Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Erkek Üriner İnkontinans Kontrolü İçin 8 İpucu

Erkek idrar kaçırma nedir? İdrar kaçırma (UI), yaşlı erkeklerde sık görülen mesane kontrolünün kaybı ile karakterize bir durumdur. Erken UI için tipik olan, günlük yaşam aktivitelerini etkileyen daha ciddi boyutlara ulaşabilen bir fenomen olan kazara idrar kaçırmadır. Bu nedenle, UI’si ilerlemiş bir adam, kontrol edilemeyen bir idrara çıkma dürtüsüne sahip olabilir ve bazen tuvalete zamanında […]

22 Kasım 2020 - 23:43 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi. A+A-

Erkek Üriner İnkontinans Kontrolü İçin 8 İpucu

Erkek idrar kaçırma nedir?

İdrar kaçırma (UI), yaşlı erkeklerde sık görülen mesane kontrolünün kaybı ile karakterize bir durumdur. Erken UI için tipik olan, günlük yaşam aktivitelerini etkileyen daha ciddi boyutlara ulaşabilen bir fenomen olan kazara idrar kaçırmadır. Bu nedenle, UI’si ilerlemiş bir adam, kontrol edilemeyen bir idrara çıkma dürtüsüne sahip olabilir ve bazen tuvalete zamanında ulaşmakta zorlanabilir.

İdrar kaçırma ne kaçınılmaz ne de bir hastalık

Yaşlı erkeklerde yaygın olmasına rağmen, UI her zaman yaşlanmayla birlikte gelmez. Erken aşamalarında bunu önlemek için kurallar ve ipuçları var. Ayrıca UI bir hastalık değil, başka bir durumun sorumlu olduğu bir semptom veya sendromdur. Bu nedenle, potansiyel bir altta yatan durumu tedavi etmek kullanıcı arayüzünü tersine çevirebilir. UI ilerlerse, potansiyel olarak ciddi bir altta yatan nedeni görmezden geldiğinizin bir işareti olabilir. Basit yaşam tarzı değişikliklerinin durumu verimli bir şekilde yönetebildiği ilk aşamalarında UI ile mücadele etmek çok önemlidir.

Erkek idrar kaçırma nedenleri

Daha önce belirtildiği gibi, UI başka bir koşulun sonucudur. Birincil nedeni bulmak, kullanıcı arayüzünü kontrol etmek ve hatta onu normale döndürmek için gereklidir. Genel olarak, sigara içmek, fiziksel olarak hareketsiz olmak veya aşırı alkol içmek gibi sağlıksız yaşam tarzı alışkanlıkları, bir kişiyi UI’ye yatkın hale getirebilir.

Kullanıcı arayüzüne neden olabilecek diğer koşullar aşağıdakilerden bazılarıdır:

1 Obezite ve kabızlık.

2 Kronik veya nükseden idrar yolu veya mesane enfeksiyonları.

3 Büyümüş prostat veya prostat kanseri gibi idrar yolunun obstrüktif patolojileri.

4 Zayıf bir pelvik taban.

5 Mesanenin zayıf kasları.

6 Nörojenik mesane, örneğin uzun süreli, kontrolsüz tip 2 diabetes mellitus durumunda olduğu gibi

İdrar kaçırma türleri

Yaygın olarak geçici ve kalıcı olarak sınıflandırılan UI, farklı türlerde olabilir. Doğru ve uygun terapötik müdahaleleri seçmeden önce spesifik UI tipini bilmek önemlidir.

Uzmanlar, UI’yi hastanın altta yatan koşullarına ve semptomlarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırır:

1 Acil inkontinans. Acil inkontinans aniden ortaya çıkar. Birey tipik olarak idrar yapma dürtüsü yaşar ve bunu kazara idrar kaçırma izler.

2 Fonksiyonel inkontinans. Fiziksel engel gibi dışsal parametreler nedeniyle birey zamanında tuvalete ulaşmakta zorlandığından fonksiyonel inkontinans gerçek bir inkontinans değildir.

3 Stres inkontinansı. Stres inkontinansı, psikojenik stresi değil, kişinin hapşırması veya öksürmesi gibi somatik stresi ifade eder.

