Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Erkekler İçin En İyi Örgü Saç Modelleri 2021

Saç kesimi, bir erkek hakkında epey bir şey söyler. Özellikle söz konusu tarz, diğer kısa arka ve yanlardan daha az ortodoks olduğunda, müzik zevkleri, moda anlayışları ve hatta yaptıkları işle ilgili hızlı yargılarda oldukça rahat olabilirsiniz. Ama bu saçla ilgili değil, doğuştan gelen kabileciliğimizle ilgili: bizim gibi insanlara benzemek isteriz. Örgüler bu fikri her zaman […]

18 Kasım 2020 - 18:25 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi. A+A-

Erkekler İçin En İyi Örgü Saç Modelleri 2021

Saç kesimi, bir erkek hakkında epey bir şey söyler. Özellikle söz konusu tarz, diğer kısa arka ve yanlardan daha az ortodoks olduğunda, müzik zevkleri, moda anlayışları ve hatta yaptıkları işle ilgili hızlı yargılarda oldukça rahat olabilirsiniz. Ama bu saçla ilgili değil, doğuştan gelen kabileciliğimizle ilgili: bizim gibi insanlara benzemek isteriz.

Örgüler bu fikri her zaman daha ileri götürmüştür. Tarz, Afrika’dan İskandinavya ve Çin’e uzanan kültürler tarafından güç ve statü aktarmanın bir yolu olarak benimsenen, tarih öncesinden beri bir fikstür olmuştur. Çağdaş kültürde de bir canlanma yaşıyorlar, kısmen erkek topuzundan bıkmış uzun saçlı adamlar ve beyaz üstünlükçü sempati duyan bir başkana karşı Afrika kültürünü benimseyen erkekler sayesinde. Ancak dünyanın her köşesinden bin yıllık örneklerle, etkiniz A $ AP Rocky veya Viking savaşçıları olsun, herkese uyacak bir stil var.

Örgü Saç Stillerinin Tarihi

Örgüler tartışmasız OG saç modelidir. 1908’de Avusturya’da keşfedilen bir taş doğurganlık tanrıçası olan Willendorf Venüs’ü geçecek bir şeyse, yaklaşık 30.000 yıl öncesine dayanıyorlar. Tarihin büyük bir bölümünde örgüler, kabile üyeliğini ve medeni durumu iletmek için kullanılan sosyal bir rol oynamıştır.

Yerli Amerikan örgülerinden Çin merdiven örgülerine kadar pek çok kültür tekniğe kendi damgasını vurmuştur. Çoğunlukla kadınlar tarafından giyilse de, örgüler Vikinglerden Etiyopyalılara ve Keltlere kadar erkekler, özellikle savaşçılar tarafından da takıldı. Doğrusu, yerel berberinizin daha yakın tarihlerden etkilenmesi daha olasıdır.

1960’ların sonlarında ve 1970’lerin başlarında, siyah topluluklar saçın uzun ve pürüzsüz olmasını talep eden beyaz güzellik standartlarını daha geleneksel bir şey lehine reddetmeye başladıkça örgüler popülerlikte bir artış yaşadı. Nina Simone ve Stevie Wonder gibi figürler, 1990’larda LA ayaklanmalarının ardından ve son zamanlarda genç siyahların ABD kolluk kuvvetlerinin elindeki ölümlerine tepki olarak yeniden ortaya çıkan siyasi bir rezonansa giren stili popüler hale getirdi. .

Bu, örgülere benzersiz bir kültürel ağırlık verir. Bu bir genelleme, ancak mısır tarlaları gibi daha sıkı formlar siyah saç kültürü ile ilişkilendirilme eğilimindedir; daha gevşek örgüler ve Fransız markaları daha Kafkasyalı bir fenomendir. Beyazsanız ve süslü kutu örgüler yapıyorsanız, kültürel tahsisat suçlaması riskine girdiğinizin farkında olun. David Beckham’ın 2003’teki saçını hayal edin ve peşinde olduğunuz havanın bu olup olmadığını iyice düşünün.

Daha ince düşünmek belki daha iyidir. Londra kuaför Barber + Blow’dan Benjamin May, “Erkek topuzuna örgüler eklemek şu anda oldukça popüler” diyor. Topuzun ilk olarak Japon samurayları tarafından giyildiği düşünülürse, aynı derecede titrek bir kültürel zemindesiniz. Hareketlerine dikkat et.

Ancak örgüler bir antropoloji dersinden daha fazlasıdır. Aslında güzel de görünüyorlar. Uzun saçlı erkekler için, sörfçü saç dalgalarının bazen eksik olduğu doku ve şekli hemen eklerler. İster baştan aşağı örgüler isterse birkaç örgüyü tercih edin, altlarında oturanları yumuşatmak veya geliştirmek için de kullanabilirsiniz. May, “Oval yüzler örgüler için en iyisidir, ancak diğer şekiller de iyi görünebilir. Bu, etrafta oyun oynama ve size uygun olanı bulma meselesi. “

Yeterince uzun kilitleriniz varsa, örgüler başka hiçbir saç stilinin eşleşemeyeceği bazı yaratıcı şekillendirme seçenekleri sunar. Yeterince yetenekli bir stilist bulun – ve Instagram buradaki arkadaşınız olmalı – ve saçınızda oluşturabilecekleri desenler neredeyse sınırsızdır. Örgüler, etrafınızdaki insanlara kim olduğunuzu ileten bir stil olarak başladı ve doğru ellerde bugün aynı işi yapmalılar.

