Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Erkekler neden ihanet eder?

123rf dolgachov Bağlandığınızda, bir noktada partnerinizin sizi aldatacağından şüphelenebilirsiniz. İhanet gerçekten erkeklerin doğasında var olan bir özellik midir ve bir erkek neden hile yapar? Bazı erkekler, aynı anda birden fazla kadınla evlenebildikleri sürece, bir eş ve çocuklarla olan bağlarına rağmen, evlilik dışı ilişki kurmanın yanlış olmadığına inanmaktadır. Bazen yasal çerçevesi içinde çok eşlilik kavramı ile […]

25 Aralık 2020 - 15:30 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi. A+A-

Erkekler neden ihanet eder?

123rf dolgachov

Bağlandığınızda, bir noktada partnerinizin sizi aldatacağından şüphelenebilirsiniz. İhanet gerçekten erkeklerin doğasında var olan bir özellik midir ve bir erkek neden hile yapar?

Bazı erkekler, aynı anda birden fazla kadınla evlenebildikleri sürece, bir eş ve çocuklarla olan bağlarına rağmen, evlilik dışı ilişki kurmanın yanlış olmadığına inanmaktadır. Bazen yasal çerçevesi içinde çok eşlilik kavramı ile sadakatsizlik kavramı arasında ayrım yapmazlar. Adam, bu ihanetleri bilen karısının, ister öfkesinde ister kederinin gözyaşları arasında, ona ihanetinin nedenlerini bulmaya çalışacağını biliyor, yani “neden?” Genellikle ihanetin keşfedilmesinden sonraki ilk olaydır. Yani bir erkek gerçekten bir kadından memnun değil mi? İhanet eşler arasında olduğundan daha mı yaygın?

En çok kim ihanet eder, erkeğe mi yoksa kadına mı?

Virginia Üniversitesi’nde sosyoloji profesörü olan Profesör Stephen New York, tıpkı bir kadının ihanetinin bir erkeğin ihanetinden farklı olması gibi, erkeklerin şüphesiz kadınlardan daha fazla ihanet ettiğini söylüyor. İnsan ve sadakatsizliği. Öyleyse bir adamı karısını ve çocuklarını sevmesine rağmen vatana ihanet etmeye sevk eden nedir?

İhanet, hiç kimsenin suçlu olmadığı doğal bir biyolojik mesele midir?

Pek çok kadın, bir erkeği ihanetinden dolayı affetmez ve konuyu keşfettiklerinde ayrılmak istemez, ancak erkeğin ihanet etmesine neden olan nedenleri ve erkeğin biyolojik düzeyde tek bir kadınla tatmin olup olmadığını her zaman merak ederler. Öte yandan, son zamanlarda yapılan bazı bilimsel çalışmalar, hayvanlar alemindeki pek çok organizmanın, yalnızca insanlar değil, bazı kuş türleri ve arılar gibi birden çok ortağı olduğunu doğruladı. Bununla birlikte, bu varlıklar, insanların eski çağlardan beri şarkı söylediği ve bu varlıkların konuşmadığı, suçlanmadığı veya eylemlerinden dolayı suçlanmadığı şiirleri formüle ettikleri aşkı bilmiyor olabilirler.

Uzmanlar, erkeklerin ihanetinin ve çoklu ilişki arzusunun ve tek bir kadından tatmin olmamasının ana nedeninin evrim ve biyolojik yapı olduğunu ekarte ediyorlar.

Bazı erkekler, bir alkolik veya uyuşturucu bağımlısında olduğu gibi, bu duyguları defalarca deneyimlemek istediklerinden, herhangi bir duygusal ilişkinin başlangıcında ortaya çıkan öfkeli duyguları aramak için ihanete başvurduklarını söylüyorlar. İlişki uzmanları, bir kişinin ailesinin istikrarını ve çocuklarının geleceğini etkileyen bu tür bir bağımlılığı tedavi etmek için gerçek bir istek duyması durumunda, diğer bağımlılık türleri gibi ilişki bağımlılığının da tedavi edilebileceğini söylüyor.

