LLondra Moda Haftası Erkekleri, son birkaç sezonda genel çekiciliğinin bir kısmını kaybetmiş olabilir, ancak her seferinde etkilemeye devam eden bir önemli nokta var: A-Cold-Wall *.

Sokak giyimi ağırlıklı etiket, kurulduğu günden bu yana geçen dört yıl içinde bir kült haline geldi. Bugün, ibadet edenlerin, daha az geleneksel podyum ve daha çok disiplinli performans olan şovlarına bir göz atmak için blok etrafında sıraya girdiklerini görmek alışılmadık bir şey değil.

Ancak markanın arkasındaki adam Samuel Ross, geleneksel bir tasarımcı değil. Ross, prestijli bir moda okuluna gitmek veya mevcut endüstri bağlarına sahip olmak yerine, nihayetinde atılımını Instagram’da yaptı. Off-White ve Yeezy için projeler üzerinde çalışması için onu işe almadan önce Ross’da bir şey gören Virgil Abloh’un dikkatini platform aracılığıyla çekti.

Ardından, 2015’te Ross A-Cold-Wall * ‘a başladı ve bu kuyrukların başlamasından çok uzun sürmedi. İngiliz sınıf sisteminden ve acımasız mimarinin keskin çizgilerinden ilham alan ACW *, yenilikçi kumaş kullanımı ve işlevsel detaylarıyla tanındı.

Nike ve Oakley ile iş birliği yaparak ekstra heyecan yaratan ödüller akmaya başladı ve en sonuncusu – Hublot Tasarım Ödülü – Ross’a tasarım girişimlerini ilerletmek için 100.000 İsviçre Frangı (yaklaşık 80.000 £) verdi.

FashionBeans, başarı ve sokak giyimi üzerine görüşmek için Ross ile konuştu
Resim: Charlie Thomas