Erkek Topuz Rehberi: Nedir ve Nasıl Giyilir?

Ne düşündüğünüzü biliyoruz. Erkek çörekler kötüdür. Korkunç. En az beş yıl alay edilen bir saç modeli suçu. Sizi suçlayamayız, özellikle de Poundland’daki Liberace kadar zevk sahibi futbolcular tarafından seçildiklerinde (hey, Andy Carroll).

Naff Premier Leaguers’ın ve yerel dayanılmaz barista’nızın sizi mutlaka ertelemesine izin vermeyin. Diğer ünlü yüzler, kurallara uyarsanız yapılabileceğini kanıtladı. David Beckham, saçlarını tekrar kesmeden önce geçtiğimiz günlerde sırtını geri getirdi. Jon Snow’da biraz vardı Game of Thronesayrıca. Hatta bir çeşit * yudum *, güzel görünebilir.

Evet, erkek topuzu her zaman zor bir satış olacaktır ve hata payı muazzamdır. Ama doğru yapın ve kitaptaki en zor erkek saç stilini çözebilirsiniz.

Bir Erkek Çörek Nedir?

Tanımları yoldan çekelim. Uzun saçlı erkekler için erkek topuzu, taçta bir yerde bir araya getirilmiş bir at kuyruğu veya saç demeti içeren bir stildir. Topuz başın üstüne yerleştirildiğinde, genellikle topuz olarak adlandırılır.

Bazıları diğerlerinden daha az kabul edilebilir olan farklı erkek topuz stilleri vardır. Tüylü bir ‘tam topuz’, kız arkadaşınızın spor salonuna gittiğinde yaptığı saçtan farklı olarak, gevşek bir düğüme geri bağlanmış uzun saçlardır. Onları yüksek ve alçak yığılmış olarak görürsünüz ve genellikle yüz kılı (kız arkadaşlarda daha az yaygındır) eşlik eder.

Erkek topuzları bazen, saçların üstte uzun bırakıldığı, ancak arkada ve yanlarda sıkı bir şekilde tıraş edildiği bir alt kesimle de ortaya çıkar. Bazen üst ve alt arasındaki kontrast, bağlantısız bir alttan kesmeye benzer şekilde aşırıdır. Diğer zamanlarda, erkekler, çoğu insanın şüpheli kemirgen benzeri kuyruk olarak gördüğü şeye bağlanmaya yetecek kadar saç tutar. Klasik topuz.

Biraz Tarih

Erkek topuzunun 2008’de Williamsburg’da bir yenilikçi web tasarımcısı tarafından icat edildiğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bu yeni bir trend değil. Yıllardır buralardalar – en azından 2.000 yıldır. Kanıt istiyorsanız, Terracotta Ordusu’nun her üyesi kendi sporlarını yapıyor, birçoğu ayrıntılı en iyi bilgilere sahip.

Yine de tüm krediyi Çinlilere vermeyelim. Doğuya yelken açın ve erkek çörekler, Edo dönemi Japonya’sındaki samuray savaşçılarının da gitmesi gereken bir yerdi. Yerel olarak bir ‘chonmage’ olarak adlandırılan bu yineleme, başın geri kalanı bir topuz saç topuzu dışında traş olacak şekilde kaskı yerinde tuttu. Sumo güreşçileri de bu stili benimsedi, samurayın kudretini taklit etmeye hevesliydi, organik kafelerde çalışan erkekler de aynı şeyi düşünmeden çok önce.

Batıda kolayca benimsenen bir hareket değildi. Roma dönemlerinde, topknotlar barbarlar için bir tarz olarak görülüyordu – Doğu Avrupa ve İskandinavya’nın kuzeyindeki sopalı homurtular – ve bu nedenle kibar toplum tarafından dışlanıyordu. (‘Barbarları’ ‘futbolcular’ ile değiştirin ve sonraki yüzyıllarda çok az değişiklik oldu.)

Yine de gecelerin sonlarında işler değişti. O zaman David Beckham ilk önce erkek topuzunu kendi yorumunu bıraktı ve oradan ilgi arttı. Jared Leto bir tane büyüdü. Chris Hemsworth da öyle. Leonardo DiCaprio denedi, hemen ardından Orlando Bloom izledi. Ve erkek topuzu çoğu kez fikir ayrılığına sahipken, bu adamların beşi de stilin sağ tarafında sıkıca oturuyor. Bazı gergin Romalılar için onların sözlerine güveneceğiz.

Kim Bir Erkek Topuzuna Uygun?

A-listers kendi sporlarını yapmış olabilir, ancak bu bize bir tane büyütmek için tam yetki vermez. Farklı saç stilleri farklı yüz şekillerine uyar ve erkek topuzu bir istisna değildir.

Pall Mall Barbers’tan bir stilist olan Carley McGuire, “Topuz, daha az tanımlanmış kemik yapısına sahip insanlara uygundur, çünkü yüzün daha uzun görünmesini sağlayabilir,” diyor. “Bu, yüz hatlarınızı da inceltir ve topuz, stili erkeksileştirecek bir sakalla iyi bir şekilde eşleşir.”

Saç tipi de aynı derecede önemlidir. Londra merkezli saç stilisti Jamie Stevens, “Yoğunluk spektrumunun her iki ucu da erkek topuzundan kaçınmalıdır” diyor. “Gerçekten kalın saçları kontrol etmek çok daha zor olabilir ve daha yuvarlak bir yüz şekli yanılsaması verir. Bu, başınızın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesine neden olabilir. ”

Bu, kollarınızın aksine ve diğer her yerde, daha büyük olanın daha iyi olmadığı birkaç alandan biridir. “Diğer tarafta çok ince saç var ve bu aynı derecede sorunlu olabilir çünkü saç çizgileri geri çekildiğinde küçülen saç çizgileri daha görünür hale gelecektir.”

