Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Erkekler İçin 23 Uzman Saç Bakımı Önerisi

Saçın teknik olarak ölü olduğu göz önüne alındığında (kanı, sinirleri veya kasları olmadığı kadar), en iyi şekilde görünmesi için ne kadar TLC gerektirmesi şaşırtıcı. Ve dikkat ve dikkat gerektiren sadece gerçek saç telleri değil, kafa derisi de öyle. Peki yağlanma, kırılma ve ürün birikmesi gibi tüylenme problemleriyle nasıl başa çıkabilirsiniz? Uzaklaşan bir saç çizgisini aşmanın […]

20 Kasım 2020 - 21:34 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi. A+A-

Erkekler İçin 23 Uzman Saç Bakımı Önerisi

Saçın teknik olarak ölü olduğu göz önüne alındığında (kanı, sinirleri veya kasları olmadığı kadar), en iyi şekilde görünmesi için ne kadar TLC gerektirmesi şaşırtıcı. Ve dikkat ve dikkat gerektiren sadece gerçek saç telleri değil, kafa derisi de öyle.

Peki yağlanma, kırılma ve ürün birikmesi gibi tüylenme problemleriyle nasıl başa çıkabilirsiniz? Uzaklaşan bir saç çizgisini aşmanın en iyi yolu nedir? Ve nasıl olur da maliyeti olmayan düzgün bir berber bulursun?

Tüm bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını sağlamak için ödüllü kuaförlerden tımarcılara kadar alandaki 23 uzmanı bir araya getirdik.

İnceltiliyorsa Mat Ürünlere Geçin

Belfast merkezli bakım uzmanı ve berber Jason Shankey, “Birçok erkek için saç, otuzlu ve kırklı yaşlarına geldikçe inceliyor” diyor. “Daha kalın ve daha kolay yönetilebilir görünmesi için mat bir şekillendirici macun veya kil kullanın. Mat ürünler ışığı emer ve saçın anında biraz daha kalın görünmesini sağlar. “

Kendinize Yumurta Yıkama Yapın

Uluslararası erkek model, aktör ve TV sunucusu Paul Sculfor, “Saç bakımı konusunda şimdiye kadar aldığım en iyi ipucu yaşlı bir teyzemden geldi” diyor. “Gülebilirsin, ama protein için ayda bir saçını yumurtada yıkamak.”

Saç Kesimi İçin Doğru Anı Seçin

Bir berberin veya stilistin bölünmemiş dikkatini çekmek için zamanlama her şeydir. İngiliz Kuaförlük Ödülü sahibi Anita Cox, “Salonların çoğu günün başında ve sonunda daha sessizdir, bu nedenle ilk veya son randevuyu istemeye değer” diyor. Birincisine gidin ve stilistiniz de muhtemelen en taze ve en hevesli olacaktır.

Ön Şekillendirici Ürün Kullanın

Banyoda, yatak odasında olduğu gibi doğru bir söz: Her şey büyük bitişle ilgili değil. Saç konusunda, Londra’daki Ruffians’ın Shoreditch karakolunda bir berber olan TJ Hunt, macun, pomad veya balmumu eklemeden önce bir taban katmanı döşemeyi öneriyor.

“Erkekler genellikle bir stili ‘bitirmek’ için hangi ürünleri kullanacaklarını tam olarak bilirler” diyor. Ancak, saçlar nemliyken ön şekillendirici eklemenin hayati unsurunu genellikle gözden kaçırırlar. Muslar, deniz tuzu spreyleri ve hatta serumlar, doğru kullanıldığında bitmiş stil üzerinde gerçek bir etkiye sahip olabilir. “

Daha Az Çoğu Zaman Daha Çoktur

Londra’daki Murdock’un Covent Garden şubesinden berber Lachlan Watson, “Saç şekillendirme söz konusu olduğunda erkeklerin yaptığı en büyük saç hatalarından biri çok fazla ürün kullanmaktır” diyor.

“Biraz uzun bir yol kat edebilir ve ürünleri idareli kullanırsanız, ağır ve yağlı bir görünümden kaçınırken kendinizi daha doğal bir görünümde bulursunuz.”