Düşünülmesi gereken şeyler

Posta kodunuzu heceleyen örgülere kafa atmadan önce, görünüşünüzü Riff-Raff’tan daha fazla Lil Uzi Vert tutmak istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

Saç uzunluğu

Uzun saç trendine girmemiş erkekler, mısır tarlaları hayallerini unutabilirler. Londra’daki Nefertiti Hair & Beauty’nin sahibi ve trichologist Charmaine Haughton, üç inçten daha az uzunluğunuz varsa örgüler tutmayacağını söylüyor.

Yine de bu minimumdur – ideal olarak çok daha fazla kapsama sahip olacaksınız; Barnetiniz ne kadar uzağa ulaşırsa, yaratıcı örgü için o kadar çok seçeneğiniz olur.

Saç tipi

Saç tipiniz ayrıca örgülerinizin nasıl durduğunu da belirleyecektir. May, “Tüm saç tiplerinde örgüler mümkündür” diyor, “ancak en iyi sonuçlar ve son görünüm için dalgalı veya kıvırcık saçlar en uygunudur.” Çok ince veya kaygan olan herhangi bir şeyin yerinde tutulması zor olabilir, bu nedenle daha karmaşık herhangi bir şeyle mücadele edebilir veya örgülerinizi düzgün tutmak için Postane değerinde bir elastik bant gerekebilir.

Saç Kalınlığı

Alnınız saç çizginize karşı savaşı hızla kazanıyorsa, örgülerden kaçınmanız da akıllıca olacaktır. Tarz saç derinizi açığa çıkardığı için inceltme veya dökülen saçları daha da belirgin hale getirebilir.

Artı, işleri daha da kötüleştirme riskiyle karşı karşıyasınız. Özellikle aylarca bırakılan sıkı örgüler köke zarar verebilir ve kırılmayı ve saç dökülmesini şiddetlendirebilir. Sonunda örgüleri fırçaladığınızda, kıllarda saç derinize göre daha fazla sonuç elde edebilirsiniz.

Örgü Türleri

Saçınız yeterince uzunsa, evde gevşek örgüler ve örgüler oluşturabilirsiniz (aşağıya bakın – bir arkadaşınızdan yardım almak isteyebilirsiniz). Daha karmaşık stiller için profesyonel yardım alın. May, “Özellikle mısır tarlalarında doğru yapmak oldukça zor” diyor. “Örgü veya örgü konusunda deneyimli bir saç stilistine ihtiyacınız var.” Tek başınıza gitme riski, başınızda dengeli görünmeyen ve düşmeyen veya çok sıkı olan ve kafa derinize zarar veren düzensiz örgülerdir.

Her stil tekniğe göre farklılık gösterse de, çoğu örgü için hazırlık aynıdır. Saçınızdaki karışıklıkları fırçalayın, ardından bir tarağın sivri ucuyla ortada bir ayırma oluşturun. Örgülerinizin düz veya desenli olmasına bağlı olarak, saçınızı bölümlere ayırın. Bölümlerin boyutu, örgülerin ne kadar büyük olduğunu belirleyecektir. Sadece tek bir örgü istiyorsanız, saçınızın geri kalanını dokunmadan bırakabilir ve ardından Viking tarzında sarkıtabilir ya da başınızın üzerinden veya etrafından dolaştırıp saç tokası ile yerinde tutabilirsiniz.

Cornrows

Muhtemelen erkekler için en popüler stil olan mısır tarlaları, başa yakın giyilen sıkı örgülerdir. Tek örgüler veya çift örgüler size dokuyla oynama seçeneği sunar ve berberler bunları cesaretiniz kadar karmaşık bir şekilde şekillendirebilir.

Katmanlı Örgüler

Mısır tarlalarının sorunsuz dönüşü, ruh halinize bağlı olarak at kuyruklu olabilir veya serbest bırakılabilir. Görünüm, gözlerinize düşmeyecek kadar kısa saçlarla en iyisidir.

Kutu Örgüler

Saçınızın uzamasını bekleyemiyorsanız, kutu örgüler genellikle ekstra uzunluk sağlamak için uzantılar ekler. Tüm bu fazla saçın örülmesinin birkaç saat sürebileceğini unutmayın, bu yüzden bir kitap getirin.

Viking Örgü

Görüldüğü gibi Vikingler kral Ragnar Lothbrok, bu tarz uzun saçları tek ve kalın bir savaşçı örgüsüne geri çekiyor. İş yeriniz yağmalamadan daha fazla hesap çizelgesiyse, alt kısmı biraz geri çevirebilirsiniz.