Bu, yolun ortasındaki foliküllerin bir erkek topuzu için en iyi seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. Başka bir şey olursa, çok asi veya çok seyrek olan bir mahsulü riske atarsınız.

Nasıl Alınır

Yüz şekline sahipsin. Topların var. Şimdi, sadece gerçek saç stiline ihtiyacın var. Bir erkek topuzu uzunluk olmadan elde edilemez ve hayır, kafanızın üstündeki mermer boyutundaki şaka sayılmaz.

Stevens, saçınızı uzatmanız gerekiyorsa, süreci hızlandırmanın yolları olduğunu söylüyor. “Daha sağlıklı bukleler daha hızlı uzama eğiliminde olduğundan, saçınızı en iyi durumda tutmak için düzenli kesim yapmanızı öneririm.” Ve daha fazlasını arayışında bir inç kaybetmek ters etki gibi görünse de, çizgide büyümenizi engelleyebilecek herhangi bir hasarı önleyecektir.

Stevens, “Düzenli olarak kesilmeyen saç uçlarının bölünmesine neden olabilir” diyor. “Bunlar yerleştikten sonra saçlar yıpranır, zayıflar ve şaftın çok uzağında hasar görebilir.” Bu tür tüyler için tek çare, onlardan kurtulmak, böylece bir erkek topuzu arayışınızı geciktirmektir.

Doğru ürün eşit derecede önemlidir. “Sağlıklı saçlar daha hızlı uzayacağından, nemli kalması için uçlarına bir saç kremi sürün.” Bilimde pek roket yapmaz, ancak birçok erkek saç kreminin şampuan sonrası kilitlerinizi beslemesinin önemini gözden kaçırır. Tahriş riski olmadan saç derisini nemlendirecek hindistancevizi, hurma veya jojoba yağı gibi doğal içeriklere dikkat edin.

Nasıl Stil Verilir

Şimdi saçınız en azından omuz uzunluğunda, kendinize kesin bir tebrik verin: kabul edilebilir bir erkek topuzu yarışında ilk ayağı bitirdiniz. Ancak bitiş çizgisini geçmek için iyi bir teknik gerekir.

Londra merkezli kuaför zinciri Ruffians’ın stilisti Nat Angold, “Tapınaktan başlayarak, saçınızın ilk bölümünü topuzunuzun oturmasını istediğiniz noktaya kadar fırçalayın,” diyor. Başınızın tacını hedefleyin: çok alçak ve bir Greenpeace aktivisti gibi görüneceksiniz, çok yüksek ve aslında bir Essex kızısınız.

Oradan, serbest elinizle yerine oturtun. Bu kendini tekrar etme vakası. “Saçınız serbest elde tutulana kadar başın etrafındaki tüm bölümlerde aynısını yapın.”

Bir saç bandına önceden yatırım yapmanın (veya en azından önemli olan diğerlerini çalmanın) en iyisi olduğunu unutmayın. Angold, “Gevşek bir midilli oluşturmak için bandı saçın etrafına bağlayın, sonra bükün ve tekrar halka atın” diyor. “Bu sefer dışında, uçları bandın dışında bırakmak için saçı sadece yarıya kadar çekin. Alternatif olarak, saç bandının tabanı etrafında daha uzun at kuyruğu bükebilirsiniz. Tamamen sardıktan sonra, sabitlemek için gevşek uçları bandın altına sıkıştırın. “

Nasıl Saklanır

Genel olarak konuşursak, saçınız ne kadar fazlaysa, o kadar çok dikkat gerektirir. Bu, düğümlerin üstesinden gelmek için ekstra ürüne ve düzenli bir bakım rejimine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Angold, “L’Oreal Professionnel Absolut Saç Onarıcı Lipidium kuru uçlar, inatçı düğümler ve uçup giden tüyler için mükemmeldir” diyor. Daha uzun saçlı bu üç şeyle giderek daha fazla karşılaşacaksınız. “Saçınızı geri bağladıktan sonra, deniz tuzu buharı hafif bir tutuş ve doku sağlayabilirken, biraz mat kil ise yarım kalmış işleri halledebilir.

Saçınız erkek topuzunun zirvesine ulaştığında berberleri sallayabileceğinizi de düşünmeyin. “Favoriler ve ense kılları her zaman kesilmelidir, özellikle de erkek topuzunuzun başıboş bırakılmadan geriye kayması gereken daha resmi bir durumdaysanız.” Ve ziyaretler arasındaki tam bekleme süresinden emin değilseniz, Angold her dokuz haftada bir kesim yapılmasını önerir.

En İyi Erkek Topuz Saç Modelleri

Tam Topuz

Go-to-man topuzu, bu tarz bazen kötü bir şöhrete sahip olabilir, ancak uzun saçlı erkekler için, dalgalı ipliklerin sizi kör etmesini önlemenin pratik bir yolu. Günlüğünüzde ne olduğuna bağlı olarak hem tüylü hem de akıllı (her ikisi de az çaba gerektiren) şekillendirilebilir.

Düşük Topuz

Aşırı bakımlı topknotlardan daha rahat ve daha az etkilenen alçak topuz, şehre biraz plaj serseri kayıtsızlık getiren zahmetsiz bir stil. Saçı gevşek bir şekilde geri çekin, bir bantla bağlayın ve unutun.

Afro Saç Topuzu

Afro saçlı erkekler için, doku kendini ilginç (ve tartışmasız en havalı) erkek topuzu seçeneklerine borçludur. Örgüler takarsanız, A $ AP’den ipucunuzu alın ve berberinizin size bir alt kesim yapmasını sağlayın ya da saçınız çok uzunsa, dramatik, reggae’den ilham alan bir yığılma düşünün.