Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Erkekler İçin En İyi Kepek Şampuanını Bulmak

Erkekler için en iyi kepek şampuanı saçınızı tamamen kurutmadan pulları, yağ üretimini ve kaşıntıyı kontrol eder. Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantılarına sahip olabilir, bu da bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda küçük bir komisyon kazandığımız anlamına gelir (size hiçbir ekstra ücret ödemeden). Bu bizim fikrimizi değiştirmez, ancak siteyi desteklemeye yardımcı olur. Teşekkür ederim! Ne yazık ki, […]

11 Kasım 2020 - 14:38 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi. A+A-

Erkekler İçin En İyi Kepek Şampuanını Bulmak

Erkekler için en iyi kepek şampuanı saçınızı tamamen kurutmadan pulları, yağ üretimini ve kaşıntıyı kontrol eder.

Fernweh Editions Mumlar

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantılarına sahip olabilir, bu da bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda küçük bir komisyon kazandığımız anlamına gelir (size hiçbir ekstra ücret ödemeden). Bu bizim fikrimizi değiştirmez, ancak siteyi desteklemeye yardımcı olur. Teşekkür ederim!

Ne yazık ki, bu veya ilgili bir durumla yaşayan birçok erkeğin bulduğu gibi, bu derecede kontrol ve rahatlık elde etmek bir deneme yanılma deneyimine dönüşüyor. Bu nedenle, ertesi gün kafa derinizin iltihaplı olduğunu bulmak yerine, kepeklerinizi kontrol altına almak için rehberimizle başlayın.

Erkekler İçin En İyi Kepek Şampuanı

Kepek nedir?

Açık işaretler kepeğe işaret eder. Çoğu erkek için bu yağlı bir his ile kuru, pul pul bir kafa derisidir. Pullar saçınızın arasında görülebilecek kadar görünür olabilir veya giysilerinizde görülebilir.

Bununla birlikte, her kuru, kaşıntılı saç derisi kepek değildir. Bunun yerine, genellikle en erken aşamasında reçetesiz satılan solüsyonlarla tedavi edilebilen bu durum, aşağıdaki semptomlarla karakterize seboreik dermatitin hafif bir versiyonudur:

 • Saç derinizde, saçınızda, sakalınızda ve kaşlarınızda pullar.
 • Saç deriniz kaşınıyor.
 • Yağlı, tahriş olmuş cilt ve yağlı saçlar.

Erkekler bu semptomların stres zamanlarında veya daha soğuk, kuru koşullarda alevlendiğini görebilirler.

Fernweh Editions Mumlar

Kepek gelişimine işaret eden tek bir kaynak yoktur ve durum şunlara geri dönebilir:

 • İyice şampuanlamamak veya ürünü saçınızdan çıkarmamak
 • Malassezia, saç derinizde doğal olarak yaşayan maya benzeri bir mantar. Daha yüksek miktarlarda bu mantar, daha sonra biriken ve pul pul dökülen cilt hücrelerinin birikmesine neden olur.
 • Saç bakım ürünleri ile ilgili olarak dermatit ile temas kurun.
 • Kuru, tahriş olmuş cilt
 • Yaş
 • Hormonlar
 • Stres
Erkekler İçin En İyi Kepek Şampuanı2

Kuru Saç Derisi Her Zaman Kepek Değildir

Birçoğu terimleri birbirinin yerine kullansa da, kepek ve kuru saç derisi aynı şey değildir. Kuru saç derisi, cilt çok az nem aldığında ortaya çıkabilir ve sadece tahriş hissetmekle kalmaz aynı zamanda pul pul dökülmeye başlar. Kepekten farklı olarak, pullar daha küçük olma eğilimindedir ve kollarınızda, bacaklarınızda ve gövdenizde de kuru cilt yaşarsınız.

Kuru saç derisinin nedenleri soğuk veya kuru havaya geri döner veya şampuan, jel, pomad veya saç spreyi gibi kullandığınız bir ürüne tepki olabilir.

Kuru kafa derisi yaşayan erkekler, cildi soymayan ve onu nemlendirici bir saç kremi ile takip eden yumuşak bir şampuan kullandıklarında genellikle bir miktar rahatlama bulurlar. Yüzünüze yaptığınız gibi saç derinize nemlendirici sürmek veya kafa derisini buharlamak bu bölgeye hidrasyon sağlayabilir ve semptomları iyileştirebilir.

Erkekler İçin En İyi Kepek Şampuanı4
Fernweh Editions Mumlar

Bu arada kaşıntılı veya pul pul bir kafa derisi, tüm vücutta kaşıntılı, pullu lekeler oluşturan kronik bir otoimmün durum olan sedef hastalığının bir göstergesi olabilir – kafa derisi dahil. Kepek ve kuru saç derisinden farklı olarak, buradaki lekeler, vücudunuzun neresinde olursa olsun kırmızı ve iltihaplı görünür.

Kaşıntılı kafa derisini ve sedef hastalığından yamaları yönetmek isteyen erkekler genellikle iltihabı gidermek için reçeteli bir jel kullanmak zorunda kalırlar, Zithranol-RR, Dovonex, Taclonex, Vectical veya Tazorac birkaç çözümdür.

En İyi Kepek Şampuanı Türleri

Kepekle mücadelenin ilk aşaması olarak, erkeklerin aşağıdaki bileşenlerden biriyle reçetesiz ilaçlı şampuan kullanmaları önerilir:

Kepek_Şampuan _-_ Jason_Dandruff_Relief

Pirition Çinko

Pyrithione çinko, hem antibakteriyel hem de antifungal özellikler sunar. Birkaç yıkama, dökülmeyi azaltmak için kafa derinizde büyüyen mantarı hedef alırken, daha nazik formüller olası kuruluğu ortadan kaldırır. Erkekler için popüler ve önerilen pirition çinko bazlı şampuanlar arasında DermaZinc, Jason Dandruff Relief ve Head & Shoulders ürünleri bulunmaktadır.