Ağdayı Çıkarmak İçin Kuru Saçlara Şampuan Uygulayın

Saç balmumu hayranı ama saçınızdan çıkarmak için mücadele mi ediyorsunuz? Head & Shoulders stil yönetmeni Michael Douglas’tan harika bir ipucu.

“Ağda ile baş etmenin en iyi yolu şampuanı kuru saça sürmek ve durulamak, ardından bunu başka bir şampuan uygulamasıyla takip etmektir. Bu yöntemin ürünü parçalamaya ve saçı temiz bırakmaya yardımcı olduğunu göreceksiniz. “

Kurulayın, Ovmayın

Biz erkekler saçlarımızı yıkadıktan sonra ne kadar sert ovalarsak o kadar çabuk kuruyacağını düşünme eğilimindeyiz. Gerçekte, aşırı kıskanç havlu kurutma tekniği kırılmaya neden olacaktır – özellikle saçlarınız eskisi kadar kalın değilse kötü haber.

River Island, H&M ve Bally gibi kampanyalarda çalışan Ben Skervin, “Saçlar ıslakken zayıf olma eğilimindedir (ve dolayısıyla hasara daha yatkındır), bu yüzden çok fazla ovalamayın” diye uyarıyor. “Bunun yerine, üzerine fazladan baskı uygulamamak için hafifçe kurulayın.”

Sakin ol

Tıpkı dişleriniz diş etleriniz kadar iyi olduğu gibi, saçlarınız da saç deriniz kadar iyidir, bu yüzden Charles Worthington’da kıdemli usta olan Linda Frawley ona bakmayı öneriyor.

“Düzenli stres kafa derisini sıkılaştırabilir ve saçın incelmesine neden olabilir. Saç derisindeki stresi azaltmak ve dolaşımı artırmak, sağlıklı saç uzamasını sağlamak için düzenli ve uyarıcı kafa masajları yaptırmayı düşünün. “

Aşırı Yıkamaktan Kaçının

Berber ve erkek bakım uzmanı Carmelo Guastella’ya göre, erkeklerin kuru ve kaba saçlarda yaptığı yaygın bir hata, saçı fazla yıkamaktır.

“Saç tipiniz buysa, yıkamayı haftada bir veya iki kez ile sınırlayın ve her zaman bir saç kremi uygulayın,” diye tavsiye ediyor. “Her gün yıkamak onu daha da kuru hale getirecek. Yıkamayı azaltır ve saç kremi kullanırsanız, sonuç daha pürüzsüz, daha sağlıklı görünen saçlar olacaktır. “

Yağlı Saçlarla Oynama

Başınızın üzerinde yağlı bir büyüme varsa, sıcak su kullanmaktan kaçınmak her zaman iyi bir fikirdir. Ancak, yazar Nicholas Clayton’a göre Bir Uşak’ın Erkek Bakım Rehberi, saçınızı nasıl tuttuğunuz da aynı derecede önemlidir.

“Deli gibi fırçalama ve ovalama; bu sadece zaten aşırı aktif olan yağ üreten yağ bezlerini daha da aktive etmeye hizmet ediyor ”diyor.

Havuzdayken Saçları Koruyun

Normal bir yüzücünün bildiği gibi, klor saçı tahrip edebilir. Efsanevi kuaför Trevor Sorbie, “Klor saçtaki proteinlere kimyasal olarak bağlanır ve kütikülün (saçın koruyucu dış tabakası) kalkmasına neden olur, bu da saçı kuru, kırılgan ve donuk hale getirir,” diyor.

Sorbie, klorun etkilerini en aza indirmek için yüzmeden önce saçı temiz su ile iyice ıslatmanızı önerir, çünkü bu kimyasal maddeyi seyreltir. Veya dalmadan önce az miktarda saç kremi sürmeyi deneyin.

Comb-Over’ı Unutun

Robbie Williams’tan Jude Law’a kadar herkesin saçlarıyla ilgilenen ünlü stilist Oliver Woods, “Saçınızı kısa, kırpılmış bir saç kesimi olarak kaybediyorsanız en iyi seçenek” diyor. “Dikkatleri incelme alanlarından uzaklaştırdığı için yanlarda daha kısa ve üstte daha uzun tutmak da iyi bir fikir.”

