Erkek Saç Stilleri Trendleri

Stil kışın bir esinti. Düşen sıcaklıklar, şiddetli rüzgarlar ve karla karşı karşıya; kıyafetleri soymak yerine üstüne yığmak bir numaralı öncelik haline geliyor. Bu, beğendiğiniz bir görünüm oluşturmak için daha fazla blok anlamına gelir.

Ancak yaz sıcağında öncelikler değişir. Yani çoğumuz – havada kalmadığımız zaman – mümkün olduğunca çıplaklığa yaklaşmaya niyetliyiz. Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, ustalıkla hazırlanmış bir kıyafeti bir araya getirmek için çok az şey bırakıyor veya doku ve renk kontrastlarıyla dolu biri.

İşte burada saçınız devreye giriyor. Önümüzdeki birkaç ay boyunca masanızda, uçakta, barda ve havuzda sürekli olarak giyeceğiniz tek şey, paspasınız, kıyafetlerin yapabileceği şekilde tarzınıza hitap ediyor. t Cıva yükseldiğinde. Bu yüzden iyi göründüğünden emin olsan iyi olur.

Bu amaçla, bu sezonun en sıcak saç trendlerinde uzun ve kısa (ve arada) almak için İngiltere’nin en iyi üç berberini yakaladık.

Kısa saç

En üstteki düğümü atmanın bir zamanı varsa, şimdi budur (zaten bunu yapmak için iyi bir mantığınız yoksa). Yaz mevsiminde daha kısa saçları tercih etmek, daha az ter anlamına gelir, dikkatlice şekillendirilmiş stillerin kıvrılma şansı, Sideshow Bob tarzı.

Bu klasik kesimin popülaritesini çok yönlülüğüne indirgeyen ödüllü bakım markası Men-ü’nin kreatif direktörü Lloyd Hughes, “Kısa sırt ve yanlar erkekler için en popüler stillerden biri olmaya devam ediyor” diyor.

Hughes’a göre, üst kısımdaki saçın uzunluğu standart kısa ve düzgün mahsulün ötesinde, yeni işe alım sıkılığından çarpıcı derecede uzun ve dalgalıya kadar değişebilir. “Dalgalı ve katmanlı, kalın, dokulu bir kesim [is most popular this season though],” diyor.

(İlgili: En İyi 5 Erkek Kısa Sırt ve Yan Saç Modelleri)

Çoğu kısa sırt ve yan stilleri, saç kesme makinesinin saçı kısa – ancak süper kısa olmayan – 2., 3. veya 4. dereceye kadar kesmeyi gerektirebilirken, Birmingham berber Barberology’nin kurucusu Adam Gore, son derece şık bir görünüm için uzunluğu hemen arkaya doğru sıyırmayı öneriyor. . “Kısa saçlar için bu sezonun ana stili, üstte doku için mat bir kil ve dağınık bir dalga ile şekillendirilmiş saçlar ile dar bir şekilde sivriltilmiş bir mahsul olmalı” diyor.

Ürün:% s

Orta Saç

Oynamak için biraz daha hammadde var mı? O zaman, güneşte öptüğünüz buklelerden en iyi şekilde yararlanan ancak bir ısı dalgası durumunda erimeyen bir stile ihtiyacınız olacak.

Önde giden mi? Gore, “Yatınızdan az önce inmişsiniz gibi geri dönen gevşek ve doğal bir pompadur,” diyor. Çok şık değil, çok yontulmuş değil, bu eski paranın saç modeli eşdeğeridir: şık, ama dikkat çekici bir şekilde öyle değil. Artı, daha az ürünle, sizi kesinlikle insanların onu karıştırmasını istemediğiniz bir maddeye şüpheyle benzeyen kalın, kremsi renkli bir gunge karmaşasında boğulmayacaktır.

(İlgili: En İyi 32 Pompadour Saç Stili)

Şekillendirmek için, yeni yıkanmış – ve hala ıslak – saçlara birkaç sprey tuz spreyi uygulayın, ardından fön ile kurutun ve ilerledikçe pompadour’u gevşek bir şekilde şekillendirin. Kuruduktan sonra, saçınıza biraz tutuş ve tanım eklemek için çok makul miktarda şekillendirme macunu kullanın.

Ürün:% s

Uzun saç

Uzun, akan kilitler ve nemli koşullar hiçbir zaman hoş bir yatak arkadaşı olmamıştır, ancak sezon boyunca yelenizi bir rüzgar makinesiyle takip etmenize gerek kalmadan yeleğinizi şekillendirmenin yolları vardır (bu harika bir AF olurdu, dürüst olalım).