4 Geçici inkontinans. Geçici inkontinans, idrar yolu enfeksiyonu (İYE) gibi geçici ve tedavi edilebilir bir durumdan kaynaklanır. İdrar kaçırma semptomları enfeksiyon devam ettiği sürece devam eder. Kişi, altta yatan İYE’nin tedavisi ile rahatlar.

5 Taşma inkontinansı. Taşma inkontinansı, mesanenin dolu olduğu ve daha fazla idrarı kaldıramadığı zamandır. Sonuç idrar kaçağıdır.

6 Karışık inkontinans. Bu kullanıcı arayüzü türü, yukarıdaki türlerden birden fazlasının bir arada bulunduğu durumdur.

Erkeklerin idrar kaçırmayı kontrol etmek için yapabileceği sekiz şey:

UI, genellikle erkeklerde yaşlanmaya eşlik eden yaygın bir durum olsa da, umarım, onu yönetmenin birçok yolu vardır.

Sıvı alımınızı yönetin - yaşlı bir adam sıvı içiyor

1. Sıvı alımınızı yönetin

Çoğu erkek için, içki tüketiminin zamanlaması gibi yaşam tarzı müdahaleleri, idrarını tutamama sorunlarında önemli bir değişikliğe yol açar. Örneğin, aynı anda büyük miktarlarda içmek yerine daha az miktarda sıvı içmek daha iyi mesane kontrolüne yol açabilir.

Ayrıca, yatmadan önce sıvı tüketmekten kaçınmak, gece yarısı yanlışlıkla idrar kaçırmayı önleyebilir. Ne zaman ve ne kadar içeceğinizi yönetmek, kullanıcı arayüzünü kontrol etmenin ilk ve önemli adımıdır.

Fitness Kegel Egzersizleri - kaslarınızı güçlendirin - yaşlı bir adam koşuyor

2. Bazı Kegel egzersizleri yapmaya başlayın

Pelvik taban kas güçlendirme egzersizleri mesanenizin kontrolünü yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu tür egzersiz tekniği, pelvik tabanınızın kaslarına, yani mesanenizi çevreleyen kaslara odaklanır. Bu kasları verimli bir şekilde kontrol etmek, dramatik bir iyileşmeye neden olabilir.

Daha sağlıklı aktif bir yaşam sür - yarış pistinde uzanmış yaşlı bir adam

3. Daha sağlıklı bir hayat yaşayın

Sigara içiyorsanız veya içiyorsanız, sonunda bırakıp daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemenin zamanı gelmiş olabilir. Fiziksel aktiviteyi günlük programınıza dahil edin ve kısa süre içinde UI dahil sağlık sorunlarınızın çoğunun iyileşeceğini fark edeceksiniz. Fiziksel olarak aktif olmak, aynı zamanda, UI’nin potansiyel nedenleri olan obeziteyi tedavi etmeye ve kabızlıktan kurtulmaya yardımcı olabilir.

Reçeteli ilaçlar alın - yaşlı çiftin elini tutup maske tak ve birlikte otur

4. Bir miktar ilaç reçetesi alın

UI’nız devam ederse, doktorunuzla konuşmanız ve geri bildirimlerine bağlı olarak ilaç tedavisine başlamanız gerekebilir. Antikolinerjikler gibi bazı ilaçlar aşırı aktif mesaneyi kaslarını gevşeterek yatıştırabilir. Prostat büyümesi durumunda, doktorlar genellikle alfa blokerleri reçete eder. ‘

Mirabegron, mesanenizi tutabileceği idrar miktarı açısından yüke daha dirençli hale getirebilen başka bir ilaçtır. Diğer bir popüler terapi, mesane kaslarınızı sakinleştirmek için enjekte edilebilir Botoks kullanır. Tıbbi tedavi, durumun altında yatan nedene bağlıdır ve terapötik veya semptomatik olabilir. Bu yalnızca genelleştirilmiş sağlık bilgisidir ve kişisel tıbbi tavsiye için her zaman doktorunuza danışmalısınız.