Diğer erkekler, romantik ilişkilerin gençliklerini yenilediğini ve onlara karşı cinsten hala erkeksi ve çekici olduklarını hissettirdiğini, eşlerinde hayal kırıklıklarını ifade ettiklerini ve artık kendilerine veya kocalarına bakmaya, evlilik hayatlarına neşe ve yenilenme getirmeye çalışmadıklarını düşünürler.

İhanet, istenmeyen bir evlilikten kurtulmanın bir yoludur

Bazı erkekler, ihanetin artık devam etmek istemedikleri bir evlilikten kurtulmanın iyi bir yolu olabileceğine inanırlar, çünkü birçok evlilik ilişkisinin ihanet nedeniyle boşanmayla sonuçlandığını fark ederler, bu nedenle başka bir kadından gelebilecek herhangi bir jest karşısında hemen karşılık verirler ve karısını bir pozisyona sokmak için onunla ilişki kurmaya başlarlar. Boşanmak istiyor. Eşleri ihanetlerini keşfetse bile artık kaybetmekten korkacak bir şeyleri olmadığı söylenir.

İhanetin ortaya çıkmasının ardından evliliğin devamı

Bir ihanet deneyiminden sonra evliliğin geleceği, eşlerin bu konuyu nasıl ele aldığına ve iki tarafın hala evliliği sürdürmek isteyip istemediğine bağlıdır! Bazı kadınlar ilk etapta devam etme fikrini reddederken, diğerleri müstakbel kocalarının kendilerine nasıl davranacağını ve onlara karşı davranışlarını içeren koşulları kabul ederken, bazı durumlarda evlilik ilişkisi beklentilerin aksine ihanet yaşadıktan sonra çok gelişebilir.

Birçok evlilik dürüstlükten yoksundur, bu yüzden koca karısından pek çok şeyi saklar ve karısı da aynısını yapar, dürüstlük ise başarılı bir ilişkide eşleri bir araya getirmesi gereken en önemli şeydir. Eşler ilişkilerinde dürüstlük ve dürüstlükten yoksun olduklarında, sadakatsizliğe başvurmaları kolaylaşır, ilişkileri bundan yıllar önce zaten bozulmuştur ve ikisi de evlilik ilişkisinin değerini kaybetmiş ve artık onu sürdürmenin ve sorunlarını tedavi etmenin önemini hissetmemektedir.

Uzmanlara göre, ayrılık yaşadıktan sonra koşulları kötüleşen erkeklerin aksine, kadınlar boşandıktan sonra hayatlarının parçalarını toplama ve daha iyi performans gösterme eğilimindedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Adet ağrısı normal midir ve nasıl hafifletilebilir? Adet ağrısı normal midir ve nasıl hafifl...

Adet sancısı Kadınların yaklaşık yüzde 50 ila 90’ı, şiddeti bir kadından diğerine değişen adet ağrısı yaşar. Bu ağrıların sebebi ...

Kocamın ihanetini nasıl unuturum ve onunla ilişkime nasıl devam ederim? Kocamın ihanetini nasıl unuturum ve onun...

Eğer sen İhanete uğradın Son günlerde, Şok durumunda olduğunuza hiç şüphe yok. Daha da kötüsü, kafanız karışmış olmalı: Kocanızı affede...

Bu eylemleri yapmayın, aksi takdirde partnerinizle olan ilişkinizi yok eder. Bu eylemleri yapmayın, aksi takdirde par...

Başarı derecesine bakılmaksızın herhangi bir evlilik ilişkisi sorunsuz değildir, ancak başarılı bir evlilik ilişkisi bulmanın sırrı, bu...

Bir nişan düşünmeden önce sormanız gereken 6 soru Bir nişan düşünmeden önce sormanız gerek...

Erkek arkadaşınızla bağ kurmayı düşünüyorsanız, bunu yapmadan önce bazı sorular sormalısınız. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak içi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/