“Saçı olabildiğince doğal ve gevşek bırakın,” diyor ve kuaförden ısıyı hapseden ağırlığı azaltacak ve “sabahları kolay şekillendirme” sağlayacak dereceli katmanları kesmesini istemenizi öneren Gore. Bununla birlikte, kilitlerinizin sulu kalmasını ve en iyi şekilde görünmesini sağlamak için düzenli olarak bir ısı koruma spreyi kullanmalısınız.

Öte yandan, saçınız omuz uzunluğuna daha yakınsa, elinizi SS17’nin ana trendlerinden birinde deneyebilirsiniz: uzun saçlı geri kayma.

Esasen, mevsimler için gördüğümüz kaygan geri dönüş, ama daha uzun. Bu ifade tarzı son yıllarda Brad Pitt, Shia LaBeouf ve Jared Leto tarafından sportifleştirildi, ancak herkes için değil. Men-ü’den Hughes, “Bunun ne kadar işe yaradığı ve şekillendirmeye nasıl başlayacağınız saç tipinize bağlı,” diyor ve ekliyor, daha düz, daha ince saçlı erkeklerin kontrol altında tutmayı daha kolay bulacağını ekliyor.

Hughes, şekillendirmek için saçınızı yıkamanızı ve yumuşatmanızı, ardından saçı geriye doğru taramadan önce biraz nemli olana kadar havluyla kurutmanızı ve siz elde edene kadar az miktarda hafif, orta parlaklıkta bir ürünle yavaş yavaş çalışmanızı önerir. istediğiniz bitiş.

Ürün:% s

Kıvırcık saç

Uzun süredir kilitli olan erkekler gibi, mahsullerine daha fazla eğilen erkekler, yaz aylarında bukleleri kontrol altında tutmakta zorlanabilirler. Nem ve güneşe maruz kalma, bir barnet üzerinde hasara yol açabilir ve bu yeni elektrikle kesilmiş görünümü savuşturmayı her zamankinden daha zor hale getirir.

Çözüm? Gore, “Sıkı bir cilde sahip kıvırcık bir mahsulün rengi solar” diyor. Ya da tercihinize bağlı olarak düşük bir cilt incelmesi. Temel olarak, sert soluk patlama ile üstteki gevşek kıvrılma arasında bir tanım oluşturan bir stil. ” Bu şekilde, bu doğal kıvrılmanın bir kısmını korursunuz, ancak kıvrılmaya eğilimli yığınların çoğunu kaybedersiniz.

(İlgili: Erkek Kıvırcık Saç Modelleri Galerisi)

Gore, şekillendirmek için ıslak saça tuz spreyi uygulamanızı ve ardından doğal olarak kurumaya bırakmanızı önerir. Veya daha belirgin, tam gövdeli bir kıvrılma için, spreyi uygularken saçınızı şekillendirmek için saç kurutma makinenizde bir difüzör aparatı kullanın (bunun özellikle sıcak havalarda saçı daha da kurutabileceğini unutmayın).

Ürün:% s

Afro Saç

Üst düzey solmalar üzerinde hareket edin; afro tüm ihtişamıyla geri döndü. Gittikçe daha fazla sayıda afro saçlı kadın tam ‘fro’yu kucakladıkça, erkekler daha büyük ve daha cesur bir şey için sıkıca kesilmiş görünümleri giderek daha fazla terk ediyor.

“Afro saçları daha uzun süre giyen daha fazla erkek görüyoruz,” diyor Hughes, bu tarzın sadece hepsinin takılmasına izin verecek güvene sahip olmakla ilgili olmadığını ekliyor. “Doğru şekillendirme ürünleri afrolar için anahtardır” diyor. “Men-ü Yarat ve Biçimlendir gibi bir şey [which is a light, water-based pomade] ince ıslak bir görünüm sağlayacak ve kıvrılmayı kontrol edecek. “

Ted’s Grooming Room’un Holborn dükkanında baş berber olan Bruno Gonçalves Ribeiro, bu iş için eşit derecede önemli (ancak genellikle gözden kaçan) bir aracın afro tarak olduğunu söylüyor. “Her zaman afro bir tarağa yatırım yapın,” diyor. “Bir afro tarağın dişleri, başka hiçbir fırçanın veya tarağın yapamayacağı büyük kıvırcık saç yığınlarını çözmek için özel olarak tasarlanmıştır ve afro taraktan başka bir şeyle afro taraması çok acı verici olabilir.” Yaz heyecanı öldürmesini kesinlikle istemeyeceğin bir şey.

Ürün:% s

Şimdi İzleyin: Tüm Erkeklerin Bilmesi Gereken 8 Bakım Hilesi