Ev içi aydınlatma için 5 fikir


önceki
Sonraki

 • ampliçip

  İyi aydınlatma, evinizin dekorunda ana faktördür, ona harika bir görünüm verir ve odalarda alan yaratmanıza yardımcı olur.

  Ev dekoru, dikkatlice koordine edilmediğinde ve seçilmediğinde iki ucu keskin bir kılıç olan aydınlatma armatürleri ile tamamlanmaktadır. Aydınlatma, odanın güzelliğini vurgulamaya ve renklerin derinliğini göstermeye yardımcı olur ve aydınlatma, evde gözleri çeken ve eve diğer küçük dekor parçaları arasında uyum ve uyum sağlayan ana dekor parçası olabilir. Avizeler, küçük aydınlatma üniteleri veya spot ışıkları, lambalar, duvar aydınlatma üniteleri ve diğerleri gibi her oda için ideal aydınlatma ünitesini seçerken kafanızı karıştırabilecek birçok seçenek vardır. Bazı odaların, makyajınızı uygulamak, giysilerinizi koordine etmek için güçlü aydınlatmaya ve rahatlamanıza yardımcı olan yumuşak aydınlatmaya ihtiyaç duyduğunuz yatak odaları gibi birkaç tür aydınlatma birimini birleştirmesi gerekebilir.

  Evinizde iç mekan aydınlatması için 5 harika fikri tanıyın.

 • Modern yemek odası aydınlatma üniteleri

  Rob Mills Mimarlar ve İç Mimarlar

  Büyük yemek odalarında iyi bir aydınlatma elde etmek için, merkezi aydınlatma ünitesine harika bir alternatif olarak dağıtılmış aydınlatma ünitelerini seçin.

  Yemek odası, ailenin lezzetli bir yemek yemek ve sohbet etmek için bir araya geldiği bir yerdir, bu nedenle bu odadaki aydınlatma üniteleri, katılımcılara harika bir his verecek şekilde çok dikkatli seçilmelidir. Bu yemek odasını aydınlatmak için en iyi seçeneklerden biri, aydınlatma ünitelerini masaya eşit dağılımlı asmaktır. Odada daha fazla uyum için, yukarıdaki tasarımda olduğu gibi aydınlatma ünitelerinin rengini yemek odası koltuklarının rengiyle koordine etmeye çalışın, büyük masalar ile birden fazla aydınlatma ünitesi kullanarak aydınlatmayı iyi dağıtmaya çalışın.

 • Mutfaklar için ideal aydınlatma üniteleri

  LMK İÇ TASARIM

  Mutfağın, pişirme sırasında dumandan etkilenmemesi ve size iyi bir aydınlatma sağlaması için pratik, küçük boyutlu ve iyi dağıtılmış aydınlatma ünitelerine ihtiyacı vardır.

  Spotlar veya küçük dairesel aydınlatma üniteleri, geniş alanlar tüketmeden köşelere ve mutfağa dağıtılabildikleri ve size harika bir aydınlatma sağlayacağı için mutfak aydınlatması için en iyi seçeneklerden biridir. Noktalar ayrıca baş üstü saklama birimlerinin altına ve içine de monte edilebilir. Yukarıdaki tasarımda, aydınlatmanın mutfağın her tarafına sorunsuz bir şekilde dağıtılmasına ve alt saklama birimlerinin görünürlüğünün kolaylaştırılmasına yardımcı olan flüoresan lambalar aracılığıyla mutfak üniteleri altında aydınlatma dağılımını da bulduk.

 • Odadaki aydınlatma türünü seçin

  Sigmar

  Her odadaki aydınlatma tipini seçmek, armatürlerin şeklini seçmek değil.

  Aydınlatma ünitesinin dış görünümüne dikkat edilmesi gereken önemli şeylerden biridir ancak bununla da sınırlı kalmamaktadır çünkü iyi bir aydınlatma ve başarılı bir dekor elde etmede aydınlatma renginin seçilmesi en büyük faktördür. Sarı ve beyaz gibi soğuk gölgeler gibi sıcak aydınlatma armatürleri arasında size farklı derecelerde parlaklık ve parlaklık veren halojen, floresan veya LED lambalar gibi birçok lamba türü vardır. Bu nedenle aydınlatma rengi oda tipine, mobilyalara ve duvar boyasına göre seçilmelidir, örneğin çocuk odalarının günlük ihtiyaçlarına ve çalışmalarına uygun beyaz bir parıltı ile önerilmekte, klasik dekorasyon ve toplantı odaları için içlerinde veya tercihinize göre sarı parıltıyı benimseyebilirsiniz.

 • Aydınlatma üniteleri sarıdır

  Highmark Üreticileri

  Sarı aydınlatma eski lambalarla ilişkilendirilir, bu nedenle rustik ve retro iç mekanlarla uyumludur.

  Sarı ampuller, odalara sıcak ve ışıltılı bir his verir ve country tarzı ile klasik dekora uyum sağlar. Yukarıdaki yemek odası dekorunda renk paleti arasında net bir uyum buluyoruz, bu nedenle duvar ve çiçeklerle temsil edilen baskın turuncu tonlarını buluyoruz. Beyaz vazolarda ve duvar resminde bulduğumuz modern dokunuşla klasismi birleştiren bir karaktere sahip olan ahşap görünümlü zemin ve masaya gelince, odanın dekoruna uyumlu bir temel oluşturmayı başardı.

 • Oturma odaları için aydınlatma üniteleri

  Thomas Coombes İç Tasarım

  Bir oturma odası veya salon için bir aydınlatma ünitesi seçiyor olun, odanın tavanının yüksekliğini hesaba kattığınızdan emin olun.

  Aydınlatma ünitelerini seçerken tavanın yüksekliğini hesaba katmak, dikkate almanız gereken ana faktördür. Yüksek tavanlarda, odanın iyi aydınlatılmasına yardımcı olmak için tavana sabitlemek yerine gömme aydınlatma ünitelerinin seçilmesi tavsiye edilir. Işıkların geniş alana iyi dağıtılması için farklı yönlerde lambalar ile alışılmadık şekli ile karakterize edilen yukarıdaki görüntüdeki aydınlatma ünitesi gibi bazı avizeler ve modern aydınlatma üniteleri size estetik ve pratik tarafı bir arada sunacaktır.