunaken Ulusal Deniz Parkı, büyüleyici Lenau Gölü ve çarpıcı çay tarlalarının yanı sıra, su aktivitelerine ve doğada gezintilere imkan veren plajları da barındırıyor, otel rezervasyonlarında olduğu gibi Makassar şehrinde de tercih ediliyor.

Lombok adası

Bu ada Küçük Sunda Adaları’nın bir parçasıdır ve Bali adasının yakınında yer alır, ancak onu Bali’den ayıran şey, yabancı turistler arasındaki geniş turist popülaritesine rağmen az sayıda ziyaretçi nedeniyle düşük maliyetidir, ancak birçok Arap ziyaretçi bu konuda pek bir şey bilmiyor.

Endonezya gezim

Lombok adası Endonezya’nın en güzel plajlarını barındırır ve bu plajlar Gili Air, Gili Meno ve Gili Trawangan gibi muhteşem Gili Adalarında, güzelliği tarif edilemez şelalelerin ve nadir bulunan doğal manzaraların yanında yer almaktadır.Bu ada dalış ve diğer su sporları, gençlik turları ve bir ay geçirmek için ideal bir yerdir Bal, Lombok’un başkentindeki otel rezervasyonlarında olduğu gibi, Mataram en uygun olanıdır.

Endonezya gezim

Moluccas (Maluku)

Tüm Asya’nın en güzel sahilleri ve en güzel tatil beldelerinden oluşan bir gruba sahip olduğu ve dünyadaki birçok nadir bitki bitkisi bakımından zengin olan Baharat Adaları olarak da anıldığı ve en önemlileri Ceram Adası, Ambon şehri, başkent ve ada olan bazı küçük volkanik adaları da içerdiği için değerli sırlarından dolayı bir hazine olarak adlandırıyorlar. Endonezya seyahatim sırasında ziyaret ettiğim en iyi yerlerden biri haline getiren Ternate, ona başkent Cakarta’dan ve diğer büyük şehirlerden hava ve deniz uçuşları ile ulaşabilirsiniz.

Endonezya gezim

Moluccas, kalpleri büyüleyen, özellikle Banda Adaları, Ambon Adası ve Banda Abbey Yanardağı gibi sakin tatil yerlerinin bulunduğu kalpleri büyüleyen arazi ve manzaralarla gözlerinizi kamaştırıyor, eğer onlara seyahat etmeyi planlıyorsanız, zihninizi boşaltmak ve sık olmayan bir maceraya atılmak için gerçekten ferahlatıcı ve harika bir deneyim yaşayacaksınız ve konaklama umudu Ambon’da bir otel rezervasyonu yapmaktır.

Kalimantan Adası

Clementan, Brunei Sultanlığı ve Malezya’nın paylaştığı Endonezya kısmı olan Borneo adasında yer almaktadır.Burası bozulmamış doğası ve istikrarlı havası ile karakterizedir ve en ünlü şehirleri Samarinda, Balikpapan ve Pontianak’tır.

Endonezya gezim

Bu ada, harika mimariye sahip camiler açısından zengindir ve Endonezya kültürünün Malezya medeniyetiyle karıştığını fark edebilirsiniz.Kalimantan ayrıca Tanjung Puting Reserve gibi bir dizi benzersiz doğa rezervi içerir, bu popüler pazar ve çeşitli orijinal lezzetli yiyecekler sunan Asya restoranlarıyla dolu eski caddelerin yanı sıra Büyüleyici Derawan Adaları, orada keşfedilecek en muhteşem yerlerden biridir.

Batı Papua Adası

Bu ada Endonezya’nın doğusunda ve Yeni Gine’nin batısında yer almaktadır ve antik çağda birçok siyasi olaya tanıklık etmiş çok ilkel ve basit bir yerdir, ancak günümüzde seyahat, rekreasyon gezileri, doğal alan bilgisi ve insanı etkilemeyen nadir rezervler için tipik bir varış noktasıdır.

Endonezya gezim

Batı Papua’nın başkenti Manokwari şehridir, ancak Sorong şehri adanın en büyük şehri olmasına ve sakin ve romantizmle karakterize birçok küçük balıkçı köyünü bir araya getirmesine rağmen, aynı zamanda harika manzaralara, özellikle dalış merkezleri ve mercan resifleriyle dolu Raja Ampat Adası’na ev sahipliği yapmaktadır ve bu bölge gençlik gezileri ve maceraları için uygundur. Benzersiz.

Endonezya seyahatim böyleydi, nefesimizi tutan pitoresk adalarının birçoğunun tadını çıkardığım ve kaçınılmaz olarak ziyaret tekrar olacak. Endonezya bir sonraki varış noktanız olacak mı?

Ayrıca ilginizi çekebilir: Güneydoğu Asya’nın en güzel ülkesi Malezya’ya yaptığım gezi ve büyüleyici adaları arasında eğlenceli bir tur

Ya da gülümsemeler ülkesiyle ünlü Tayland gezim ve en önemli turistik yerlerine ziyaretim

Öğlen Mısır’dan Görünüm

İnce dergi kuponu kullanırken siparişinizde 100 EGP indirim ( AK107 Teklif bugün sona eriyor