Erkek Saç Trendleri

Giriş

2021 ilkbahar / yaz erkek saç trendlerini tahmin etmek zordur çünkü son on iki ayda gördüklerimizden dramatik bir değişiklik gözükmüyor. Hepimiz yeni moda trendlerinin her sezon zorlandığını ve rapor edildiğini biliyoruz, ancak saç endüstrisinde tarzlar zaman içinde yavaş yavaş değişme eğilimindedir ve ciro o kadar sürekli değildir.dalgalı erkek saçı, kıvırcık erkek, kıvırcık saç modelleri kadın, kıvırcık saçlı erkek, saç modelleri erkek kıvırcık, saç modelleri erkek uzun, uzun kıvırcık saç modelleri, vikings saç modelleri

Bununla birlikte, iki erkek kesimi önümüzdeki aylarda diğerlerinin üzerinde baş ve omuz olacak. Birincisi, kaygan yan ayrılmaya doğru bir harekettir; 2021 boyunca öne çıkandan tamamen daha rafine ve resmi bir görünüm oluşturmaya yardımcı olan ilave iç uzunluk.

Alternatif, deniz tuzu spreyleri gibi matlaştırıcı ürünlerle oluşturulan daha uzun, dokulu saç stilleri şeklinde gelir – doğal bir görünüm, bol miktarda doku ve hacim artışı sağlar.

Öyleyse bu kesiklerin ikisine de daha yakından bakalım…

Kaygan görünümlü

Kesin yan ayırma resmen geri döndü – ama hiç gitti mi?

SS13 için, sadece kesime değil, aynı zamanda onu şekillendirmek için kullanılan ürünlere de çok daha fazla vurgu yapılacak. Çok daha fazla parlaklık göreceğizSon zamanlarda çok popüler hale gelen mat son kat killerin yerine pomatlar ve parlak ürünler kullanılıyor. Bu klasik kesim kenarları çok ince ve düzenli olacak – Don Draper’ı Mad Men’de düşünün.

Kesim

Bu kesimi oluştururken, stilistiniz arka ve yanların etrafındaki uzunluğu kaldırırken başın üstünde makul bir uzunlukta tutmalıdır.

Bu stili alırken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktör, saçın arkadan ne kadar kesilmesini istediğinizdir. Saç, daha keskin, daha sıkı bir görünüm vermek için (öndeki uzunluğun daha abartılı görünmesini sağlamak için) taç kısmına kırpılabilir veya saçın boyuna doğru inceltilerek daha klasik bir görünüm elde etmeyi tercih edebilirsiniz. İnceltme, doğal hareket ve daha fazla doku oluşturmak için oksipital kemik çevresinde (başın arkasındaki eğri) daha fazla kıl bırakmak anlamına gelir.

Daha keskin bir sonuç için, saçları yanlardan kırpın – ne kadar yüksek kırpılırsa sonuç o kadar dramatik olur. Bu stili seçerken, stilistin saç kesme makinelerinde hangi dereceyi kullanacağını belirleyeceğinden, saç derisi pozlama veya saç derisini yanlardan ve arkadan kapatmayı isteyip istemediğinize karar vermek önemlidir.

Üst kısımdaki uzunluk için, saçın fazla ağırlaşmasını önlemek için saç noktadan kesilebilir. Saç kesimini, saçı doğal olarak desteklemeye ve geri itmeye yardımcı olacak bazı iç dokularla kişiselleştirebilirsiniz. Bu, stilistiniz tarafından makas veya ustura ile yapılabilir.

Bu saç kesimine modern bir görünüm kazandırmak için bazı müşteriler, ayırma tarafını daha yüksek keserek saç kesiminin dengesini değiştirmeyi tercih ediyor. Bu, ön kısımda abartılı uzunlukla sonuçlanır ve bu da, üstte arkadan / yanlardan daha kopuk görünen daha uzun saç görünümü verir.

Lookbook

İşte klasik ve modern kaygan yan bölümlere birkaç örnek:

Ürünler

Çoğu durumda ürünü uygulamadan önce saçları çok fazla kurutmamalısınız – bu hacim yaratabilir ve ayrımı tanımlamayı zorlaştırabilir.

Güzel ve keskin bir görünüm elde etmek için, saçı havluyla kurulayın ve orta parlaklık ve tutuş için ıslak pomad (American Crew Pomade öneririm) veya daha güçlü bir tımar / şekillendirici krem ​​(yine American Crew iyi bir tane yapar) seçin. daha güçlü parlaklık ve tutuş.