Tek Örgü

İlk olarak 12 yaşındaki kız kardeşinizde görülen ve şimdi de Jared Leto, bu kıvrımlı stil standart bir at kuyruğu hissi uyandırıyor, sanki gerçekten biraz çaba sarf etmişsiniz gibi. Onun tamamen Gucci gardırobuyla birleşmekten kaçının.

Topuzlu Örgüler

Erkek topuzunuza bağlıysanız, alnınızdan topuza uzanan örgüler ekleyerek biraz doku ekleyin. Bir veya birden fazla bezle iyi çalışır.

İkiz Pigtailler

2014 yılında, Gerçek dedektif yaratıcısı Cary Fukunaga, bir çift sert, omuz uzunluğundaki örgüyle topuzunu değiştirdi. Aşağıdaki davayı tavsiye ederiz.

Evde Örgü Nasıl Yapılır

Elinizi deneyecekseniz, sertleştirici ürünlerle kendinizi silahlandırın. Amaç, saçın yerinde kalması ve dağılmamasıdır, bu nedenle daha kalın veya daha kalın saçlar en iyi sonucu verir, ancak benzer sonuçlar elde etmek için yolunuzu aldatabilirsiniz. May, “Saça çok sert ve yapışkan olmadan biraz doku veren ürünleri kullanmayı seviyoruz” diyor. “Mumsu bir pomad veya deniz tuzu spreyi gibi şeyler, örgünüzü biraz tutmanıza yardımcı oluyor.”

Son zamanlarda Kendrick ve A $ AP tarafından sarsılan mısır tarlalarının popülaritesinin arttığını söylüyor Haughton. Ancak bunları üretme tekniği, yaklaşık 5.000 yıl önce ilk biçimlendirildikleri zamanki gibi kalıyor. Saç üç eşit parçaya bölünür, sonra kıvrılır: ortada bırakılır; tam ortada; tekrar et.

Örgüyü düzgün tutmak için her bir ipi sıkıca çekin ve saçınız bitene kadar önden arkaya doğru devam edin (her örgüde aynı miktarı tek tip görünmesi için kullanmaya çalışın) Saçın o kadar sarkık değilse, saçın yerinde kalmasını sağlamak için ucuna elastik bir bant sar. Daha sonra örgülerinizi gevşek bir at kuyruğundan tepesine kadar herhangi bir şekilde şekillendirebilir veya serbestçe asmalarına izin verebilirsiniz.

Daha ilgili stiller için uzmanları kaydedin. Tek başına hissederek, oradaki karmaşık kutu örgülerine şekil vermeye çalışmak şöyle dursun, boynunuzdaki kılları tıraş etmek bile yeterince zor.

Örgülerinizi Nasıl Korursunuz?

Bir kez girdiklerinde, örgüler fazla bakıma ihtiyaç duymaz. Haughton, “Geceleri onları düzenli tutmak için bir paçavra giymelisiniz,” diyor. Bu, saçların örtülmesini sağlar ve örgülerinize kir veya tiftik sıkışmasını önler. Bu önemlidir, çünkü onları, örgüsüz saçlar kadar kuvvetli bir şekilde temizleyemezsiniz, böylece gunk kolayca birikebilir. Yıkamayla, daha azı daha fazladır, yoksa parçalanırlar.

May şöyle diyor: “Örgü türüne bağlı, ancak küçük, sıkı örgüleriniz varsa, saçınızı ve saç derinizi yağla nemlendirdiğinizden emin olun.” Örgülerinizi ve altındaki cildinizi nemli tutan shea yağı veya mafura yağı içeren ürünleri arayın.

May, “Saçınızı şampuanlarken dikkatli olun” diye ekliyor. “Şampuanı uygularken, şampuanı sadece örgünün uzunluğu boyunca sürün ve ovalamayın, çünkü bu örgünün parçalanmasına neden olur.”

Önerilen Ürünler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması

Erkekler için en ucuz bakım şampuanları Orta fiyat kategorisindeki en iyi erkek şampuanları Kepek önleme için en iyi erkek şampuanları ...

En iyi erkek şampuan markaları En iyi erkek şampuan markaları

Harika saç isteyen erkekler için en iyi 15 şampuan Beyler, göz alıcı saçlar sadece bayanlar için değil, bu yüzden erkeklerin öne çıkma ...

Klasik Erkek Saç Modeli Klasik Erkek Saç Modeli

Çok Yönlü Bir Klasik Daha azının daha çok olduğunu söylüyorlar – ve en az çabayla güzel görünen saçlara gelince, Fransız mahsulün...

Şapka  Kelliğe Neden Olabilir Şapka Kelliğe Neden Olabilir

Bunu okuyarak şok olabilirsiniz. Ama bu gerçek. Araştırmacılar şapka takmanın kelliğe yol açabileceğini belirtiyorlar. Gerçek şu ki, ay...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/