Serin Tutun

Saçınızı maksimum ısıya ayarlanmış bir kurutucu ile kurutmak cazip gelebilir, ancak Londra Mayfair’deki Daniel Galvin salonunun stil direktörü Asgar Saboo’ya göre, mümkün olan her yerde saçların doğal olarak kurumasına izin vermelisiniz. Ya da en azından ayarı düşük olarak değiştirin.

“Bir kurutucu kullanıyorsanız, aşırıya kaçmayın, çünkü bu saçları kıvırcık ve zarar görmüş bırakacaktır” diye uyarıyor. Bunun yerine kurutucuyu ‘soğuk’ moduna ayarlayın. Biraz daha fazla zaman alabilir, ancak saçın iyi durumda kalmasına yardımcı olur. “

Parlak Saçlar İçin Mutfak Dolabına Bakın

Ürün birikimi ile başa çıkmak için yeni bir önerisi olan en iyi kuaför Denis Robinson, “Mağazadan satın alınan ve profesyonel şampuanların, saç kremlerinin ve şekillendirme ürünlerinin çoğu sadece saçta değil, saç derisinde de birikiyor” diyor.

“Ayda bir saçı az miktarda bulaşık deterjanıyla yıkayın” diyor. Bunu iki kez yapın ve ikincisinin bir veya iki dakika oturmasına izin verin. Ardından, iyice duruladıktan sonra, pH dengesini sağlamak için saçı ev tipi sirke ile yıkayın ve tekrar durulayın. Bu, saçı parlak hale getirecek ve saç derisini tazeleyecek, temiz ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. “

Yo ‘Fro’yu Yönet

Afro saç, kendine özgü gereksinimleri ile birlikte gelir – bu nedenle, doğru aletlerden oluşan bir cephanelik oluşturmaya değer.

Ted’s Grooming Room’daki usta berber, “Şüphesiz, her zaman bir afro tarağa yatırım yapmalısınız, yoksa tımar çok acı verir” diyor. “Bir afro tarağın dişleri, başka hiçbir fırça veya tarağın yapamayacağı büyük kıvırcık saç yığınlarını çözmek için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca, özellikle uçlarda nemi hapsetmek için haftada en az bir kez bir saç kremi kullanmanızı öneririz. “

Soğuk Duşları Atla

“Soğuk durulamalar aslında kafa derisindeki kılcal damarları daraltıyor,” diyor ünlü trichologist Philip Kingsley, Saç İncil. “Bu küçük kan damarları besinleri taşır ve cilt yüzeyinden atık ürünleri toplar ve optimum etki için aktif olmaları gerekir; aniden onları soğuk suyla sıkıştırmak saça hiç iyi gelmiyor. “

Berberinizin Pencerelerini Kontrol Edin

Wiltshire, Hungerford’daki The Gentleman’s Shop’un yöneticisi Robert Johnston, “Bir berberdeki adamları saçlarını kestirirken görmüyorsanız, yürümeye devam edin – o ağların ve pisliğin arkasına saklayacak bir şeyleri olabilir,” diyor. yaklaşık 30 yıldır iş.

“İyi yerler, içeride olanların reklamını yapar.”

Oynamak İçin Sprey

The King’s Canary kuaför salonundan Gavin Cornwell, “Normalde kullandığınız şekillendirme ürününü geliştirmek istiyorsanız, ellerinizin avuçlarına bir veya iki geleneksel kuru saç spreyi sıkın, birbirine sürün ve bitmiş dokuyu alay edin,” diyor. Londra’daki Fitzrovia’da.

“Bu, her zamanki tarzınıza biraz daha fazla tutuş ve doku katıyor.”

Gevşemek

“İnceltiliyorsa, saçı ovalamak yerine daima kurulayın. Ünlü saç stilisti ve SheaMoisture elçisi Diane C Bailey, “Saçları ovalamak, kırılmaya neden olan sürtünmeye neden olabilir” diyor. “Ekstra bakım için, sürtünmeyi daha da azaltmaya yardımcı olmak için havlu yerine yumuşak pamuklu bir tişört kullanın.”