Çoğunuzun parlatıcı ürünler kullanmasından bu yana muhtemelen uzun bir süre geçtiğinden, saça uygulamadan önce ellerinize iyice sürdüğünüzden emin olun. İle başlayın küçük saçın kenarlarına doğru uygulayın – gerekirse her zaman daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Bu yaklaşım, saçın çok yağlı görünmesini önlemeye yardımcı olacak ve bu da sizi tüm süreci yeniden başlatmaya zorlayacaktır.

O kadar şık değil

Girişte belirtildiği gibi, üstte daha fazla doku tercih etmek, yeni kaygan yan ayırmaya alternatiftir. Saçında dalga mı var? Kucaklayın, geliştirin! Hala daha kısa arka ve yanlar görüyoruz, ancak üstte uzunluk ve hacim istiyorsanız, o zaman devam edin.

Önceki yıllarda erkekler saçlarını düzleştirmek ve mükemmel şekilli saçlar oluşturmakla ilgiliydi. Ancak günümüzde mevcut olan ürünlerle çok daha doğal sonuçlarla harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kesim

Saç kesiminin kenarlarını temiz ve düzenli tutmak (keskin bir kenar oluşturmak için) bu görünümün anahtarıdır. Tarzın geri kalanı, sizin kadar bireysel olmakla ilgilidir.

Çarpıcı bir estetik için, daha uzun, ‘yatak başı’ bir görünüm elde etmek için kesimi yanlardan kırpın – üstte uzunluk bırakın. Saç stilinin aşırı olmasını istemiyorsanız, kesim, tavırla klasik bir görünüm oluşturmak için arka ve yanlarda uzunluk bırakılabilir.

Saç kesimine daha fazla kişilik katmak için, ön taraftaki ipuçlarından biraz renk bulaştırmayı düşünebilirsiniz – bu, dokuyu ortaya çıkaracak ve ona tıpkı aksesuarların harika bir kıyafeti bitirmesi gibi bir karakter ve bireysellik sunacaktır.

Bu, rahat olduğunuz kadar ince veya belirgin bir şekilde yapılabilir ve çok pahalı değildir. Erkeklerin bu şekilde renklendirilmesiyle ilgili en güzel şey, köklerin uzadığını görmemenizdir, bu yüzden birkaç saç kesimi sürmelidir.

Lookbook
Ürünler

Bu kesimden en iyi şekilde yararlanmak için, hazırlık hayati önem taşır; Kurutmadan önce ürünü saça uygulamak yapılacak en iyi şeydir.

Yerçekimine meydan okuyan bir görünüm için Kevin Murphy Hair Resort’u veya saçın yerine oturmasını desteklemeye yardımcı olacak mat bir yüzeye sahip daha cesur bir tutuş için American Crew Ultramatte’ı deneyin. Daha uzun saç stilleri için, Bangstyle Deniz Tuzu Sis Spreyi gibi bir tuz spreyi mükemmel olurdu.

Seçtiğiniz ürünü uyguladıktan sonra, tamamen kuruyana kadar saçları kurutun. Parmaklarınızı veya bir havalandırma fırçası kullanın ve saçı stili takacağınız yöne doğru itin.

Son zamanlarda daha uzun saç stilleri ile çok fazla L’Oreal Texture Dust kullanıyoruz. Toz inanılmazdır – onu kök bölgesine serpiştirirsiniz ve anında saçı tıkar, şekillendirici ürününüzü uygulamadan önce güçlü ve dayanıklı bir tutuş ve harika bir taban oluşturur.

Saç uzadıkça, stili yerinde tutmak için bir saç spreyi kullanmayı düşünmelisiniz.

  • Kevin Murphy Hair Resort Sprey Plaj Görünümlü Doku Spreyi 150ml
  • American Crew Ultramatte 100 ml
  • Hafif Deniz Tuzu Sisi 150 Ml
  • Bumble And Bumble Sörf Spreyi 125ml
  • Loreal Tna Doku Tozu 22g
  • Denman Havalandırma Fırçası D200t
Son söz

İşte orada, ilkbahar / yaz 2021 için iki önemli erkek saç modeli ve nasıl elde edileceği. Dolayısıyla, ister rafine ve resmi ister dağınık ve sinirli tercih edin, bugün sergilenen her iki kesim de kişiliğinize ve kişisel tarzınıza zahmetsizce uyum sağlayabilir.

Öne çıkan stillerden herhangi biri hakkında sorularınız veya yorumlarınız varsa, Bana yorum bölümünde bildirin.