5. Erkekler için inkontinans iç çamaşırı deneyin

Erkekler için inkontinans iç çamaşırı, hafif inkontinans yaşayan erkekler için bir seçenektir. Bu bireyler genellikle tüm gün dışarıda olan aktif erkeklerdir. Erkek inkontinans külotları daha fazla esneklik sunar ve çoğu, özellikle koşu veya bisiklete binme gibi daha yüksek yoğunluklu aktivitelere katılırken emici pedlerden daha yüksek düzeyde rahatlık bildirir.

6. Kateterleri veya idrar toplama sistemlerini tartışın

Kateter, doktorların idrarın atılmasına yardımcı olmak için idrar yolundan mesaneye yerleştirdiği ince ve uzun bir tüptür. Üriner toplama sistemleri, penisi kaplayan ve sızan idrarı toplayan prezervatif gibidir. Her iki yöntem de uzun süre kullanıldığında idrar yolu enfeksiyonu riski taşır.

7. Hacim arttırıcı ajanlar veya ameliyat hakkında bilgi alın

Hacim arttırıcı ajanlar, doktorların idrar sızıntısına karşı dirençli hale getirmek için üretra duvarlarınıza sağladığı enjekte edilebilir sentetik malzemelerdir. Ameliyat genellikle son seçenektir ve idrarın dışarı sızmasını önlemek için mesanenizin boynunu güçlendiren tekniklerden oluşur.

Yaygın olarak onaylanmış iki prosedür vardır:

1 Askı prosedürü.

2Yapay üriner sfinkter (AUS) balon prosedürü.

8. Bazı doğal ev ilaçlarını deneyin

Çeşitli çalışmalar, doğal ev ilaçlarının UI’ye karşı etkinliğini desteklemektedir.

Aşağıdakiler, mesanenizi kontrol etmede yararlı bulabileceğiniz bazı bitkisel tedavilerdir:

a Çin bitkisel ilaçları. Gosha-jinki-gan ve Hachimi-jio-gan, kullanıcı arayüzüne sahip erkeklere yardımcı olduğu görülen iki Çin bitkisidir.

b Lingzhi mantarı – Lingzhi mantarı veya Ganoderma lucidum, kullanıcı arayüzüne sahip erkeklerin daha iyi bir Uluslararası Prostat Semptom Skoru (IPSS) almasına yardımcı olabilir.

c Mısır püskülü – Cornsilk veya Zea mays, mesane kaslarını güçlendirerek UI’yi daha iyi yönetebilir.

d Kapsaisin – Araştırma, kapsaisinin pik mesane kapasitesini artırdığını göstermektedir.

Yaşamı: Anna Williams eski bir yaşlı bakımı destek çalışanıdır ve uzun yıllarını yaşlı bakımı topluluğu içinde daha iyi zihinsel ve fiziksel sağlık bakımını savunmak için harcadı. Artık Zorbies için içerik yazıyor, yerel olarak gönüllü çalışıyor ve hafta sonlarında uzun yürüyüşlerden hoşlanıyor ve iki yavrusu Tommy ve Zadie ile vakit geçiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

HPV enfeksiyonu Teşhis Doktorunuz siğillerinize bakarak bir insan papilloma virüsü enfeksiyonunu teşhis edebilir. Genital siğ...

Kırışıklıklarla savaşmak için retinol içeren 10 krem Kırışıklıklarla savaşmak için retinol iç...

Retinol, kolajen ve elastin oluşumunu uyararak kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olduğu için harika bir yaşlanma karşıtı aktif bileşen...

Retinol göz kremi kullananlar Retinol göz kremi kullananlar

GÖZ ÇEVRESİ İÇİN RETİNOL İÇEREN KREMLER HAKKINDA HER ŞEY 2 dakikaGöz altındaki bölgede ilk kırışıklıkların, torbaların veya koyu halkal...

Amla Suyu Faydaları Amla Suyu Faydaları

Genellikle üzümü olarak tanımlanan Amla, tedavi edici sağlık avantajlarının bir karışımıyla gelir. Bitkisel ilaçlarda hayati bir yeri o...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/