“Mümkünse, aynı sebepten dolayı dar şapkalardan kaçınmaya çalışın. Şapkanın kırılma noktasına gelen ipliğine saç sürtünerek üst deriye zarar verir, [hindering regrowth]. “

Tarak Taşımak

Endüstriyel mukavemetli çimento kullanılmadığı sürece, tüm saç ürünleri, özellikle toplantı odasını bar ile değiştirmeden önce, gün boyunca hafif bir rötuştan yararlanır. Ancak minyatür bir jel kabı taşıyın ve alay edilmeyi bekleyin.

Londra, Soho’daki Fish berberlerinin kurucusu Paul Burfoot, “Hareket halindeki arkadaşlar için arsız bir saç ipucu: her zaman yanınızda bir tarak taşıyın” diyor. “Bir saç krizi durumunda, çoğu şekillendirme ürünü bir tarağı ıslatarak ve yeniden şekillendirmek için barnetinizden geçirerek yeniden etkinleştirilebilir.”

Berber ile Konuş

Kötü bir berberi tespit etmek için pek çok anlatı işareti vardır. Ancak Londralı Joe Mills berberler Joe ve Co, her şeyden daha fazlasının ölü bir hediye olduğuna inanıyor. “Ne istediğin hakkında seninle düzgün bir şekilde konuşmak için zaman ayırmazlarsa, o zaman sandalyeden kalk.”

Bu süreci kolaylaştırmak için, özellikle stilinizi değiştirirken veya yeni bir berbere giderken, Mills gerekli tüm bilgilerle silahlanmanızı tavsiye ediyor. “Telefonunuzda sevdiğiniz ve beğenmediğiniz şeylerin birkaç fotoğrafını çekin. Bu şekilde çalışmaya başlamak için bir başlangıç ​​noktanız olur. Bir berberin ürünler ve stil ipuçları önermesini istiyorsunuz, böylece ne yaptığını nasıl yapacağınızı bilirsiniz. Bunların hepsi hizmetin bir parçası. “

Akışına bırak

Körüklü veya dul bir kadının zirvesine sahip herhangi bir erkeğin kanıtlayacağı gibi, saçla çalışmak ona karşı çalışmaktan çok daha iyidir. Aynı kural, gözle görülür bir saç tuhaflığı olmasa bile geçerlidir.

“Saçınızı bir yandan ayırmada takarsanız, tacınızın bulunduğu tarafta bunu yapmak her zaman en iyisidir, çünkü burası doğal olarak ayrılmak isteyecek ve şekillendirmeyi çok daha kolay hale getirecektir,” diyor sahibi Brent Pankhurst Londra berber dükkanı Pankhurst.

Ağzından çıkanı kulağın duysun

Ağzınıza giren şeyler favorilerinizi altı paketiniz kadar etkiler. Tek tek takviyeleri stoklamak hızlı bir şekilde pahalı bir alışkanlık haline gelebilirken, multivitamin, birinci sınıf kilitler için kolay bir yoldur.

Nioxin elçisi Kay McIntyre, “Saç incelmesi, özellikle artık daha fazla stres yaşayan, daha uzun çalışma saatleri ve belki de sağlıklı ve dengeli bir diyete daha az odaklanan ülke ile giderek artan bir sorundur” diyor. “Herhangi bir konsültasyona her zaman daha iyi vitamin alımı, özellikle çinko ve C ve D vitaminleri için bir tavsiye ile başlardım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması

Erkekler için en ucuz bakım şampuanları Orta fiyat kategorisindeki en iyi erkek şampuanları Kepek önleme için en iyi erkek şampuanları ...

En iyi erkek şampuan markaları En iyi erkek şampuan markaları

Harika saç isteyen erkekler için en iyi 15 şampuan Beyler, göz alıcı saçlar sadece bayanlar için değil, bu yüzden erkeklerin öne çıkma ...

Klasik Erkek Saç Modeli Klasik Erkek Saç Modeli

Çok Yönlü Bir Klasik Daha azının daha çok olduğunu söylüyorlar – ve en az çabayla güzel görünen saçlara gelince, Fransız mahsulün...

Şapka  Kelliğe Neden Olabilir Şapka Kelliğe Neden Olabilir

Bunu okuyarak şok olabilirsiniz. Ama bu gerçek. Araştırmacılar şapka takmanın kelliğe yol açabileceğini belirtiyorlar. Gerçek şu ki, ay...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/