Kömür katranı

Kömür katranlı kepek şampuanları daha koyu, daha kalın bir formüle ve güçlü bir kokuya sahip olma eğilimindedir; bu, sarı, gri veya açık renkli saçlarınız varsa ve güneş ışığında saç derisi hassasiyetinin artmasına neden olabilir. Bu şampuanlar antifungal değildir, bunun yerine saç derinizin deri hücrelerinin dökülme hızını yavaşlatır ve böylece kepek oluşumunun hızını kontrol eder. Şu anda Neutrogena T / Gel, oradaki popüler kömür katranı bazlı formüllerden biridir.

Kepek_Şampuan _-_ P&S

Salisilik asit

Reçetesiz satılan akne ürünlerinde yaygın olarak bulunan bir bileşen olan salisilik asit, pul pul dökülmeyi azaltarak, pul pul dökülüp kafa derinizde birikirken benzer bir etkiye sahiptir. Yine de, akne ürünlerinde olduğu gibi, salisilik asit kepek şampuanları işi halledebilir veya daha fazla kuruluğa ve dökülmeye yol açabilir. Popüler çözümler arasında Neutrogena T / Sal ve P&S bulunur ve ayrıca kafa derisi sedef hastalığı ile yaşayan hastalara biraz rahatlama sağlayabilir.

Fernweh Editions Mumlar
Kepek_Şampuan _-_ Selsun_Blue

Selenyum Sülfür

Selenyum sülfür, kafa derinizdeki mantarı kontrol altına almak ve cilt hücrelerinin birikmesini ve ardından dökülmeyi azaltmak için antifungal bir ajan olarak çalışır. Head & Shoulders Intensive ve Selsun Blue formüllerinde bulunan bir bileşen olan selenyum sülfit şampuan ayrıca açık veya boyalı saçların rengini değiştirme potansiyeline sahiptir.

Kepek_Şampuan _-_ Nizoral_A-D_ kepek önleyici şampuan

Ketokonazol

Ketokonazol, Nizoral AD kepek önleyici şampuanın yanı sıra diğer reçetesiz ve reçeteli formüllerin aktif bileşenidir. Ketokonazol, cilt hücrelerinin oluşma ve pul pul dökülme hızını durdurmak için kafa derinizde yaşayan mantarı öldüren bir antifungal ajandır.

Kepek_Şampuan _-_ Baş _ ve _ Omuzlar_Klinik_Güçlü

Çay ağacı yağı

Daha doğal bir alternatif isteyen erkekler, çay ağacı yağı bazlı bir şampuan aramak isteyebilir. Çay ağacı yağı, mantar önleyici bir madde görevi görür ve kafa derisi hassasiyetini artırma veya saçınızın rengini değiştirme olasılığı daha düşüktür. Bununla birlikte, bazılarının içeriğe alerjik bir reaksiyonu olabilir.

Kepek_Şampuan _-_ Baş _ ve _ Omuzlar_ (çinko)

Kepekten Nasıl Kurtulunur?

Kepekle yaşayan biriyseniz, reçetesiz satılan bir kepek şampuanı kullanmak genellikle ilk adımdır. Bir dereceye kadar rahatlama bulmanın birkaç hafta – bir ay kadar – sürebileceğini fark edin. Bu noktada, bir fark görmezseniz, farklı bir malzeme denemeniz gerekebilir.

Ayrıca, ilaçlı bir şampuanı nasıl doğru kullanacağınızı da öğrenin. Bazı formüller köpürtülebilir ve yıkanabilir ve bazılarının herhangi bir etki göstermesi için birkaç dakika yerinde oturması gerekir. Ayrıca, bazı kepek şampuanları zamanla etkisini kaybedebilir ve farklı bir formüle geçmeniz, geleneksel bir şampuanla alternatif olarak kullanmanız veya yardım için doktorunuza ulaşmanız gerekebilir.

Fernweh Editions Mumlar
Kepek

Bir doktor veya dermatologla konuşurken, size daha güçlü bir ilaçlı şampuan için reçete verebilirler veya ayrıca kafa derinizde bir steroid losyon kullanmanıza izin verebilirler. Ya da daha yakından incelendiğinde, hiç kepekle yaşamadığınızı görebilir ve kuru kafa derisi, kontakt dermatit veya kafa derisi sedef hastalığı için bir tedaviye yönlendirilebilirsiniz.

Kepek sorununuzu ele alırken, belirli tetikleyicilere dikkat edin:

Pinterest Pin

En iyi kepek şampuanı
Fernweh Editions Mumlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması

Erkekler için en ucuz bakım şampuanları Orta fiyat kategorisindeki en iyi erkek şampuanları Kepek önleme için en iyi erkek şampuanları ...

En iyi erkek şampuan markaları En iyi erkek şampuan markaları

Harika saç isteyen erkekler için en iyi 15 şampuan Beyler, göz alıcı saçlar sadece bayanlar için değil, bu yüzden erkeklerin öne çıkma ...

Klasik Erkek Saç Modeli Klasik Erkek Saç Modeli

Çok Yönlü Bir Klasik Daha azının daha çok olduğunu söylüyorlar – ve en az çabayla güzel görünen saçlara gelince, Fransız mahsulün...

Şapka Kelliğe Neden Olabilir Şapka Kelliğe Neden Olabilir

Bunu okuyarak şok olabilirsiniz. Ama bu gerçek. Araştırmacılar şapka takmanın kelliğe yol açabileceğini belirtiyorlar. Gerçek şu ki, ay...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/